Eidukiem panākumi Pasaules kausā rollerslēpošanā

No 28.-30. augustam, Madonā norisinājās FIS Pasaules kausa 2.posms rollerslēpošanā un Pasaules junioru čempionāts, kurā piedalījās vairāk kā 50 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Norvēģijas, tostarp divi novadnieki – Patrīcija un Edijs Eiduki. Šogad pārstāvēto valstu skaits ir sarucis ar vīrusa izplatību saistīto ierobežojumu dēļ.

Sacensības notika trīs disciplīnās – 200m sprints, 15 km masu starts un 10 km klasika.

Sacensību pirmajā dienā tika noskaidrots labāko trīnieks 200 m sprintā, kur Elites grupā sievietēm uzvaru izcīnīja Kitija Auziņa. Patrīcija šajā disciplīnā izcīnīja 2.vietu, piekāpjoties Auziņai par 0,18 sekundēm. Bronza – Signei Miķelsonei.

Edijam šajā disciplīnā cīņa par medaļām noslēdzās pusfinālā, iegūstot 5.vietu junioru grupā.

Pasaules kauss turpinājās ar masu startu brīvajā stilā, kur dāmām bija jāsacenšas 15 km, bet vīriem 20 km garā distancē. Šajā disciplīnā palika nepārspēta Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, finišu sasniedzot 44 minūtēs un 13,3 sekundēs. Šajā disciplīnā junioru grupā, 14 dalībnieku konkurencē, Edijs finišēja trešais, 20 km garo distanci pieveicot 49 minūtēs un 36,1 sekundē, no pirmās vietas atpaliekot par 49,1 sekundi.

Pasaules kauss noslēdzās Smeceres silā ar individuālo startu klasikajā stilā. 10 km garajā distancē sievietēm 27 minūtēs un 4,7 sekundēs finišu pirmajā vietā sasniedza Eiduka, otrā finišēja igauņu sportiste Johanna Udras, bet trešā finiša karogu sasniedza latviete Kitija Auziņa.

Junioru grupā Edijam šajā disciplīnā 15 km garajā distancē augstā 6.vieta. Pirmās divas vietas izcīnīja latviešu sportisti Niks Saulītis un Nauris Kaparkalējs, bet trešais finišēja lietuvietis Edvins Simonutis.

KSC

Leave a Reply