2020.gads KokneseS sporta dzīvē

2020.gads iesākās kā parasts, normāls gads, kuru katrs iesākām ar jaunu apņemšanos izdarīt ko labu un lielu, un tā tas bija gandrīz trīs mēnešus, kad marta vidū pasaule piedzīvoja kardinālas izmaiņas. Tolaik tas varēja šķist arī salīdzinoši īslaicīgi, bet, kā redzam tagad, tad sekas ir teju neatgriezeniskas un 2020.gads bija savā ziņā īpašs un kopumā ne pārāk pozitīvs. Sportiskie sasniegumi bija un pasākumi notika, bet kopējā emocionālā noskaņa diezgan skumīga un pat nedaudz sērojoša. Atskatīsimies uz 2020.gadu visi kopā, vērojot to caur Kokneses sporta dzīves skatlodziņu. Dažādus pozitīvus iespaidus savākt paspējām un būs ko atgādināt arī jums, mūsu dārgajiem un mīļajiem koknesessportacentrs.lv lasītājiem. Raksta formāts šoreiz sekojošs – hronoloģiski pa sporta veidiem un grupām.

31.decembris 2019 – distanču slēpošana

Kā jau ierasts, tad gads iesākas ar janvāri, ar 1.janvāri, kas lielai daļai ir miegpilna diena, bet arī ļoti priecīga, jo sākas jauns, apņēmības un labu nodomu pilns gads. Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka noslēdza 2019.gadu ar lielisku startu savā pirmajā “Tour de Ski” tūrē (37.vieta 10 km brīvā stila distancē) un turpināja savus rezultātus uzlabot arī sezonas turpinājumā. Janvāra vidū, kad draudzīgā un svinīgpilnā pasākumā tika arī godināti Kokneses novada 2019 labākie sportisti un sportistes, Čehijas slēpošanas kūrortā Nove Mesto Patrīcija pirmo reizi iekļuva trīsdesmitniekā pasaules kausa posmā distanču slēpošanā – 10km brīvā stila distancē tika iegūta 27.vieta. Februāra beigās Patrīcija startēja savā pēdējā pasaules junioru čempionātā, kas vairākas dienas norisinājās Vācijas pilsētā Obervīzentālē. Patrīcijai šis bija “īstais gads” junioru konkurencē, jo beidzot viņa bija vecākā šajā grupā un arī rezultātu ziņā šis bija labākais gads. Sprintā Patrīcija tika klasificēta 13.vietā, 5km klasiskā stila distancē iegūta 27.vieta, bet 15km brīvā stila distancē ar kopējo startu ļoti augstā un reizē arī sāpīgā 4.vieta, no medaļas atpaliekot vien 1.6 sekundes. Aprīļa beigās Patrīciju iekļāva Latvijas olimpiskās vienības B sastāvā, lai sportiste varētu veiksmīgāk sagatavoties nākamajai sezonai. Jauno sezonu Patrīcija uzsāka ar startu pirmajā pasaules kausa posmā Somijas pilsētā Rukā, kur parādīja ļoti labu sniegumu, sperot vēl vienu solīti tuvāk Pasaules distanču slēpošanas elitei. Savu sezonas līdz šim labāko sacīksti Patrīcija aizvadīja decembra vidū Davosā, kur pirmo reizi iekļuva sprinta ceturtdaļfinālā un pirmo reizi iekļuva arī pasaules kausa posma TOP 10 – 10km brīvā stila distancē ar intervāla startu izcīnīta 8.vieta. Patrīcijas brālis Edijs Eiduks šogad startēja tikai vienā LČ posmā, jo silto laika apstākļu dēļ sniega mūsu mazajā valstī praktiski nebija. Tomēr 15. un 16.februārī Madonā sniega kopējiem izdevās kaut kādu trasi iekopt un vismaz viens LČ posms notika. Edijs 10km brīvā stila distance V18 grupā izcīnīja 4.vietu, no trešās vietas atpaliekot 1 sekundi.

11.janvāris – U12 grupas vieglatlēti

Vieglatlētika ir viena no Kokneses vizītkartēm. Un vieni no pirmajiem, kas iesāka 2021.gada sacensību sezonu bija tieši U12 grupas sportisti, kas 11.janvārī Aizkrauklē sacentās reģiona ietvaros un pa visiem spēja izcīnīt 15 no 30 pieejamām medaļām (pie vismaz vienas medaļas tika Elizabete Kalniņa, Kadrija Birkāne, Valērija Kovaļevska, Darens Vanags, Reinis Cīrulis, Rčards Logins, Dominiks Rudmiezis, Valters Nikolajevs). Tā kā šiem sportistiem vēl nenotiek valsts līmeņa sacensības, tad ir grūti izvērtēt, kurš no startiem ir svarīgāks, tāpēc pieminēsim gandrīz visus šīs grupas startus 2020.gadā. Šie paši sportisti ļoti atzīstami arī startēja jau plašākā reģionā sacensībās februāra beigās Madonā, kur 13 sportistu delegācija spēja iegūt 11 godalgas (2 Alekam Ščerbinskim, 3 Kadrijai, 3 Elizabetei, pa vienai Valērijai, Reinim un Valteram). Par vienu no lielākajiem šo sportistu sasniegumiem 2020.gadā noteikti var saukt uzvaru 6×160 jauktās stafetes skrējienā Rīgā, kur jaunie vieglatlēti (Valērija, Kadrija, Elizabete, Dominiks, Reinis, Aleks) pārspēja arī spēcīgās Rīgas un Ogres komandas. Pēc pavasara pārtraukuma pirmās vasaras kontrolsacensības notika 19.jūnijā Koknesē, vieglatlētikas pieccīņā, kur par labākajiem kļuva Kadrija un Dominiks. Septembra sākumā norisinājās KSC atklātās sacensības U12 daudzcīņas sacensībās, kuras šoreiz apmeklēja jau plašāks loks sportistu no dažādiem Latvijas novadiem. Visnotaļ spēcīgā un plašā konkurencē savu sniegumu ar godalgām apzīmogoja Aleks un Kadrija, bet turpat aiz labāko trijnieka sacensības noslēdza arī Valērija un Dominiks. Pēdējais U12 sportistu starts bija skolu krosa sacensībās. Zēniem pie zelta medaļas šajā grupā tika Aleks, bet meitenēm viss pirmais trijnieks koknesietēm – Valērijai, Kadrijai un Luīzei Eglītei.

19.janvāris – bobslejs

Janvārī Eiropas kausa posmā bobslejā divnieku ekipāžā debitēja Reinis Nungurs, kurš kopā ar pilotu Emīlu Cipuli izcīnīja 11.vietu Siguldas trasē. Arī Reinis aprīlī tika iekļauts LOV B sastāvā un varēja aizvadīt pilnvērtīgu sagatavošanās posmu pirms 2020./2021.gada sezonas. Jauno sezonu Reinis uzsāka 5.decembrī Eiropas kausa posmā Vinterbergā, kur divnieku ekipāžā kopā ar Dāvi Kaufmani tika izcīnīta 7.vieta.

20.janvāris – Kokneses tautas sporta sacensības

Kā jau lielākajai daļai zināms, tad Kokneses sporta centrs ik gadu rīko daudz tautas sporta sacensības dažādos sporta veidos ar mērķi iesaistīt arvien plašāku sportistu loku šāda veida aktivitātēs. Arī 2020.gads nebija izņēmums un pirmās tautas sporta sacensības norisinājās 20.janvārī, kad 28 dalībnieki piedalījās cīņā par Kokneses labākā galda tenisista titulu. Pirmo reizi pie šāda titula tika Jānis Locis, kurš aiz sevis atstāja Antonu Kursīti un Didzi Bērziņu. Nedēļu vēlāk tika noskaidrota arī labākā tā brīža Kokneses novada volejbola komanda un par tādu kļuva “Veterāni” no Iršiem Dzintara Greļa vadībā. Bijām ieplānojuši arī pasākumus martā zolītē, aprīlī peldēšanas sacensības un ģimeņu sporta dienu un arī citus, bet marta vidū viss process apstājās. Tautas sporta sacensību apritē atgriezāmies 31.jūlijā ar tradicionālo “Kokneses asfaltu”, kam šoreiz piebiedrojās “Kokneses smiltis”. Kombinētais basketbola un pludmales volejbola turnīrs pulcēja gandrīz 90 dalībniekus un varēja just, ka cilvēki ir izslāpuši pēc pasākumiem. Lieliskā gaisotnē un nedaudz slapjā laikā par labākajiem basketbolā kļuva “Andrejs G”, pludmales volejbolā dāmām Tomaševska/Regute, vīriem – Vingris/Arzovs. Tautas pasākumu vasaras kulminācija bija Kokneses sporta festivals 2020, kurš šogad padevās vēl sportiskāks, raitāks, interesantāks, dinamiskāks, ģimeniskāks un plašāk apmeklēts kā citas reizes. Tas bija lielisks vasaras sezonas noslēgums, kas ievadīja rudens cēlienu. Septembrī tautas sportā notika rudens skeitparka sacensības, kas bija otrās jaunuzceltajā skeitparkā, bet oktobris iesākās ar Kokneses novada čempionāta basketbolā pirmo kārtu. Šogad turnīram bija pieteikušās 8 komandas un pirmajā kārtā laukumā devās 64 spēlētāji. Turnīrs pulcēja arī ļoti plašu skatītāju loku. Diemžēl dažas dienas pēc tam pasliktinājās epidemioloģiskā situācija valstī un joprojām turpinājums nav bijis un nav arī zināms, kad būs. Pats pēdējais tautas sporta pasākums, kurš gan bija arī daļēji profesionāls, bija paša pēdējā brīža zibenspasākums 16.oktobra pēcpusdienā jeb aptuveni 7 stundas pirms oficiālā valsts aizlieguma rīkot pasākumus. Tas bija Kokneses novada atklātais čempionāts spēka trīscīņā uz atkārtojumu skaitu. Kokneses atlētiem šajā reizē arī vairākas godalgas – 1.vietas savās svara kategorijās Dārtai Bērziņai, Ilmāram Kalniņam un Didzim Bērziņam, 2.vieta Dāvim Kalniņam, 3.vieta Ritvaram Kļaviņam, bet Maiklam Andriksonam 5.vieta, bet komandai 2.vieta. Tas Kokneses tautas sporta sacensībās šogad arī bija viss… Diemžēl.

25.janvāris – Kokneses peldētāji

Koknesē nav sporta skolas peldēšanas grupas, ir tikai peldētapmācība, bet tāpat izveidojās vairāki labi peldētāji, par kuru meistarību ikdienā rūpējās peldēšanas trenere Jolanta Grugule. Pirmais starts jaunajiem peldētājiem notika 25.janvārī Bauskā, kur pie godalgotām vietām tika jaunie peldētāji Keitija Skribāne, Emīlija Jaudzeme, Valērija Kovaļevska, Eduards Lipskis un Ance Freimane. Mūsu novada spēcīgākais peldētājs Atis Āre februāra un marta mijā piedalījās Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā un peldējumos uz muguras divas reizes iekļuva B finālā. LČ ieskaitē 50m uz muguras Atim 7.vieta, bet 100m uz muguras – 5.vieta. Pēc nedēļas Baltijas čempionātā Atis savus rezultātus uzlaboja un izpildīja sporta meistara normu abās distancēs – gan 50m uz muguras, gan 100m uz muguras. 16.oktobrī Atis paspēja nostartēt arī Latvijas kausa posmā Valmierā, 100 metros uz muguras iegūstot 4.vietu un par 4 simtdaļām labojot savu personisko rekordu.

26.janvāris – U14 grupas vieglatlēti

Janvāra nobeigumā notika Latvijas čempionāts (LČ) soļošanā telpās, kurā tradicionāli piedalās arī Kokneses treniņgrupu audzēkņi. U14 grupā Kristija Rotkāja izcīnīja 7.vietu 2km distancē. Februāra sākumā U14 Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās 16.vieta debijas reizē mūsu vienīgajai dalībniecei Martai Užulei lodes grūšanā. Latvijas U14 vieglatlētikas čempionātā 15.jūlijā Preiļos šajā vecuma grupā piedalījās gan Marta, gan Kristija. Marta izcīnīja 8.vietu augstlēkšanā, bet Kristijai 10.vieta soļošanā. Marta šajā grupā startēs arī nākamgad un turpina ļoti cītīgu treniņu procesu, lai varētu cīnīties par pašām augstākajām vietām arī Latvijas čempionāta līmenī.

26.janvāris – U16 grupas vieglatlēti

Vienīgā U16 grupas soļotāja Gundega Beķere LČ sezonu janvāra beigās Rīgā iesāka ar 5.vietu 3000 metru distancē. Februāra beigu daļā Liepājā notika arī Latvijas čempionāts telpās pārējās disciplīnās, kur startēja pieci koknesieši, visatzīstamāko sniegumu uzrādot Tomam Kroičam – 7.vieta trīssoļlēkšanā, bet pārējiem vērtīgs pieredzes starts. Vasaras čempionātā Jēkabpilī jau nedaudz labākas sekmes – vesermetēja Patrīcija Bērzkalna izcīnīja trešo vietu, Gundegai 4.vieta soļošanā, 5.vieta Tomam trīssoļlēkšanā. 8.vietu izcīnīja šķēpmetēja Elza Lazdiņa. Elza savu sezonas labāko rezultātu gan uzrādīja septembra vidū sacensībās Koknesē, kur aizmeta 40.86 metrus tālu un tas viņai deva trešo vietu 2020.gada Latvijas U16 šķēpmetēju reitingā.

26.janvāris – U18 grupas vieglatlēti

Arī U18 grupas sportistiem pirmais starts bija LČ soļošanā telpās, kurā vislabāk nostartēja Megija Tramdaka, izcīnot 4.vietu 3000m distancē. Savukārt februāra vidū Kuldīgā notika arī Latvijas čempionāts telpās U18 grupai un uz Kuldīgu bija devušies pavisam seši sportisti. Vislabākās sekmes no mūsējiem Gustavam Ozoliņam, kuram 4.vieta trīssoļlēkšanā, Evars Geršebeks izcīnīja 8.vietu 60m sprintā un tādā pašā vietā sacensības noslēdza arī trīssoļlēcēji Evelīna Vitenberga un Raimonds Dzērve. Vasarā izdevās arī tikt pie medaļas, kad LČ U18 Ventspilī bronzu izcīnīja Megija Tramdaka soļošanā, bet trīssoļlēcējs Raimonds Dzērve ierindojās 6.vietā.

26.janvāris – U20 grupas vieglatlēti

Megija Čakste ir vienīgā jaunatnes vecuma vieglatlēte, kas šajā gadā ieguva divas LČ medaļas. Janvārī LČ soļošanā telpās Megijai otrā vieta, bet vasarā Megija pēc kārtīga treniņu darba spēja izcīnīt arī zelta medaļu 5000m distancē. Iespējams, pie savām otrajām medaļām būtu tikuši arī vesermetēji Natālija Zeica un Otto Bērzkalns, kuriem Koknesē martā plānoto ziemas čempionātu nācās atcelt koronavīrusa izplatības dēļ. LČ Ventspilī abi tika pie sudraba godalgām, kas viņiem arī deva iespēju startēt Latvijas izlases sastāvā Baltijas U20 komandu mačā. Baltijā Natālijai 4.vieta, bet Otto 6.vieta.

1.februāris – Kokneses futbola komanda

Tradicionāli Kokneses futbola amatieru komanda piedalās Aizkraukles novada atklātajā čempionātā telpu futbolā un arī 2020.gads nebija izņēmums. Čempionāts gan sākās jau 2019.gadā, bet tā noslēdzošais posms notika 1.februārī, kur arī tika aizvadītas izšķirošās spēles. Diemžēl cīņā par 1.vietu tika piedzīvots zaudējums ar 1:2 pret čempioniem “Veterāniem” un koknesieši turnīru pabeidza 2.vietā. 6.vietā ierindojās cita Kokneses komanda – “Latvijas izlase”. Vasarā Kokneses komanda rādīja ļoti pārliecinošu sniegumu minifutbola čempionātā un noslēdza to ar uzvaru kopvērtējumā, astoņās spēlēs tiekot pie sešām uzvarām, neizšķirta un viena zaudējuma.

1.februāris – slidošana lejup pa kalnu (downhill skating)

Ekstrēmo sporta veidu pārstāve Lelde Māliņa, kas jau otro sezonu startēja “Red Bull Ice Cross” (slidošana lejā pa kalnu) sacensību seriālā, sezonu atklāja ar 3.vietu Krievijas čempionātā. 8.februārī Lelde startēja arī Somijā notiekošajā pasaules kausa posmā un izcīnīja 14.vietu. Pēc nedēļas Lelde piedalījās arī sezonas lielākajās sacensībās Jokohamā Japānā, kur arī tika iegūta 14.vieta. 21.martā bija plānots Pasaules čempionāts turpat Maskavā, kur sezonas ievadā trase jau bija iemēģināta, bet čempionāts tika atcelts pandēmijas apstākļu dēļ.

1.februāris – Kokneses veterānu galda tenisa komanda

Kokneses veterānu galda tenisa komanda (Natālija Kļimanova, Vitālijs Glazunovs, Aleksandrs Upesleja, Juris Siliņš un Uģis Plikgalvis), komandas galvenā menedžera Ernesta Skopāna vadībā, izcīnīja 2.vietu Latvijas sporta veterānu spēlēs, iegūstot godalgotu vietu jau trešo gadu pēc kārtas. Arī individuāli godalgotas vietas – pirmās vietas savās grupās Natālijai un Aleksandram, otrās Vitālijam un Jurim, bet trešā vieta Uģim. Ernests Skopāns startēja individuāli un izcīnīja augsto 3.vietu 85+ grupā.

29.februāris – pieaugušie vieglatlēti

Pieaugušo grupas vieglatlēti Latvijas čempionātā telpās sacentās 29.februāri un 1.martā Kuldīgā, kur uz starta devās arī trīs koknesieši. Trīssoļlēcējs Dāvis Kalniņš ieguva 2.vietu, lodes grūdējs Reinis Izcīnīja trešo vietu, bet citam lodes grūdējām Mārtiņam Brokam šoreiz sestā vieta. Martā tika plānots Latvijas ziemas čempionāts vesera mešanā, kura norises vieta būtu bijusi tieši Koknese, bet šīs sacensības tika atceltas. Līdz ar to nākošā reize, kad mūsu vieglatlēti sacentās LČ mērogā bija tikai 8.augustā, kad Jelgavā tika iegūtas 3 godalgas. U23 konkurencē zelts lodes grūšanā Nunguram, sudrabs trīssoļlēkšanā Ralfam Eihentālam, bet pieaugušo konkurencē 3.vieta Dāvim Kalniņam. LČ ietvaros Platonē tika aizvadītas arī vesera mešana sacensības, kurās ar 5.vietu atzīmējās Andrejs Pavļenkovs, bet ar 6.vietu – Natālija Zeica.

29.februāris – veterānu grupas vieglatlēti

LSVS sporta spēlēs vieglatlētikā telpās veiksmīgi nostartēja arī Kokneses veterāni, kas pa visiem kopā spēja izcīnīt 22 medaļas, tostarp 11 zelta. Četras zelta medaļas LSVS spēļu debitantei Agrai Bērziņai (60m, 200m, tālums, trīssolis), divas Annai Lullei (tālums, trīssolis), pa vienai Ditai Martinsonei (lodes grūšanā), Antrai Vītolai (augstlēkšanā), Aivim Orliņam (lodes grūšanā), Arvīdam Vītolam (augstlēkšana), Jānim Gusevam (trīssolis). Tāpat sacensībās ar godalgotām vietām izcēļās Aija Vītola (60m, 200m, trīssolis), Gita Kosmačevska (60m, 200m), Didzis Bērziņš (trīssolis). Neskatoties uz saraustīto gada sacensību kalendāru, kad sacensības bieži tika pārceltas, notika arī LSVS vasaras sporta spēles vieglatlētikā. Ierasto divu dienu vietā, sacensības tika iespiestas vienā dienā 22.augustā Rojā. Sacensības bija ļoti garas un kā teica mūsu pārstāvji, tad pēdējās disciplīnas esot notikušas jau tumsā, bet tas netraucēja mūsējiem iegūt arī vairākas godalgas. Pa trīs godalgām šoreiz Annai Lullei, Antrai Vītolai, Jānim Gusevam, pa divām medaļām Aijai Vītolai, Arvīdam Vītolam un DItai Martinsonei, bet viena Gitai Kosmačevskai. Pēc nedēļas Preiļos notika arī Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem uz kuru devās piece mūsu pārstāvji. Arvīds kļuva par čempionu trīssoļlēkšanā, Antrai čempiones tituli visās trijās lekšanas disciplīnās, Aijai ātrākais laiks un čempiones nosaukums 100 metros, bet Jānim Gusevam 2 čempiontituli par startiem tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Aivis Orliņš sacensības lodes grūšanā noslēdza 4.vietā.

6.marts – Florbola komanda “Koknese/Aizkraukle”

Apvienotā florbola komanda “Koknese/Aizkraukle” zem šāda nosaukuma Latvijas florbola čempionāta 2.līgā startē jau kopš 2017./2018.gada sezonas. Komanda allaž ir tikusi izslēgšanas spēlēs, bet šajā 2019./2020.gada sezonā tajā iekļūt bija visgrūtāk. Par laimi komanda saņēmās uz izšķirošajām spēlēm un pēdējās spēļu kārtās izdevās iekrāt pietiekami punktu, lai nodrošinātu play-off vietu, šoreiz kvalificējoties kā pēdējie – ceturtie no savas zonas. Play-off cīņās pretī stājās Austrumu zonas uzvarētāji Slampe/Zevid, kuri pirmajā spēlē marta sākumā Koknesē tika pieveikti ar 10:6. Cerīgs sākums sērijai, kurā mūsējie nebija favorītu statusā. Diemžēl bez turpinājuma… koronavīruss. Oktobrī komanda lieliski uzsāka jauno 2020./2021.gada sezonu, kur trīs spēlēs tikpat uzvaras. Šobrīd komanda gaida čempionāta atsākšanos.

8.marts – “Noskrien ziemu” finālposms Koknesē

8.martā Koknesē notika skriešanas seriāla “Noskrien ziemu” finālposms, kurā startēja ap 800 dalībniekiem. “Noskrien ziemu” ir skriešanas seriāls, kas notiek ziemas mēnešos visā Latvijā un katru gadu arvien vairāk dalībnieku un ir kļuvis par atpazīstamu masu pasākumu Latvijā. Tik liela izmēra skriešanas pasākums Koknesē vēl nebija noticis un tas bija lielisks. Ļoti daudz dalībnieku, lieliska skriešanas trase, superīga pavasara diena un ļoti laba pasākuma organizācija garantēja lielisku aktīvo atpūtu gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Diemžēl, šis arī bija pēdējais sporta pasākums tikko startējušajā pavasarī…

13.marts – viss tiek aizslēgts

Kā jau mēs visi zinām, tad no marta vidus ne tikai Koknesē un Latvijā, bet arī visā pasaulē iesākās pandēmija, kā rezultātā uz ilgu laiku viss apstājās. Kokneses sporta centrs bija spiests slēgt durvis uz gandrīz diviem mēnešiem, apstājās visas sacensības un arī treniņi. Viss, praktiski viss bija ciet un nenotika nekas. Skolēni palika mājās, lielākā daļa strādāja attālināti, pasākumi nenotika, treniņi nenotika. Arī Kokneses sporta centrs darbojās sev neierastā ritmā un aprīlī izmisuma vadīti izveidoja asprātīgu video no attālinātajām KSC kolektīva sacensībām basketbolā.

Pirmās pozitīvās ziņas tika saņemtas uz 12.maiju, kad KSC ierobežotā režīmā drīkstēja uzņemt apmeklētājus un darbu varēja atsākt arī treniņgrupas. Pakāpeniski tika mazināti ierobežojošie pasākumi un jūnijā jau izskatījās cerīgāka situācija visā sporta nozarē.

19.jūnijs – Vieglatlētikas sacensības Koknesē

Vieglatlētika ir Kokneses sporta vizītkarte jau vairāk kā 60 gadu un joprojām vieglatlētikas pamatus Koknesē apgūst. Līdz ar to arī loģiski, ka pie mums notiek arī dažādas vieglatlētikas sacensības jaunatnei, pieaugušajiem un veterāniem. Šosezon pirmās sacensības notika 19.jūnijā, kad uzņēmām ANSS slēgtās sacensības vieglatlētikā, lai atgūtu sacensību garšu pirms gaidāmajiem Latvijas čempionātiem.

