Koknesietis Emīls Mirošņiks iegūst vicečempiona titulu Lietuvā

Sestdien, 27.septembrī Lietuvā Pluņģes autotrasē norisinājās Lietuvas autokrosa čempionāta noslēdzošais posms. Diemžēl šajā posmā piedalīties un nosargāt kopvērtējuma līderpozīciju cīņā par čempiona titulu nevarēja koknesietis Emīls Mirošņiks, valstī noteikto ar vīrusa Covid 19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ.  Tā kā šie ierobežojumi paredz 10 dienas pašizolācijā pēc kaimiņvalsts apmeklējuma, komanda pieņēma lēmumu Lietuvā nestartēt, lai varētu stāties uz starta Latvijas autokrosa čempionāta noslēdzošajā posmā 3.oktobrī, kā arī nepakļautu inficēšanās riskam sevi un apkārtējo sabiedrību.

Pēc trīs posmiem Lietuvā viņa kontā ir divas pirmās un viena otrā vieta. Jau no pirmās sacīkstes Emīls kopvērtējuma tabulā ierindojās pašā augšgalā 10 mazo braucēju konkurencē, bet diemžēl šo pozīciju nācās zaudēt, neizbraucot uz starta Pluņģē.  

Pēdējā posmā uz starta stājās 7 lietuviešu braucēji, kur uzvaru izcīnīja A.Pilipavičus, otrais finišu sasniedza A. Dungveckis, bet trešais A. Lugauskas, nodrošinot sev papildus punktus kopvērtējumam. Līdz ar to šogad Emīls Mirošņiks Lietuvā ir vicečempions ar 83 punktiem! Čempiona titulu ieguva Ažuls Dungveckis ar 97 punktiem, bet trešais Adrijus Lugauskas ar 75 punktiem.

Komandu ieskaitē pārliecinoša kopvērtējuma 1.vieta komandai Motorsport  LT, kuras sastāvā čempionātā startēja un punktus guva arī latviešu braucēji – Kaspars Silenieks, kurš šogad izcīnijs Lietuvas čempiona titulu Super 1600 klasē, Emīls Mirošņiks un Klāvs Žvagins (Mini bagiji), Viesturs Plētiens (Super 2000) un Dainis Žvagins, kurš Lietuvā šogad startēja vienā posmā Super 2000 klasē. Bez jau minētajiem latviešu sportistiem, komandu pārstāvēja arī lietuviešu braucēji – Raminta Jankauskaite (Junior 1000), Martinas Pikčilingis (Super 2000) un Vitautas Valiukonis (Open 4500).

Emīls pēc izcīnītas uzvaras Lietuvā, 3.posmā Kupiškos.

Latvijas čempionāta noslēdzošais posms, kurā tiks noskaidroti šī gada čempioni norisināsies Brenguļu autotrasē 3.oktobrī. Šobrīd ar 12 punktu lielu pārsvaru Emīls Mirošņiks ir kopvērtējuma līderis (95 punkti). Aiz viņa ar 83 punktiem seko Jānis Kozlovskis, bet trešais Ažuls Dungveckis ar 76 punktiem.

 Var šķist, ka čempiona tituls Emīlam jau ir rokā, tomēr priecāties ir par agru, jo izšķirošā cīņa vēl ir priekšā. Turēsim īkšķus!

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply