Jaunie vieglatlēti izcīna 15 godalgas Aizkrauklē

11.janvārī Aizkraukles sporta centrā norisinājās ikgadējās Aizkraukles novada sporta skolas sacensības U12 vecuma grupas jaunajiem vieglatlētiem, kurās piedalījās 2009. gadā dzimušie un jaunāki zēni un meitenes. No Kokneses uz sacensībām devās pavisam 15 sportisti – 5 meitenes un 10 zēni, kuri pa visiem kopā izcīnīja 15 medaļas.

Sacensības iesākās ar 60 metru barjerskrējienu. Meitenēm uzvaru izcīnīja koknesiete Elizabete Kalniņa, kura uzrādīja rezultātu 11.3 sekundes, bet otro vietu ieguva Valērija Kovaļevska. Zēniem visu pirmo trijnieku aizņēma koknesieši – pirmā vieta Darenam Viljamam Vanagam, 2.vieta Ričardam Loginam, bet trešā – Reinim Cīrulim. 60 metru gludajā sprintā zelta medaļa Valērijai (9,3 s), bet bronzas medaļa ar 9.93 sekundēm Kadrijai Amandai Birkānei. Kadrija nedēļu pirms sacensībām guva ceļgala traumu, kas neļāva parādīt labāko sniegumu sacensībās un rezultāti ievērojami atpalika no viņas personīgajiem rekordiem. Zēniem 60 metru sprintā 2.vieta Dominikam Rudmiezim ar personīgo rekordu 9.18 sekundes.

Tāllēkšanā meitenēm dubultuzvara Elizabetei (3.56m) un Valērijai (3.35m), bet zēnu konkurencē bronza Ričardam Loginam ar 3.40 metriem. Augstlēkšanā negaidītu dalītu pirmo vietu ieguva Darens, kurš pārvarēja 1.25 metrus, bet meitenēm kārtējā dubultuzvara Elizabetei ar Valēriju. Elizabete atkārtoja perosnīgo rekordu 1.20 metri, bet Valērija sarūpēja pārsteigumu gan sev, gan vecākiem, gan trenerim un pārvarēja 1.15  metrus. Visbeidzot pildbumbas mešanā vienīgo medaļu koknesiešiem izcīnīja Valters NIkolajevs, kurš bija trešais labākais starp zēniem.

Bez pieminētajiem sportistiem, kas spēja izcīnīt medaļas, bija arī citi, kas šoreiz palika bez medaļām, bet ieguva vērtīgu pieredzi nākamajām sacensībām. Rainers Šmits izcīnīja 7.vietu pildbumbas mešanā, Mārcis Bišuks 14.vietu tāllēkšanā, Artūrs Malkovs 5.vietu 60 metru barjerskrējienā (2011.gads) , bet paši jaunākie 2012.gadā dzimušie klasesbiedri Roberts Bērziņš un Roberts Kalnozols labākās sekmes attiecīgi guva tāllēkšanā  – 24.vieta un 17.vieta. Pavisam nedaudz līdz medaļai pietrūka Dženijai Krūmiņai, kura ar 9.99 sekundēm palika 4.vietā 60 metru sprintā, bet Luīze Eglīte atzīmējās ar 8.vietu tāllēkšanā un 9.vietu 60 metru sprintā.

Nākamās sacensības U-12 grupas sportistiem būs februāra beigās Madonā. Sportistus sacensībām gatavoja vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš.

REZULTĀTI

Treneris ar barjerskrējējiem Darenu Viljamu Vanagu un Ričardu Loginu.

Meitenes augstlēcējas – vidū Elizabete Kalniņa, pa labi Valērija Kovaļevska.

60 m skrējējas – pa kreisi Kadrija Amanda Birkāne, vidū Valērija Kovaļevska.

Augstlēkšanas apbalvošana – pa labi Darens Viljams Vanags.

Labajā pusē Dominiks Rudmiezis, 2.vieta 60 metru sprintā.

Valters Nikolajevs ( pa kreisi ), 3.vieta pildbumbas mešanā.

Dāvis Kalniņš

Leave a Reply