2019.gada Kokneses novada sporta notikumu TOP 10 un sporta balle

17.janvārī Kokneses sporta centra sporta hallē norisinājās Kokneses novada sportistu godināšanas pasākums “Sporta laureāts 2019”, kurā, par augstvērtīgiem sasniegumiem sportā 2019.gadā, tika sveikti vairāk nekā 140 Kokneses novada sportisti, treneri un ar sportu saistīti cilvēki. Vairāk nekā divas stundas ilgais sveikšanas pasākums pulcēja gandrīz 200 dalībniekus, kas pacietīgi un jūsmīgi ar aplausiem un ovācijām sveica ikvienu godināmo. Sportisti un treneri saņēma simboliskus sveicienus no Kokneses sporta centra un Kokneses novada pašvaldības.

Organizatori šoreiz bija parūpējušies par dažiem jauninājumiem sveikšanas prezentācijā. Sporta darba organizatore Sanita Mirošņika bija sagatavojusi video sižetus par vieglatlētikas treneriem Viktoru Ņuhtiļinu un Dāvi Kalniņu, kā arī par volejbola treneriem Ivaru Māliņu un Daci Skopāni. Ar video sveicieniem no ārzemēm mūs patīkami pārsteidza Patrīcija Eiduka un Andrejs Gražulis, kuri ir vieni no slavenākajiem Kokneses novada sportistiem ārpus Latvijas.

Par muzikālo noformējumu pasākumā un neoficiālajā daļā rūpējās mūsu ierastie mūziķi “Marika un Druvis”, bet sveikšanas starplaikos par lielisku māksliniecisko daļu parūpējās mūsu dziedošie un dejojošie novadnieki. Ar dziesmām priecēja Druvja Andriksona audzekņi, ar līnijdeju priekšnesumiem uzstājās Ingas Ozoliņas vadītās dejotājas, bet ar visiem astoņiem pāriem uz pasākumu bija ieradies Kokneses jauniešu deju kolektīvs, kuru vada Kornēlija Reisnere un Agra Bērziņa. Liels paldies visiem – mūziķiem, dziedātājiem, dejotājiem, sportistiem, sveicējiem, Kokneses sporta centra kolektīvam – par lielo atsaucību un palīdzību pasākuma veiksmīgā norisē! Paldies arī “Torņa ielas saldumi” direktoram Aleksejam Kreipānam, kurš atbalstot šo pasākumu, Kokneses novada sportistiem bija sagādājis simtiem zefīru!

Sākoties jaunam un daudzsološam gadam vēlamies arī atskatīties uz to, kādas pēdas ir atstājis pagājušais – 2019. gads, tāpēc esam izveidojuši nelielu apskatu ar TOP 10 nozīmīgākajiem notikumiem Kokneses novada sporta dzīvē, kā arī novadnieku gūtajiem panākumiem šī gada laikā. Atzīstam, ka šis nebija viegls uzdevums, jo vairāk kā 130 Kokneses novada sportisti startējuši sacensībās 18 dažādos sporta veidos, izcīnot kopā vairāk kā 70 zelta, sudraba un bronzas medaļas. Ir bijuši ne vien Latvijas, bet arī Baltijas,  Eiropas un Pasaules līmeņa starti.

  1. Lauras Igaunes Latvijas rekords vesera mešanā, dalība PČ un izpildīts OS normatīvs.

Laura 2019.gada laikā 3 reizes labojusi sev piederošo Latvijas rekordu vesera mešanā un izpildījusi normatīvu dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Latvijas rekords vesera mešanā Laurai pieder jau kopš 2010. gada Latvijas čempionāta, kas tolaik bija 60,84 metri. Laura sev piederošo rekordu ir vairākkārt labojusi. Šobrīd tas ir 73,56 metri, kas tika fiksēts 2019.gada 10. maijā sacensībās Mauntolivā, kad Laura ar šo metienu nodrošināja dalību Pasaules čempionātā Dohā un Olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020. gadā. PČ Laura startēja pirmo reizi savā sportistes karjerā un debijas reizē ieguva 22.vietu. 2019.gada nogalē KSC izdevās noorganizēt garāku sarunu ar Lauru, kur viņa stāsta par savām dzīves gaitām. SPIED ŠEIT, lai lasītu interviju ar Lauru. 

2. Patrīcija Eiduka – labākā Latvijas distanču slēpotāja

Arī šogad sporta ziņu virsrakstus ziemas sezonā ļoti bieži rotāja Patrīcijas Eidukas vārds. Sportiste izcīnīja 11. vietu 5km brīvā stila distancē Pasaules junioru čempionātā, kas norisinājās Somijas pilsētā Lahti. Pasaules čempionātā pieaugušajiem, kas norisinājās Austrijas pilsētā Zēfeldē, sprinta sacensībās brīvajā stilā Patrīcijai 36. vieta 110 dalībnieču konkurencē. Vasarā Patrīcija nomainīja treniņu vietu un 2019./2020.gada sezonu uzsāka slavenās poļu slēpotājas Justīnas Kovaļčikas trenētajā komandā, lai turpinātu savu sportisko izaugsmi. Sezonas pirmajā daļā Patrīcija jau paspējusi atzīmēties ar startiem Pasaules kausa posmos un arī prestižajā slēpošanas seriālā “Tour de Ski”, kur 10km distancē ar intervāla startu tika iegūta 37.vieta, kas ir visu laiku labākā vieta Pasaules kausa posmos starp dāmām. Tāpat Patrīcija sezonas sākumā sacensībās Somijā uzstādīja personīgo rekordu FIS punktos (37.95 punkti) un uz doto brīdi ir iekļuvusi arī Pasaules ranga 150iekā, kas iepriekš nav izdevies nevienam Latvijas slēpotājam.

  1. Jānis Višķers – trešais ātrākais maratonists Latvijas vēsturē

Ievērojamus panākumus aizvadītajā gadā sasniedzis maratonists Jānis Višķers. Septembrī Vācijā notiekošajā Berlīnes maratonā, kurš atzīts par ātrāko maratonu pasaulē, Jānis finišēja 53. vietā sasniedzot jaunu personīgo rekordu 2:16:59 un kļūstot par trešo ātrāko maratonistu Latvijas vēsturē, dalot šo pozīciju ar Pēteri Kairo. Par Jāni maratonu ātrāk skrējuši tikai divi Latvijas sportisti – valsts labākā sasnieguma īpašnieks Valērijs Žolnerovičs (2:14:24) un Aleksandrs Prokopčuks (2:15:56) . Tallinas maratonā pusmaratona distancē Višķers sasniedza Latvijas visu laiku otro labāko rezultātu – 1 stunda 4 minūtes un 56 sekundes. Šis rezultāts tikai par 13 sekundēm atpaliek no Latvijas rekorda. Maijā Tet Rīgas maratonā Jānis svinēja uzvaru pusmaratona distancē.

  1. Kristeram Gudļevskim 10.vieta Pasaules hokeja čempionātā

Kārtējo gadu Latvijas hokeja izlasē izdevās iekļūt Kristeram Gudļevskim, kurš bija izlases otrais vārtsargs. Pasaules čempionātā Kristers aizvadīja divas spēles, palīdzot valstsvienībai pārspēt Itālijas un Austrijas izlases. Kristera saistība ar Koknesi ir tāda, ka savas hokejista gaitas sāka Koknesē pie toreizējā hokeja trenera Ivara Māliņa, kad pirmo reizi uz ledus kāpa aptuveni 10 gadu vecumā uz tagadējā Pērses ūdenskrituma dīķa. Vienā no pirmajiem turnīriem Kristers bija vārtsargs tālaika 11.klases komandai (Kristeram toreiz bija ap 12 gadiem) un arī tas turnīrs tika aizvadīts uz tā paša dīķa. Sācis Koknesē uz dabiskā ledus, līdz šim brīdim Kristers ir paspējis uzspēlēt LČ, KHL, DEL, AHL un pat arī dažas spēles NHL Tampabejas “Ligthning” sastāvā.

  1. Andrejs Gražulis Latvijas čempions basketbolā “VEF Rīga” sastāvā

Koknesietis Andrejs Gražulis 2019.gada sezonā spēlēja “VEF Rīga” komandas sastāvā, iegūstot Latvijas čempiona titulu. Šosezon Andrejs pievienojies Itālijas otrās līgas klubam “Derthona Tortona” un aizvada ļoti labu sezonu, izceļoties gan ar labu personīgo statistiku (14.3ppg, 7.8reb), gan palīdzot komandai krāt uzvaras kopvērtējuma tabulā (9-8). Andrejs noteikti arī palīdzēs Latvijas izlasei kvalificēties gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram.

  1. Ivara Māliņa audzēkņi godalgotajās vietās Latvijas volejbola čempionātos

Aizgājušais gads bijis ievērojamiem panākumiem bagāts arī Kokneses volejbolistiem. Pie panākumiem tikusi gan Kokneses U19 volejbola komanda, gan arī atsevišķi spēlētāji, kuri savas prasmes apgūst vai apguvuši Koknesē pie trenera Ivara Māliņa. U19 jauniešu komanda (Aldis Sproģis, Matīss Petjukevičs, Kristers Dardzāns, Edgars Kalnozols, Matīss Zaļais, Viesturs Mozga, Renāts Cīrulis, Kristers Leķis, Raivis Pālēns, Mikus Gabranovs, Matīss Šumskis, Atis Blaus) izcīnīja bronzas medaļu Latvijas čempionātā un 3.vietu Latvijas kausā, bet Latvijas jaunatnes olimpiādē izcīnīta 2.vieta, piekāpjoties vien Rīgas pilsētai. Par Latvijas čempioniem pieaugušo čempionātā “Jēkabpils Lūšu” sastāvā kļuva Matīss Petjukevičs, Kristers Dardzāns un Edgars Kalnozols, bet U17 vecuma grupas LČ apvienotā Kokneses/Jēkabpils komanda uzvarēja, lielā mērā pateicoties koknesiešiem Edgaram Kalnozolam, Raivim Pālēnam un Kristeram Leķim. Rinalds Kalniņš un Endijs Soldans izcīnīja bronzas medaļas kopā ar kolēģiem no Jēkabpils, startējot U15 vecuma grupā, bet paši jaunākie U13 vecuma grupas sportisti LČ pabeidza 9.vietā.

  1. Vieglatlētu panākumi Latvijas čempionātos

Kokneses novada vieglatlētiem 2019. gads bijis panākumiem bagāts, kā jau ierasts. Visās vecuma grupās – sākot ar U14 un beidzot ar veterānu grupām – koknesieši ir spējuši gūt lieliskus panākumus un izcīnīt medaļas Latvijas čempionātos. Bez jau iepriekš pieminētajiem profesionāļiem Jāņa Višķera un Lauras Igaunes, mums ir arī virkne amatieru un jauno sportistu, kas ir tikai ceļā uz pašiem augstākajiem sasniegumiem. U14 grupā divas bronzas medaļas Henrijam Kalniņam (augstlēkšana, 4x100m), U16 grupā zelts un sudrabs soļošanā Gundegai Beķerei, bet Elizabetei Bērzkalnai 3.vieta soļošanā. U18 grupā bronzas medaļa Natālijai Zeicai vesera mešanā, bet Megijai Čakstei 3.vieta soļošanā. U20 grupā pie zelta godalgas tika slēpotāja Patrīcija Eiduka, kas bija labākā 1500 metru distancē. U23 vecuma grupā par čempionu trīssoļlēkšanā kļuva Ilmārs Kalniņš, bet pieaugušo konkurencē Ilmārs 2.vietā. 3.vietā vesera mešanā Andrejs Pavļenkovs. Vislielāko medaļu skaitu tradicionāli “sarūpēja” vieglatlēti veterāni. Paradoksāla situācija, ka veterānu vieglatlētikas oficiālais čempionāts pulcē mazāk dalībnieku nekā Latvijas sporta veterānu sporta spēles, tāpēc uzskaitot medaļas ņemam vērā abas sacensības. Ar dažāda kaluma un daudzuma medaļām mūs 2019.gadā iepriecināja Antra Vītola, Aija Vītola, Arvīds Vītols, Jānis Gusevs, Anna Lulle, Māris Eglītis, Dita Martinsone, Jānis Podnieks, Didzis Bērziņš un Uldis Bērziņš. Kopā vismaz viena medaļa 18 dažādiem sportistiem. Bez pieminētajiem medaļniekiem vieglatlētikas treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš gatavo arī citus jaunos sportistus, kuri ļoti mērķtiecīgi uzlabo savas vieglatlētikas prasmes, lai par medaļām cīnītos nākamajās sezonās un vairākiem no viņiem šogad pietrūka pavisam nedaudz, lai aizsniegtos līdz medaļām.

  1. Kokneses sporta veterānu panākumi LSVS spēlēs

Kā jau ierasts Koknesē, tad sporta veterāni joprojām ir labā sportiskā formā un ik gadu Kokneses vārds tiek skaļi nosaukts dažādās apbalvošanas ceremonijās. Bez jau pieminētajiem vieglatlētiem, kas spēja savākt ievērojamu medaļu skaitu, pie medaļām tika arī volejbolisti un galda tenisisti. Unikālu rezultātu sasniedza Ernesta Skopāna vadītā galda tenisa komanda, kas izcīnīja uzvaru LSVS sporta spēlēs, pārspējot arī Rīgas komandu. Ernests ir ļoti mērķtiecīgi veicis komandas komplektēšanas darbu vairāku gadu garumā, kas ir atmaksājies ar šo lielisko sasniegumu. Šogad komanda plāno sasniegumu atkārtot. Komandā spēlēja tādi spēlētāji kā Natālija Kļimanova, Vitālijs Glazunovs, Aleksandrs Tolkačovs, Juris Siliņš, Aleksandrs Upesleja, Lidija Kalniņa, Uģis Plikgalvis, Ēvalds Immerfreijs un Ernests Skopāns. LSVS sporta spēlēs volejbolā 55+ grupā zelta medaļas izcīnīja Dzintara Greļa vadītā komanda. Dzintars jau ilgus gadus ir vadošais veterānu volejbola pārstāvis Kokneses novadā. Šogad komandas sastāvā spēlēja Jānis Feodorovs, Modris Vilcāns, Ivars Māliņš, Andris Stalīdzāns, Gundars Ziemelis, Ainārs Ratnieks un pats Dzintars Greļs. Dzintars, kopā ar Modri Vilcānu un Andri Stalidzānu tika arī pie 2.vietas pludmales volejbolā 50+grupā.

  1. Kokneses pauerlifteriem 2.vieta Latvijā

Novembrī Koknesē, jau otro gadu pēc kārtas, norisinājās Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā jeb pauerliftingā, kur spēkiem mērojās vairāk kā 60 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Šogad Koknesi pārstāvēja 9 dalībnieki, no kuriem sieviešu konkurencē debijas sacensības bija Dārtai Bērziņai. Vīru konkurencē Kokneses sporta centra komandai (Andrejs Pavļenkovs, Ritvars Kļaviņš, Didzis Bērziņš, Dāvis Kalniņš, Dāvis Puišelis, Mārtiņš Broks, Rdijs Eiduks, Roberts Gžibovskis) 2.vieta starp 14 citām komandām, pateicoties katra dalībnieka individuālajam sniegumam. Individuāli šoreiz tika iegūtas 5 medaļas – Andrejam Pavļenkovam sudrabs svara kategorijā līdz 105kg, Didzim Bērziņam šajā pat kategorijā 3.vieta, svarā līdz 59 kg 3.vieta Dāvim Puišelim, līdz 66 kg 3.vieta Dāvim Kalniņam, bet Ritvaram Kļaviņam bronza prestižajā 74kg kategorijā. Kokneses pauerliftinga komanda iekļuva godalgoto komandu skaitā jau ceturto gadu pēc kārtas (trīs otrās vietas un viena pirmā).

Jāpiemin, ka Augustā, Kokneses sporta festivāla ietvaros, koknesieši uzstādīja neticami izcilu rezultātu projektā “Latvijas spēcīgākā mazā pilsēta 2019”, pusotras stundas laikā paceļot 106 390 kg, piedaloties 85 sporta cienītājiem. Projekts “Latvijas spēcīgākā pilsēta” norisinās jau sesto gadu, kur vairākas pilsētas savā starpā cīnās par spēcīgākās pilsētas titulu Latvijā, sumējot kopā pacelts kg. Taču “Mazā spēcīgākā pilsēta” norisinās tikai otro gadu, kur jaunieši un sievietes spiež 20 kg, bet vīri 50 kg smagu svaru stieni uz atkārtojumu skaitu. Projektu organizē “Latvijas Pauerliftiga federācija”.

  1. Motoru sportā sudrabs un bronza

Koknesieši aktīvi piedalījušies arī dažādās motoru sporta sacensībās. Koknesietis Oskars Dzirkalis ieguvis 2. vietu Latvijas čempionātā skijoringā Lielās tautas klases kopvērtējumā un 4.vietu Lielās meistaru klases kopvērtējumā. Bet autosportā mini bagiju klasē Emīls Mirošņiks izcīnījis bronzu Latvijas autokrosa čempionātā un 5. vietu Lietuvas autokrosa čempionātā.

Kokneses sporta centrs

 

 

Leave a Reply