Septembra TOP 5 notikumi sportā

Augusta izskaņa un septembra mēnesis bijuši piepildīti ar dažādām sacensībām sportā. Ņemot vērā, ka notikumi sporta dzīvē Koknesē un sportistu sasniegumi veras plašumā, esam nolēmuši atgriezties pie mēneša sporta notikumu TOP 5 apskata veidošanas. Ja ir gadījies ko palaist garām mūsdienu lielajā informācijas plūsmā, tad, izlasot šo materiālu, būsi lietas kursā par aktuālāko sportā Koknesē un novadā.

Lai gan Kokneses Sporta festivāls notika augustā, bet par to tika daudz runāts un dzirdēts arī septembra mēnesī, tad tas tiek atzīmēts kā sporta notikums nr.1.

  1. KOKNESES SPORTA FESTIVĀLS

22.augustā Kokneses stadionā pulcējās vairāk kā 100 sportotgribētāji no Kokneses, kā arī tuvākiem un tālākiem novadiem, lai kopīgi nodotos sportiskām aktivitātēm. Jāatzīmē, ka šai dienai bijām pasūtījuši arī atbilstošus laikapstākļus, kas priecēja festivāla dalībniekus un atbalstītājus, radot pozitīvu un draudzīgu atmosfēru visas dienas garumā. Ikvienam dalībniekam neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības bija iespēja pārbraudīt savas spējas dažādās individuālajās aktivitātēs – tāllēkšanā, 60m sprinta skrējienā, šķēpa mešanā mērķī, zābaka mešanā, šautriņu mešanā, smaguma turēšanā un līšanā zem kārts. Tika noskaidroti labākie pāru skrējienā un komandu stafetē. Tāpat rīta cēlienā sacensības par uzvarām uzsāka pludmales volejbolisti. Festivāla dienā tika noskaidrotas arī labākās komandas futbolā un strītbolā. Festivāla ietvaros, biedrība “Pērses krasts” sadarbībā ar Kokneses Tūrisma informācijas centru dalībniekiem piedāvāja iespēju lieliski pavadīt laiku piedaloties orientēšanās sacensībās. Dalībniekus priecēja arī lielformāta spēles, ko bija sarūpējusi Kokneses Tūrisma informācijas centra atsaucīgā un darbīgā komanda, kā arī bija iespēja apskatīt divus mini bagijus, ar kuriem Latvijas un Lietuvas autokrosa čempionātos piedalās koknesietis Emīls Mirošņiks un Klāvs Žvagins no Iršiem.

SPIED ŠEIT, lai lasītu visu rakstu

2. EIDUKIEM PANĀKUMI PASAULES KAUSĀ ROLLERSLĒPOŠANĀ

No 28.-30. augustam, Madonā norisinājās FIS Pasaules kausa 2.posms rollerslēpošanā un Pasaules junioru čempionāts, kurā piedalījās vairāk kā 50 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Norvēģijas, tostarp divi novadnieki – Patrīcija un Edijs Eiduki.

Patrīcijai 2. vieta 200m sprintā, 1.vieta 15 km masu startā un 10 km klasiskajā stilā. Edijam – junioru grupā 5. vieta 200 m sprintā, 3.vieta 20 km masu startā, bet 15km klasiskajā stilā augstā 6.vieta.

SPIED ŠEIT, lai lasītu visu rakstu

3. EMĪLS MIROŠŅIKS VICEČEMPIONS LIETUVĀ

27.septembrī Lietuvā Pluņģes autotrasē norisinājās Lietuvas autokrosa čempionāta noslēdzošais posms. Diemžēl šajā posmā piedalīties un nosargāt kopvērtējuma līderpozīciju cīņā par čempiona titulu nevarēja koknesietis Emīls Mirošņiks, valstī noteikto ar vīrusa Covid 19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ. Pēc trīs posmiem Lietuvā viņa kontā ir divas pirmās un viena otrā vieta. Jau no pirmās sacīkstes Emīls kopvērtējuma tabulā ierindojās pašā augšgalā 10 mazo braucēju konkurencē, bet diemžēl šo pozīciju nācās zaudēt, neizbraucot uz starta Pluņģē. Pēdējā posmā uz starta stājās 7 lietuviešu braucēji, kur uzvaru izcīnīja A.Pilipavičus, otrais finišu sasniedza A. Dungveckis, bet trešais A. Lugauskas, nodrošinot sev papildus punktus kopvērtējumam. Līdz ar to šogad Emīls Mirošņiks Lietuvā ir vicečempions ar 83 punktiem! Čempiona titulu ieguva Ažuls Dungveckis ar 97 punktiem, bet trešais Adrijus Lugauskas ar 75 punktiem.

SPIED ŠEIT, lai lasītu visu rakstu

4. VIEGLATLĒTIEM STARTI SEZONAS IZSKAŅĀ

Tā kā vieglatlēti Koknesē ir pārstāvēti plašā lokā, tad topa ceturtajā vietā ierindojam viņu sasniegumus septembrī un augusta nogalē. Vispirms 29.augustā Preiļos norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem, kurā piedalījās arī pieci Kokneses novada pārstāvji – Arvīds Vītols, Aija Vītola, Antra Vītola, Jānis Gusevs un Aivis Orliņš.Arvīds Vītols izcīnīja zelta medaļu trīssoļlēkšanā un sudraba medaļu augstlēkšanā K65+ grupā. Jānim Gusevam uzvaras tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, kā arī otrā vieta 100 metros K60+ grupā. Aivim Orliņam šoreiz 4.vieta lodes grūšanā K50+ grupā.Dāmām S30+ grupā trīs čempiones tituli Antrai Vītolai – tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā, bet Antras mammai Aijai uzvara 100 metros, kā arī divas sudraba medaļas – tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā S60+ grupā.

Vieglatlētikas veterāni sezonu noslēdz Preiļos

4.septembrī Kokneses stadionā pulcējās 62 jaunie daudzcīņnieki no Kokneses, Ogres, Jēkabpils, Lielvārdes, Rīgas, Viļāniem un Ilūkstes, lai cīnītos par Kokneses sporta centra balvām vieglatlētikas daudzcīņā. U10 vecuma bērni (2011.dz.g. un jaunāki) sacentās četrcīņā (60m, tāllēkšana, bumbiņas mešana un 400m skrējiens), bet U12 vecuma bērni (2009./2010.dz.g.) sacentās pieccīņā (60m, tāllēkšana, šķēpa mešana, augstlēkšana, 600m skrējiens).

Zēnu konkurencē  U12 pavisam uz starta izgāja 21 sportists, no kuriem astoņi bija Kokneses pārstāvji. Cīņas bija sīvas visas dienas garumā un rezultāti bija visnotaļ iepriecinoši. Par sacensību uzvarētāju kļuva Ņikita Latiševs no Ogres, kurš sakrāja 13 punktus. Otrajā vietā ierindojās Aleks Ščerbinskis no Kokneses, kurš sakrāja 23 punktus. Aleks bija labākais tāllēkšanā (4.29 metri), kā arī otrais sprintā (8.90) un 600 metros (1:58.2). Trešajā vietā ierindojās Ilūkstes pārstāvis Toms Kaļiņins, kurš sakrāja 26 punktus. 

Meiteņu konkurencē uzvarēja Sandija Reitmane no Ogres, bet otro vietu ieņēma jēkabpiliete Elza Eglīte. Trešajā vietā ierindojās vietējā sportiste Kadrija Amanda Birkāne, kas parādīja lielisku cīņas sparu un 600 metru finišā nodrošināja goda pjedestālu. Kadrijai veiksmīgākās disciplīnas bija tāllēkšana un augstlēkšana, bet arī 600 metros jauns personīgais rekords 2:10.44.

