Kokneses metēju dienā pulcējas vairāk kā 200 dalībnieku

19.septembrī Kokneses saulainajā stadionā norisinājās ikgadējās vieglatlētikas sacensības mešanu disciplīnās jaunatnei U14, U16 un U18 grupām. Šogad sacensības papildināja arī pieaugušo grupas šķēpmetēji, kā arī pieaugušo grupas vesermetēji un seniori vesermetēji, kas cīnījās par kluba “ARSENAL” rudens kausiem. Kopējais dalībnieku skaits visās disciplīnās sasniedza aptuveni 200, kas ir, iespējams, līdz šim lielākais Kokneses atjaunotā stadiona vēsturē.

Kā jau rakstījām iepriekš, tad sacensībās startēja lielā daļa jaunatnes labāko metēju, kā arī pieaugušo grupās vesera mešanā un šķēpa mešanā bija ļoti spēcīgi dalībnieku sastāvi, kā, piemēram, Līna Mūze, Anete Kociņa, Matīss Velps, Arnolds Strenga, Artis Čakšs, Miks Oskerko, Zigismunds SIrmais šķēpmešanā, un Igors Sokolovs, Makars Korotkovs, Kristiāna Poļakova, Natālija Zeica, Anna Gulbe vesera mešanā.

Visas dienas garumā jaunatne sadalīja 24 medaļu komplektus, kam tika pievienoti 2 medaļu komplekti pieaugušo šķēpmešanā, kā arī vēl 8 komplekti vesera un smaguma mešanā pieaugušajiem un senioriem, tātad kopā 34 medaļu komplekti.

Pie vairākām godalgām tika arī Kokneses vieglatlēti, kas arī sasniedza vairākus personīgos rekordus. Lielisku personīgo rekordu, pirmo reizi metot šķēpu pāri 40 metriem (40.86m PB) sasniedza Elza Lazdiņa, kas nodrošināja viņai otro vietu. Ar šo rezultātu Elza ierindojas šīs sezonas ranga 3.vietā Latvijā savā vecuma grupā. Elzas uzrādītais rezultāts atbilst II sporta klases kvalifikācijai un šajā vecumā grupā sportiste varēs startēt arī nākamgad.

Elza Lazdiņa (pa labi)

Divas sudraba godalgas Patrīcijai Bērzkalnai – diska mešanā un vesera mešanā. Diska mešanā Patrīcijai jauns personīgais rekords 30.41m, kas bija tikai par 27 centimetriem mazāk, nekā uzvarētājai Ramonai Nahtmanei. Vesera mešanā Patrīcija sasniedza 36.68 metrus. Bronzas godalgu izcīnīja Ričards Lācītis, kurš pārsteidza ļoti daudzus un ar metienu 36.46 metru tālumā sasniedza jaunu personīgo rekordu un medaļu par trešo vietu. Gada laikā Ričards savu personīgo rekordu uzlabojis par vairāk kā 10 metriem.

Ričards Lācītis (pa kreisi)

Bez jau pieminētajiem sportistiem sektoros izgāja arī Marta Užule, Elizabete Kalniņa un Alens Paļskis. Marta pirmo gadu startē U14 vecuma grupā un piedalījās šķēpa mešanā un lodes grūšanā. Lodes grūšanā sasniegts jauns personīgais rekords 9.87 metri, kas, ļoti spēcīgā dalībnieku sastāvā, deva 12.vietu. Šķēpmešanā Marta šoreiz atpalika no sava personīgā rekorda vairākus metrus un tālākajā metienā padevās 22.65 m. Ar šo rezultātu Marta ierindojās 10.vietā. Ārpus konkurences šķēpmešanā startēja arī Elizabete Kalniņa, kura U14 grupā startēs tikai nākamgad, jo ir gadu jaunāka. Elizabete sasniedza rezultātu tuvu personīgā rekorda līmenim un ar 26.77 metriem ierindojās 9.vietā. Visbeidzot Alens Paļskis ierindojās 11.vietā šķēpmešanā U16 grupā, nedaudz atpaliekot no sava personīgā rekorda – 36.51m. Patrīciju startiem gatavoja treneris Viktors Ņuhtiļins, bet pārējos sportistus startiem gatavoja vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš.

ARSENAL rudens kausā otro vietu ar jaunu perosnīgo rekordu izcīnīja Natālija Zeica, veseri raidot 43.83 metru tālumā. Otto Gustavs Bērzkalns ieguva trešo vietu gan vesera mešanā (31.43m), gan smaguma mešanā (9.92m). Otto pirmo reizi startēja pieaugušo konkurencē. Pieminēsim, ka vīru konkurencē uzvaras abās disciplīnās daudzkārtējam Latvijas čempionam vesera mešanā Igoram Sokolovam.

Sacensību rezultāti:

Kokneses kauss vieglatlētikas mešanu disciplīnās

ARSENAL rudens kauss vesera mešanā un smaguma mešanā

Paldies visiem dalībniekiem un tiesnešiem par lielisko sporta dienu Koknesē. Uz tikšanos nākamgad!

KSC

Leave a Reply