Kokneses jaunie vieglatlēti sezonas kulminācijā

Pavasarī negaidītā pasaules veselības krīze ir pagarinājusi 2020.gada vasaras vieglatlētikas sezonu un tikai vakar tika aizvadīts pirmais Latvijas jaunatnes čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupai, kur piedalījās arī divi Kokneses pārstāvji. Savukārt nākamnedēļ paredzēts arī U16 grupas čempionāts, kuram Kokneses sportisti iesildījās ar startu Maxima kausā Ogrē.

Latvijas čempionātā vieglatlētikā U14 vecuma grupā 15.jūlijā Preiļos pārstāvēja divas jaunās sportistes. Marta Užule piedalījās šķēpa mešanā un augstlēkšanā, bet Kristija Rotkāja izgāja uz starta 2000m soļošanā. Marta tikai sogad sāka startēt U14 vecumposmā un šajā pat čempionātā varēs startēt arī nākamgad. Šķēpa mešanā Martai šoreiz starts neizdevās tik labi, kā bija cerēts un labākajā mēģinājumā Marta sasniedza 20.81 metru, kas deva 17.vietu. No sava personīgā rekorda sportiste atpalika gandrīz sešus metrus, bet marta ir apņēmības pilna savu sniegumu uzlabot nākamsezon. Krietni labāk veicās augstlēkšanā, kur tika sasniegts jauns personīgais rekords – 1.43 metri, kas kopsummā deva dalītu augsto 8.vietu no 34 dalībniecēm. Uzvarētājas rezultāts šajā disciplīnā bija arī dienas augstvērtīgākais rezultāts – Loreta Bērziņa no Rūjienas spēja pārlēkt 1.60 metru augstumā novietoto latiņu.

Kristija Rotkāja plašas konkurences apstākļos devās uz starta 2000 metru soļojumā. Distances sākumā Kristija turējās labāko astoņu soļotāju skaitā, bet distances otrajā pusē spēki nedaudz pietrūka un gala rezultātā izcīnīta 10.vieta no 14 dalībniecēm ar rezultātu 13:59:20.

Pagājušajā piektdienā Ogrē notika Maxima jaunatnes kauss U16 vecuma grupā, kas bija Latvijas iesildīšanās sacensības valsts čempionātam, kurš 20. un 21.jūlijā notiks Jēkabpilī. Uz šīm sacensībām devās arī četri Kokneses sportisti, kuri sasniedza jaunus rekordus un izcīnīja arī godalgu. Alens Paļskis lietainajā dienā izgāja uz starta trīssoļlēkšanā, kur tika izcīnīta 2.vieta ar rezultātu 11.13 metri, kas ir arī jauns Alena labakais sasniegums. Diemžēl šķēpa mešanā Alens pie veiksmīga metiena netika un palika bez rezultāta. Lielisko personīgo rekordu uzstādīja Elza Lazdiņa, kas šķēpa mešanas sacensībās meitenēm izcīnīja 4.vietu 49 dalībnieču konkurencē ar rezultātu 38.44 metri. Elza savu iepriekšējo rekordu laboja par gandrīz 3 metriem un jaunais labākais sasniegums atbilst II sporta klasei, kas ir uzskatāms par augstvērtīgu rezultātu Elzas vecumā. 11.vietu šķēpa mešanā zēniem izcīnīja Ričards Lācītis, kurš meta tuvu personīgā rekorda līmenim un sasniedza tieši 36 metru atzīmi. Bet dienas vispopulārākajā disciplīnā – 100 metru skrējienā meitenēm – 43.vietu ar 14.50 sekundēm izcīnīja Estere Zavele. Esterei bija jāsacenšas ar 103 citām konkurentēm.

Vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš

Leave a Reply