PILNS RAKSTS – rudens sacensības vieglatlētikā Koknesē

19. septembrī saulainajā Kokneses stadionā norisinājās ikgadējās vieglatlētikas sacensības mešanu disciplīnās jaunatnei U14, U16 un U18 grupām. Šogad sacensības papildināja arī pieaugušo grupas šķēpmetēji, kā arī pieaugušo grupas vesermetēji un seniori vesermetēji, kas cīnījās par kluba “ARSENAL” rudens kausiem. Kopējais dalībnieku skaits visās disciplīnās sasniedza aptuveni 200, kas ir, iespējams, līdz šim lielākais Kokneses atjaunotā stadiona vēsturē. Sacensībās  startēja lielākā daļa jaunatnes labāko metēju, kā arī pieaugušo grupās vesera mešanā un šķēpa mešanā bija ļoti spēcīgi dalībnieku sastāvi, kā, piemēram, Līna Mūze, Anete Kociņa, Matīss Velps, Arnolds Strenga, Artis Čakšs, Miks Oskerko, Zigismunds SIrmais šķēpmešanā, un Igors Sokolovs, Makars Korotkovs, Kristiāna Poļakova, Natālija Zeica, Anna Gulbe vesera mešanā.Visas dienas garumā jaunatne sadalīja 24 medaļu komplektus, kam tika pievienoti 2 medaļu komplekti pieaugušo šķēpmešanā, kā arī vēl 8 komplekti vesera un smaguma mešanā pieaugušajiem un senioriem, tātad kopā 34 medaļu komplekti.

No Kokneses sportistu snieguma īpaši izceļami sacensību medaļnieki – Elza Lazdiņa šķēpmešanā sasniedza 40.86 metrus, iegūstot sudraba medaļu un piekāpjoties vien valsts čempionei Dinijai Līgai Paeglei no Rīgas. Elzas sasniegtais rezultāts ir trešais labākais valstī šajā gadā starp U16 grupas sportistēm. Divi personīgie rekordi arī Patrīcijai Berzkalnai, kura ieguva otrās vietas vesera (36.68m) un diska mešanā (30.41m). Ričards Lācītis ar 36.46 ierindojās trešajā vietā, bet Natālija Zeica startēja vesera mešanā pieaugušajiem un uzrādīja jaunu personīgo rekordu – 43.83m.

PILNS RAKSTS – Metēju diena Koknesē

Pļaviņu novada biatlona bāzē “Jankas” 29.septembrī tika aizvadītas ikgadējās Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības krosā, kur piedalījās arī I.Gaiša Kokneses vidusskolas komanda un Bebru pamatskolas komanda. IGKV komanda pārliecinoši uzvarēja vidusskolu komandu cīņā, bet Bebru pamatskola bija labākā starp pamatskolām. Arī individuāli jaunie sportisti sasniedza lieliskus rezultātus unIGKV audzēkņi kopumā ieguva 10 medaļas. Par krosu vairāk lasiet pilnajā rakstā.

PILNS RAKSTS – Rudens kross Pļaviņās

5. VOLEJBOLISTIEM UN FLORBOLISTIEM UZVARAS

24.septembrī komandas “Aizkraukle/Koknese” florbolisti aizvadīja šīs sezonas pirmo spēli, izcīnot tajā uzvaru pār komandu SK “Coyote”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 9:8. Nākošā spēle norisināsies 2. oktobrī pret komandu “Līgatne”. Par cik rakstu publicējam vien šodien, tad arī otrajā spēlē florbolistiem uzvara ar 13:6.

Savukārt, 26.septembrī Cēsīs notika tradicionālās rudens volejbola sacensības jaunatnei “Cēsu kauss”. Divu komandu sastāvā veiksmīgi spēlēja Kokneses jaunie volejbolisti. U15 vecuma grupā, Jēkabpils un Kokneses apvienotajā komandā pirmo vietu (no piecām komandām) izcīnīja Oskars Kalnozols, Kristers Bite, Robetrs Bojers, Maksims Feoktistovs un Edgars Butāns. U17 vecuma grupā Jēkabpils komandas sastāvā spēlēja Endijs Soldans un Rinalds Kalniņš. Arī šī komanda izcīnīja pirmo vietu četru komandu konkurencē.

PILNS RAKSTS – Volejbolisti

KSC

Leave a Reply