“Noskrien ziemu” finālposmā Koknesē vairāk kā 800 dalībnieku

Ziemas skriešanas seriāls “Noskrien ziemu” norisinās jau piekto sezonu. Un piektās sezonas noslēdzošo posmu šogad 8.martā uzņēma Koknese. Pirmie četri posmi tika aizvadīti Priekuļos, Salacgrīvā, Limbažos un Kuldīgā. Koknesei šāda sporta pasākuma uzņemšana ar tik lielu dalībnieku skaitu bija liels izaicinājums, bet viss noritēja ļoti veiksmīgi, jauki un forši. Un veselīgi sportiski.

Skriešanas pasākumi kā tādi pēdējos gados Latvijā ir ļoti progresējuši un katru gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku. Skriešana ir viens no pieejamākajiem un demokrātiskākajiem sporta veidiem, kam nav nepieciešama speciāla sporta būve vai specializēts ekipējums. Vienkāršākajā variantā pietiek ar ērtu skriešanas apavu pāri un elementāru sporta tērpu. Protams, mūsdienās arī skriešanu var pārvērst superzinātnē un aprīkoties ar dažādām papildierīcēm un ekipējumu, lai gūtu labākus rezultātus, bet tīri idejiski ir nepieciešams visparastākais sporta tērps un elementāra gribēšana piespiest sevi izskustēties un pasvīst. Un skriešana ir arī tas sporta veids, kur lielākā daļa skrien prieka nevis rezultāta pēc, jo to, sākotnēji, var darīt jebkurš bez jebkādas iepriekšējas pieredzes vai apmācības. Ja ir vēlme sasniegt jau kādu noteiktu reultātu, līmeni, vietu, titulu, tad treneris un labāki apavi, pulsometrs būs ļoti vērtīgi, bet ja gribi nostiprināt veselību, sakārtot ķermeni un uzlabot sirdsdarbību, tad pavisam vienkārši – ej un skrien, vēlams regulāri.

Ja pavasara/vasaras/rudens sezonās skriešana ir tradiocionāla Latvijai ar tādiem skriešanas seriāliem kā Skrien Latvija, Strinubuks un citiem, tad ziemā vadošais skrējienu seriāls ir Roberta Treija rīkotais “Noskrien ziemu”. Šogad, reāli neesošās ziemas dēļ, skriešana bija vairāk rudenīga, bet tas netraucēja vairāk kā 800 dalībniekiem ierasties Koknesē un izbaudīt trases šefa Arta Zvejnieka lieliski veidoto, gleznaino, tūrisma objektiem pilno 10km garo skriešanas apli, ietverot tajā tādas kultūrvēsturiskas vietas kā Kokneses pilsdrupas, Kokneses jaunās pilsdrupas, Kokneses parku, Likteņdārzu, Luterāņu baznīcu, skaisto Pērses krastu un rāmo Daugavas plašumu. To visu papildināja dalībnieku atvestais un organizatoru uzuturētais pozitīvisms visas dienas garumā. Beigu beigās tā bija lieliska svētdiena daudziem aktīvās atpūtas draugiem, sportistiem, vinu atbalstītājiem un koknesiešiem, kuri tiešām bija pārstegti par to, cik daudz ciemiņu bija.

Koknesē sportiskās aktivitātes ir ļoti lielā cieņā, bet, kas attiecas tieši uz skriešanu, tad šī sporta veida sakarā mums nav izteiktu masveidības tradīciju. Mums ir atsevišķi spilgti garo distanču skrējēji, bet nav ievērojamas domubiedru grupas, kas aktīvi veicinātu skriešanas attīstību. Bet iespējams tagad tas mainīsies. No Kokneses nāk viens no visu laiku labākajiem Latvijas gargabalniekiem Jānis Višķers, joprojām startē novadnieks Māris Ābele, kurš bija arī labākais Kokneses posma sporta distancē, Artis Zvejnieks ir “Noskrien ziemu” iepriekšējo sezonu laureāts, bet ikdienā nav lielu skrējēju grupu, kas ar to nodarbotos un tāpēc Koknesē skriešanas pasākumi līdz šim netika organizēti.

No vairāk kā 800 dalībniekiem reāli par uzvaru cīnījās kāda desmitā daļa, bet pārējie sacentās paši ar sevi un viņu uzvara bija kāda noteikta rezultāta sasniegšana vai citam pat tik elementāri, kā finiša sasniegšana, kas nav maz. Un tieši tāpēc šis pasākums bija tik sirsnīgs un jauks, jo process tika izbaudīts. Šoreiz atzīmēsim dalībniekus koknesiešus, kuri nemaz nebija tika maz, un daudziem tā bija pirmā dalība šāda veida un mēroga pasākumā.

Sporta distance (20.5 km)

Par sporta distances absolūto uzvarētāju kļuva Kokneses novada sportists Māris Ābele, kurš 20.5 km distanci veica 1:16.30. Šajā pat disatncē 8.vieta distanču slēpotājam Edijam Eidukam (1:21.37), bet 12.vietā ierindojās trases galvenais šefs Artis Zvejnieks (1:23.53). Vēl divdesmitniekā spēja iekļūt arī bijušais IGKV audzēknis Andris Svilāns, kurš finišēja 15.vietā pēc 1 stundas un 25 minūtēm. Visu 185 finišētāju sarakstā atrodami arī koknesieši Uldis Sproģis, Kaspars Rudmiezis,

Tautas distance (10.25km)

Tautas distancē pavisam finišēja 449 dalībnieki un šeit Kokneses pārstāvniecība jau bija lielāka. Distanci visātrāk veica ārzemnieks Colin Kolbe, kurš uzrādīja laiku 35:43, bet Kokneses novadam pietuvinātām personām visaugstāk tabulā finišēja Jeļena Ābele, kura aobsolūtajā vērtējumā bija 25.vietā ar laiku 42:13. 30.vietā finišu sasniedza Ivo Vancāns (43:01), 51.vietā Dāvis Kalniņš (46:33), 77.vietā Edgars Glāznieks (49:26), 83.vietā Kristaps Maševskis (50:01). Simtniekā vairāk neviens neiekļuva, bet distancē startēja un finišu sasniedza Uldis Svilāns, Toms Kroičs, Agne Matušonoka, Edgars Groza, Raivis Liepiņš, Inese Zvirgzdiņa, Raivis Bite, Sanita Petkūne, Didzis Bērziņš, Nils Oknovs, Daiga Igaune, Lauris Miķelsons.

Pārgājiena distance (10.25 vai 20.5 km)

Tiem, kas nevēlējās skriet, tika piedāvāta alternatīva – veikt trasi nūjojot vai ejot. Un to izmantoja kopā 183 dalībnieki. Viena apļa distancē labākā bija bijusī distanču slēpotāja no Pļaviņām Ineta Kravale, bet divu apļu distancē ātrākais bija Māris Puriņš no Cēsīm. Arī vairāki koknesieši izmantoja iespēju piedalīties un visātrāk no vietejiem distanci veica Ieva Rusiņa, kura bija 37.vietā, 43.vietā finišēja sportiskā KSC darbiniece Marika Pakalne, bet dalītā 46.vietā finišēja Latvijas valsts mežu Kokneses filiāles pārstāves Dace Kleikalīde un Vija Kreile. Tāpat finišētaju skaitā atrodami arī tādi vārdi kā Vēsma Bojere, Anda Mikāla, Gita Tenisa, Iveta Mikāla, Edīte Jāņkalne, Iveta Kaminska, Dina Jansone, Dainis Vingris, Ernests Skopāns un Inese Kāpiņa.

Kā mums teica Artis Zvejnieks, tad tika paveikts lielisks kopējs darbs, kā rezultātā izdevās brīnišķīgs un skaists sporta un atpūtas pasākums, kas Koknesē pulcēja daudz viesus, kuriem skaistā dienā bija iespēja ieraudzīt mūsu pagasta vienas no skaistākajām vietām vienlaicīgi pavadot laiku sportiski un veselīgi. Liels, liels paldies “Noskrien ziemu” komandai un Robertam Treijam par lielisko organizāciju, skaļi aplausi Artim Zvejniekam par trases sagatavošanu, kā arī liels paldies Kokneses novada domei, Kokneses tūrisma centram un Kokneses sporta centram par palīgdarbiem, lai pasākums būtu tik veiksmīgs un baudāms.

Noskrien Ziemu 5.posma rezultāti, Koknese

Dāvis Kalniņš, KSC

 

Leave a Reply