3.jūlijā notika nu jau tradicionālās sacensības trīssoļlēkšanā “Māra Bružika kausa izcīņa”, kas pulcēja 47 dalībniekus no visas Latvijas. Liels prieks, ka arī Latvijas rekordists, pasaules čempions telpās un koknesietis vienā personā Māris Bružiks bija klāt sacensībās no pirmā līdz pēdējam lēcienam, pats personīgi apbalvoja sacensību laureātus un neatteica foto sesijas jaunajiem talantiem.

Tāpat 3.jūlijā Kokneses stadiona rezerves mešanas sektorā norisinājās jaunas sacensības, kuras organizēja mešanas kluba “Arsenal” vadītāji un Koknesē mešanas prasmes apguvušie Jānis Podnieks un Normunds Krūmiņš. Vesera mešanas trenerim Ērikam Cīrulim par godu nosauktajās sacensībās debijas reizē piedalījās gandrīz 30 dalībnieki no tuvākām un tālākām Latvijas vietām piedaloties gan vesera mešanā, gan arī smaguma mešanā.

28.jūlijā Kokneses stadionā pirmo reizi notika Baltijas čempionāts. Lai neskanētu pārāk skaļi, tad pie mums notika viena disciplīna – vesera mešana, kurā piedalījās pa 6 meitenēm un 6 zēniem U16 vecumā no Baltijas valstīm. Pats čempionāts notika Ogrē, bet vesera mešanas disciplīna notika Koknesē.

4.septembrī KSC rīkoja daudzcīņas sacensības U10 un U12 grupu sportistiem, šoreiz pulcējot 62 dalībniekus. Spraigās cīņās par labākajiem daudzcīņniekiem tika atzīti ogrēnieši, otrie sportisti no Jēkabpils, bet trešie mājnieki koknesieši. 19.septembrī notika tradicionālās sacensības mešanas disciplīnās jaunatnei “Kokneses kauss 2020”, kuru programmu šogad papildināja arī pieaugušo grupas šķēpmetēji. Līdz ar to Kokneses stadionā uz starta redzējām tādus pasaulē pazīstamus sportistus kā Līnu Mūzi, Aneti Kociņu un bijušo Eiropas čempionu Zigismundu Sirmo. Tā kā 19.septembrī tika atceltas šķēpa mešanas sacensības Valgā, tad Koknesē ieradās gandrīz visi šī brīža spēcīgākie jaunatnes sportisti, par ko liecina arī sasniegtie augstie rezultāti – daudzi sportisti sasniedza ne tikai savus personīgos rekordus, bet arī sezonas labākos rezultātus Latvijā. Tāpat šajā dienā notika arī mešanas kluba “Arsenal” rudens kausa izcīņa vesera un smaguma mešanā. 19.septembris bija īsta vieglatlētikas svētku diena Koknesē.

11.jūlijs – šaušana

Šajā dienā Rēzeknē, Oksalis šautuvē notika Latvijas čempionāts automātiskajā tranšeju stenda šaušanā. Pie savas pirmās LČ medaļas tika Normunds Bērziņš, kurš izcīnīja bronzas medaļu.

12.jūlijs – autokross

12.jūlijā sacensībās Lietuvas autokrosa čempionātā Taurages autotrasē sezonu ar uzvaru uzsāka Mini Buggy klases autokrosists Emīls Mirošņiks. Nedēļu vēlāk sekoja uzvara Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Pilskalnu autotrasē. Lieliskā “gonku” sērija Emīlam turpinājās abās Baltijas valstīs. Lietuvas čempionātā pēc aizvadītiem 3 posmiem Emīls bija kopvērtējuma līderis un nopietns pretendents čempiona titula iegūšanai, tomēr septembra beigās valstī noteiktie ierobežojumi par robežu šķērsošanu un pašizolāciju, kas būtu jāievēro atgriežoties no sacīkstes, neļāva Emīlam startēt Lietuvas čempionāta pēdējā posmā Pluņģē, līdz ar to šo sezonu Lietuvā Emīls noslēdzis ar vicečempiona titulu. Latvijā čempioni tika noskaidroti 3.oktobrī Brenguļu autotrasē, aizvadot seriāla pēdējo posmu. Šajā sacīkstē Emīls kāpa uz otrā augstākā pjedestāla pakāpiena, nodrošinot papildus punktus kopvērtējumam un kļūstot par Latvijas čempionu mini bagiju klasē.

7.augusts – Koknesē jauns skeitparks

Šogad tika izveidots jauns monolīts skeitparks Koknesē 270 m2 platībā. Projektu īstenoja biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs” sadarbībā ar Kokneses pašvaldību. 15.augustā notika lielas skeitparka atklāšanas sacensības, kuras organizēja Kokneses jauniešu biedrība. Sacensības kopā pulcēja vairāk nekā 40 dalībniekus.

23.augusts – Latvijas komandu čempionāts zolītē

Latvijas čempionātā zolītē šogad piedalījās komanda “Kokneses zolmeistari”, kuru sastāvā spēlēja trīs zolmaņi, kas ir spējuši uzvarēt “Kokneses zolmeistars” sacensībās, kuras ik gadu martā notiek Koknesē. Šie trīs bija koknesieši Egīls Baltcers un Ralfs Dūniņš, kā arī viņu spēļu biedrs Egīls Kļaviņš no Rīgas. Kā ceturtais komandas dalībnieks startēja Edgars Doroško, kurš arī ir biežs viesis Kokneses turnīros. Komanda kopumā aizvadīja spraigu spēļu dienu un dienas noslēgumā izcīnīja bronzas medaļas LČ zolītē komandām.

28.augusts – PK rollerslēpošanā

Augusta noslēgumā Madonā notika pasaules kausa 2.posms rollerslēpošanā kā arī pasaules junioru čempionāts. Šajās sacensībās piedalījās arī Kokneses novada pārstāvji Patrīcija Eiduka un Edijs Eiduks. Patrīcija ieguva 2.vietu 200m sprinta sacensībās, bet 15km distancē brīvajā stilā un 10km distance klasiskajā stilā izcīnīja uzvaras PK ieskaitē. Edijs startēja junior ieskaitē un uzrādīja sekojošus rezultātus – sprintā cīņa beidās pusfinālā, 20km brīvā stila distance augstā 3.vieta, bet 15km klasiskā Edijam 6.vieta.

26.septembris – volejbols

Volejbols bija viens no tiem sporta veidiem, kurš savu sezonu nepabeidza. Un dažiem tā sezona pat īsti arī neiesākās, tāpēc volejbolisti nebija īpaši priecīgi šajā gadā. Pēdējās lielās sacensības, kurās mūsējie piedalījās, bija Latvijas kausa izcīņa, kur Ivara Māliņa vadītā U19 grupas komanda 2019.gada ziemassvētku laikā izcīnīja trešo vietu. U19 komanda savas sportiskās gaitas Koknesē ir noslēgusi, bet ir notikusi veiksmīga paaudžu maiņa un U15 komanda, kopā ar Jēkabpils sporta skolu, šogad startēs Latvijas čempionātā. Tiesa, čempionātā pagaidām nav aizvadīta neviena spēle, bet pirmssezonas pārbaudes turnīrā Cēsīs tika izcīnīta 1.vieta.

29.septembris – skolu sports

Kokneses novada izglītības iestādes vienmēr atbalsta skolu sporta aktivitātes un piedalās kuplā skaitā. Janvārī skolu volejbola sacensībās pie pirmās vietas tika IGKV zēnu volejbola komandas, bet tautasbumbā uzvara meitenēm, otrā vietā zēniem. Skolu sportu mācību gadā tradicionāli atklāj rudens kross, kam vēlāk seko sacensības basketbolā, volejbolā, tautas bumbā un vieglatlētikā, bet 2020./2021. mācību gadā pagaidām ir noticis tikai rudens kross. 29.septembrī Pļaviņu biatlona bāzē Jankas notika ANSS rīkotās krosa sacensības, kurās ar lieliskiem panākumiem startēja arī mūsu novada skolas. I.Gaiša Kokneses vidusskola izcīnīja 1.vietu vidusskolu grupā, bet Bebru pamatskola bija labākā starp pamatskolām.

Apmēram tāds bija sporta gads Koknesē. Nevarētu teikt, ka kluss un mierīgs, vai nebūtu ko atzīmēt, bet varēja būt daudz sportiskāks, veiksmīgāks un pasākumiem bagātāks. Veiksmīgu visiem 2021.gadu un ceram uz drīzu atgriešanos normālā dzīvē!

Dāvis Kalniņš, Sanita Mirošņika, Kokneses sporta centrs

Leave a Reply