Kokneses novada skolas uzvar Krosa sacensībās

Pļaviņu novada biatlona bāzē “Jankas” 29.septembrī tika aizvadītas ikgadējās Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības krosā, kur piedalījās arī I.Gaiša Kokneses vidusskolas komanda un Bebru pamatskolas komanda. IGKV komanda pārliecinoši uzvarēja vidusskolu komandu cīņā, bet Bebru pamatskola bija labākā starp pamatskolām.

Sacensības notika četrās vecuma grupās zēniem un meitenēm. Visjaunākajā D grupā startēja 2009. gadā dzimušie un jaunāki bērni, C grupā piedalījās 2007. un 2008.gadā dzimušie bērni, B grupā uz starta devās 2006. un 2005.gada skolēni, bet vecākajā A grupā piedalījās 2002. – 2004.gadā dzimušie vidusskolnieki.

D grupā meitenēm bija jāveic 400 metru distance un visu pirmo trijnieku ieņēma IGKV audzēknes, pie tam 4.vietu no trešās šķīra 4 sekundes. Visātrākā bija Valērija Kovaļevska, kas par 7 sekundēm apsteidza Kadriju Amandu Birkāni, bet vēl par sekundi atpalika Luīze Eglīte. Vēl šajā grupā startēja arī Elizabete Kalniņa, kas ierindojās 13.vietā. Arī zēniem divas augstākās vietas Kokneses vidusskolas sportistiem. 600 metru distancē pirmais, tāpat kā pērn, finišēja Aleks Ščerbinskis, bet tikai sekundi atpalika Kristers Darbiņš, kurš ieņēma otro vietu. Šajā grupā startēja vēl četri Kokneses sportisti – Ričards Logins finišēja 11.vietā , Dominiks Rudmiezis finišēja 9.vietā, Reinis Cīrulis finišā ieskrēja kā 15., Darens Viljams Vanags – 18.

No kreisās: Kadrija Amanda Birkāne (2.v.), Valērija Kovaļevska (1.v.), Luīze Eglīte (3.v.)
1.vieta Aleks Ščerbinskis, 2.vieta Kristers Darbiņš

C grupā meitenēm 600 metru skrējienā labākā bija koknesiete Marta Užule, kas visnotaļ pārliecinoši – par septiņām sekundēm – apsteidza otrās vietas ieguvēju. Martai šī bija debija šajā grupā un arī nākamgad Marta varēs startēt šajā vecuma grupā. Šajā grupā no Kokneses startēja arī Laura Ošiņa, kas sasniedza 8.vietu un Marta Mikāla, kas finišēja 13.vietā. Zēnu konkurencē šajā grupā labākais no mūsējiem bija Aleksis Krūmiņš, ierindojoties 10.vietā. Oskars Saulītis – 14.vietā, Kristers Beļajevs finišēja 17.vietā, Tomass Seļiverstovs finišēja 20.vietā. Zēniem šajā grupā bija jāveic 800 metru distance.

Marta Užule, 1.vieta

B grupā 1000 metros meitenēm visaugstāk no I.Gaiša Kokneses vidusskolas finišēja Gundega Beķere – 6.vietā, bet Signe Dzērve un Elza Lazdiņa attiecīgi ieņēma 7. un 8. vietu. Zēniem 1500 metros pie bronzas godalgas tika Alens Paļskis, bet turpat aiz pjedestāla palika Daniels Stoma, kuram 4.vieta. Toms Kroičs finišēja 16., Kirils Feoktistovs – 14.

Alens Paļskis 3.vieta

Visbeidzot vecākajā A grupā I.Gaiša Kokneses skolai kopā trīs godalgas. Jaunietēm ātrākā 1500 metru distancē Megija Čakste – 6:14. Citas jaunietes ierindojās sekojošās vietās – Alise Krūmiņa 5., Sabīne Lasmane 6., Paula Sārta 10., Alise Rubīna 12.vietā. Jauniešiem 2000 metros otro vietu izcīnīja Dāvids Laumanis, bet trešais finišu sasniedza Juris Tomaševskis. Raimonds Dzērve finišēja 5.vietā, Mikus Briežkalns 8.vietā.

Megija Čakste, 1.vieta
Dāvids Laumanis 2.vieta, Juris Tomaševskis 3.vieta

Komandu kopvērtējumā IGKV savāca 13 punktus, kas garantēja 1.vietu kopvērtējumā. Otrajā vietā ierindojās Pļaviņu novada ģimnāzija ar 31 punktu, bet trešie bija Aizkraukles novada vidusskolas skrējēji ar 34 punktiem.

IGKV krosa komanda

Pamatskolu grupā uzvarēja Bebru pamatskola, kas apsteidza Seces pamatskolu un Aizkraukles pagasta sākumskolu.

Pamatskolu kopvērtējuma apbalvošana

IGKV sportistus sacensībām gatavoja sporta skolotāji Viktors Ņuhtiļins, Dace Skopāne un Ivars Māliņš, kā arī sporta skolas vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš.

KSC

Leave a Reply