POZITĪVĀ GAISOTNĒ AIZVADĪTS KOKNESES SPORTA FESTIVĀLS

22.augustā Kokneses stadionā pulcējās vairāk kā 100 sportotgribētāji no Kokneses, kā arī tuvākiem un tālākiem novadiem, lai kopīgi nodotos sportiskām aktivitātēm. Jāatzīmē, ka šai dienai bijām pasūtījuši arī atbilstošus laikapstākļus, kas priecēja festivāla dalībniekus un atbalstītājus, radot pozitīvu un draudzīgu atmosfēru visas dienas garumā.

Festivāla atklāšana notika uzreiz pēc plkst. 10:00. Kokneses sporta centra direktors uzrunāja pasākuma dalībniekus, novēlot veiksmīgu un sportisku dienu un festivāls varēja sākties. Kā jau festivālā, pats galvenais nebija cīņa par uzvaru, bet piedalīšanas prieks un to lieliski apliecināja ikviens dalībnieks, it īpaši paši mazākie, kuri skrēja un leca un darīja lepnus savus vecākus un radus ar savu varējumu un sniegumu.

Rīta cēlienā varēja nodoties dažādām rotaļām un sportiskām aktivitātēm un arī mazie parādīja lielisku disciplīnu un fizisko varējumu vairāku stundu garumā. Festivāla dalībniekus priecēja arī lielformāta spēles, ko bija sarūpējusi Kokneses Tūrisma informācijas centra atsaucīgā un darbīgā komanda. Kā arī bija iespēja aplūkot divus mini bagijus, ar kuriem Latvijas un Lietuvas autokrosa čempionātos piedalās koknesietis Emīls Mirošņiks un Klāvs Žvagins no Iršiem.

Ikvienam dalībniekam neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības bija iespēja pārbraudīt savas spējas dažādās individuālajās aktivitātēs – tāllēkšanā, 60m sprinta skrējienā, šķēpa mešanā mērķī, zābaka mešanā, šautriņu mešanā, smaguma turēšanā un līšanā zem kārts, kurā lieliski iejutās arī festivāla paši mazākie dalībnieki, sagādājot mīļus smaidus visiem skatītājiem. Notika arī 400 metru skrējiens bērniem, kurā piedalījās ap 20 pirmsskolas un sākumskolas vecuma jaunie sportisti.

Tāpat rīta cēlienā sacensības par uzvarām uzsāka pludmales volejbolisti. Sieviešu grupā bija pieteiktas 4, bet vīriešu grupā 14 komandas. Sieviešu grupā pārliecinoši uzvarēja komanda “AK”, kuras sastāvā spēlēja Agita Šteinberga un Krista Ģēģere, aiz sevis 2. vietā atstājot Agneses Vilcānes un Patrīcijas Kalnozolas komandu “Omletes”, bet 3.vietā Marlēnas Davidovičas un Lāsmas Ozolas komandu “Kapļi angļu valodā”.

Vīriešu grupas labāko trīnieks tika noskaidrots vien pēc astoņām stundām. Zelta medaļas izcīnīja komanda “Nokavēju” ar Valtu Benjavu un Matīsu Petjukeviču sastāvā, 2.vietā sacensības noslēdza  komanda “Taisnie angļu valodā” – Jānis Medenis un Edgars Kalnozols, bet 3.vietā “Oligarhi”, kurā spēlēja Niklāvs Vingris un Audris Arzovs.

Festivāla ietvaros, biedrība “Pērses krasts” sadarbībā ar Kokneses tūrisma informācijas centru dalībniekiem piedāvāja iespēju lieliski pavadīt laiku piedaloties orientēšanās sacensībās.

Futbolā, kurš šoreiz tika aizvadīts savādākā formātā – spēlēs 3:3, vīriešu grupā (14+) uzvarēja komanda “Linda nesporto” , kuras sastāvā spēlēja Ernests Važa, Elvijs Driba un Pēteris Bušs. Sudrabs Alena Paļska, Dāvja Kalniņa un Oskara Saulīša komandai “Oskars” , bet bronza komandai “DM” ar Kārli Beikertu, Rinaldu Zīli un Krišu Knodzi sastāvā. Otrā vecuma grupā, kurā varēja pieteikties dalībnieki, kas jaunāki par 14 gadiem, zelta medaļas izcīnīja “Maugļi”, kurā spēlēja Kristers Beļajevs, Kristiāns Daniels Valdzems un Ričards Šticers. 2.vietā komanda “Veina” ar Danielu Stomu, Arturu Indriču un Gati Belicki sastāvā, bet 3.vieta komandai ar nosaukumu “Komanda” , kurā spēlēja Haralds Pozņiaks, Lukass Podziava un Kārlis Ivars Valdheims.

Paralēli futbolam notika pāru skrējiens, kur tika pārbaudīta dalībnieku pirkstu veiklība, ātrums puzles likšanā un matemātiskās spējas, pirms katra uzdevuma noskrienot noteiktu attālumu apkārt konusam. Šajā skrējienā dalībnieki cīnījās par dāvanu kartēm izbraucienam ar SUP, ko bija sarūpējuši pasākuma atbalstītāji “Ar SUP pa Daugavu un Pērsi”. Skrējienā uzvarēja Daniels Voitkunskis ar Gustavu Alfrēdu Ozoliņu, 2.vietu izcīnīja Reinis Nungurs ar Ralfu Eihentālu , bet 3.vieta Raivo Grīslim un Ritvaram Kļaviņam.

Komandu stafetei bija pieteikušās piecas komandas. Katram komandas dalībniekam 60 metru garumā bija jāveic atsevišķs uzdevums – skrējiens driblējot basketbola bumbu, sprints, barjerlēkšana, mini bagija un traktora riepas ripināšana. Komandu stafetē uzvarēja “Labākie draugi” (Otto Bērziņš, Agra Bērziņa, Didzis Bērziņš, Roberts Bērziņš un Andrejs Pavļenkovs), 2.vieta “Koko Džambo” (Ivo Igaunis, Sanita Mirošņika, Emīls Mirošņiks, Alens Paļskis un Daniels Voitkunskis), bet 3.vieta komandai “Zicelītes” (Elza Lazdiņa, Agnese Vilcāne, Ritvars Kļaviņš, Otto Bērzkalns un Reinis Nungurs).

Par Akmens-šķēres-papīrs turnīra uzvarētāju kļuva Didzis Bērziņš, sīvā cīņā uzvarot Otto Bērziņu.

Erudīcijā kā zinošāko no dalībniekiem sevi pierādīja Andrejs Pavļenkovs, par punktu apsteidzot Didzi Bērziņu. Trešā vieta Otto Gustavam Bērzkalnam.

Diena noslēdzās ar strītbola turnīru, kuram pieteikušās bija 14 komandas. Kopā tika aizvadītas vairāk par 50 spēlēm un stiprākajām deviņām komandām laukumā nācās doties uz desmit spēlēm katrai. Trīs stundu ilgajās cīņās labākie bija komanda “Solisti”, kuras sastāvā spēlēja Roberts Stalidzāns, Kamerons Rendls, Matīss Indriksons un Gaitis Leiškins. Otrajā vietā ierindojās cita jēkabpiliešu komanda “Iļja”, kuras sastāvā spēlēja Arnis Gūtmanis, Iļja Stogovs un Emīls Aleksejevs, bet trešo vietu divu Kokneses komandu duelī izcīnīja “Labākie draugi” ar Didzi Bērziņu, Andreju Pavļenkovu, Niklāvu Vingri un Ilmāru Kalniņu sastāvā.

Sporta festivāla organizatoru komanda jau ir veikusi pasākuma analīzi un ir uzsākts darbs pie nākamā gada festivāla norises, lai tas būtu tāds, ka ieinteresētu ikvienu sportot gribētāju no tuvām un tālām vietām.

Atbalstot sporta festivālu Picērija Palete bija sarūpējusi dāvanu kartes pludmales volejbola, futbola un strītbola uzvarētājkomandām, lai kādā saulainā vai ne tik saulainā dienā, mājīgās telpās nesteidzīgi varētu ieturēt maltīti un ļauties sarunām.

Paldies tiesnešu komandai – Mārītei, Montai, Agnesei, Vairim, Andrim, Ralfam, Otto, Gustavam, Alenam, Danielam, kā arī fotogrāfei Katrīnai Vīgupei.

Paldies KSC Marikai, Sandrai un Ritai par aktīvu piedalīšanos pirmsfestivāla video tapšanā un teicamo darbu festivāla dienā.

Paldies pasākuma atbalstītājiem – Kokneses novada dome, Ar SUP pa Daugavu un Pērsi, Picērija Palete, Kokneses TIC, Biedrība “Pērses krasts”.

KSC

Leave a Reply