Trīssoļlēcēji sezonu atklāj Māra Bružika kausā Koknesē

3.jūlijā Kokneses stadionā tika aizvadītas otrās Māra Bružika kausa izcīņas sacensības trīssoļlēkšanā desmit grupās, kopā piedaloties 47 trīssoļlēcējiem no visas Latvijas. Ģeogrāfiski tika pārstāvētas tādas lielākas un mazākas pilsētas kā Koknese, Aizkraukle, Sigulda, Tukums, Ludza, Jēkabpils, Rīga, Madona, Līvāni, Ventspils, Daugavpils un Iecava

Sacensībās, tāpat kā pērn, klāt bija arī sacensību līdzautors, Latvijas trīssoļlēkšanas lielākā zvaigzne, Latvijas rekordists gan stadionā (17.56m) gan telpās (17.54m) Māris Bružiks, kurš personīgi piedalījās apbalvošanas ceremonijās un sveica visus grupu sportistus. Arī pēc sacensībām sportisti vēlējās nofotogrāfēties kopā ar leģendāro Kokneses sportistu un iegūt Māra autogrāfu uz sacensību diploma. Sacensību organizators bija Kokneses sporta centrs, kurš sadarbībā ar Kokneses novada domi bija sagatavojis kausus, medaļas un balvas labākajiem sportistiem visās grupās.

U16 grupā uzvaras guva šī brīža labākie jaunie trīssoļlēceji, kas ziemas sezonā triumfēja arī valsts čempionātā, kas notika Liepājā. Meitenēm labākā ar 11.30 metriem bija Marta Anna Putene no Tukuma. Arī otro un trešo vietu ieņēma tukumnieces – Kristiāna Vegnere (10.28) un Līva Latve (10.24). Koknesi pārstāvēja Elza Lazdiņa, kas pirmo reizi lecot trīssoli sacensībās stadionā, tika pāri deviņu metru atzīmei – 9.14 metri un 12.vieta. Zēniem uz sacensībām bija ieradies viss ziemas čempionāta labāko trijnieks. Ziemas Latvijas čempions Rihards Pūķis no Iecavas aizlēca 12.97 metrus un uzvarēja sacensībās otro gadu pēc kārtas, otrais bija Artemijs Kisļakovs (12.30) no Rīgas, bet trijnieku noslēdza Ņikita Prikuls (11.68) no Ludzas, kurš pārspēja savu novadnieku Intaru Brenci. Debitējot trīssoļlēkšanas sacensībās 5.vietu ar personīgo rekordu 11.07 metri izcīnīja koknesietis Alens Paļskis, bet vēl U14 vecumā esošais Oskars Saulītis aizlēca 9.08 metrus un noslēdza sacensības 6.vietā.

U18 grupā kausi aizceļoja uz Siguldu un Ludzu. Jaunietēm uzvarēja siguldiete Dārta Auziņa, kas sasniedza dienas trešo augstvērtīgāko rezultātu (11.42 metri) un cīņā par uzvaru apsteidza Ēriku Līnu Rivsenieci (11.20) no Madonas un Saniju Butu (10.39) no Tukuma. Ceturtajā vietā sacensības ar jaunu personīgo rekordu noslēdza koknesiete Una Gadzāne (10.22m), bet ne pārāk veiksmīgs starts šoreiz Evelīnai Vitenbergai no Kokneses, kura no personīgā rekorda atpalika par vairāk nekā metru un labākajā mēģinājumā aizlēca 9.89 metrus. Jauniešiem vistālāko lēcienu veica ludzēnietis Ņikita Kaseckis, kas spēja piezemēties pie 12.88 metru atzīmes. Ar jaunu personīgo rekordu 12.48 otrais bija Kokneses pārstāvis Raimonds Dzērve, bet trešais ar 12.05 bija Alekss Pugejs no Rīgas.

U20 grupā tika sasniegts dienas augstvērtīgākais rezultāts. Jēkabpiliete Zane Zemīte aizlēca 12.35 metrus un pārlecinoši uzvarēja savā grupā. Viņai gan bija tikai viena konkurente šajā grupā – koknesiete Natālija Zeica, kas ikdienā trīssoli lec tikai treniņa nolūkos. Natālija, kuras pamatdisciplīna ir vesera mešana, spēja sasniegt rezultātu 9.28 metri. Junioriem otro kausu Ludzai nodrošināja Deniss Saļihovs, kas labākajā mēģinājumā iespēja 13.76 metrus, aiz sevis atstājot tukumnieku Krišu Aleksandru Vasermanu (13.70m) un vietējo atlētu Otto Gustavu Bērzkalnu (12.31 PB).

Pieaugušo konkurencē dāmām labākā bija Laura Laurita Ķergalve (11.22), kas divu tukumnieču cīņā pārspēja Lieni Gudrinieci (10.74 m). Vīriem otro gadu pēc kārtas uzvarēja vietējais trīssoļlēcējs Dāvis Kalniņš , kurš aizlēca 14.19 metrus. Otrajā vietā ierindojās jau veterānu vecumā esošais Juris Kožeurovs no Tukuma ar 13.22 metriem, bet pie bronzas tika cits Tukuma vieglatlētikas skolas pārstāvis Artūrs Šuspāns ar 12.20 metriem.

Visbeidzot veterānu konkurencē kausi aizceļoja uz Kurzemi – Ventspili un Tukumu. Vīriem uzvarēja viens no pasaules labākajiem veterānu vecuma vieglatlētiem ventspilnieks Valdis Cela, kurš otrajā vietā atstāja Juri Lebedoku no Līvāniem, bet trešajā vietā Aleksandru Vnukovu no Daugavpils. Savukārt dāmām labākā bija Tukumniece Laila Pētersone, kas pārspēja līvānietes Mārīti Vilcāni un Mārīti Vasiļjevu.

Kā pēc sacensībām pauda Māris Bružiks, tad 2021.gadā sacensības noteikti notiks atkal un uz tām tiks gaidīts ikviens trīssoļlēcējs.

Rezultāti

Galerija (S.Mirošņika)

Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply