Emīls Mirošņiks – Latvijas čempions Mini bagiju klasē

Ar iespaidīgām cīņām aizvadīts Latvijas Autokrosa čempionāta noslēdozšais posms Brenguļu autotrasē. Ja pagājušo gadu čempioni tika noskaidroti Mūsas trasē, tad šogad visus punktus uz “i” sportisti salika 3.oktobrī Valmierā, to skaitā koknesietis Emīls Mirošņiks, kļūstot par Latvijas čempionu Mini bagiju klasē.

Pērn Emīls bija trešais labākais Latvijā, kas jau tobrīd komandai bija augsts sasniegums. Pašsaprotami, ka šī gada sezonai mērķis bija augstāks. Tā kā autosportā nemitīgi notiek attīstība tehniskajā lauciņā, arī Emīla tētis ziemas periodu nesnauda, bet aktīvi darbojās meklējot labāko risinājumu motora jaudas palielināšanai un citiem tehniskiem uzlabojumiem.

Ja sezonai ritot viss šķita samērā gludi, tad sezonas noslēgums tiešām lika par sevi just – sākot ar to, ka valsts ierobežojumi vīrusa sakarā neļāva startēt Lietuvas noslēdzošajā posmā un uzvarēt cīņu par čempiona titulu Lietuvā. Arī Latvijā vien trīs dienas pirms izšķirošās sacīkstes nācās saskarties ar neizprotamiem motora defektiem, ko izdevās novērst vien dienu pirms sacīkstēm, bet bez 100% pilnas pārliecības, ka tas izturēs visu sacīksti. Tā kā Emīls pēc pieciem posmiem kopvērtējuma tabulā bija ierindojies līderpozīcijā ar 12 punktu pārsvaru pār Jāni Kozlovski, tīri matemātiski, lai būtu čempions, fināla braucienā viņam vajadzēja finišēt vismaz 5.vietā. Šajā sacīkstē spraigā cīņā uzvaru izcīnīja Jānis Kozlovskis, Emīls Mirošņiks kāpa uz otrā augstākā pjedestāla pakāpiena, trešajā vietā finišēja Emīls Sloka, bet ceturtais finiša karogu sasniedza Klāvs Žvagins no Iršiem, kuram šī bija debijas sezona autokrosā ar teicamu sniegumu.

Emīls pēc sacīkstes Brenguļu autotrasē

Latvijas čempiona titulu Mini bagiju klasē pēc 3 gadu ilga pārtraukuma beidzot izcīnījis latviešu autobraucējs – Emīls Mirošņiks. 2017.gadā to izcīnīja lietuvietis Matas Zavarskis, bet 2018. un 2019.gadā par Latvijas čempionu tika kronēts lietuvietis Daugridas Dungveckis. 2016. gadā čempions bija latvietis Linards Jasons.

Ja jautā par nākotnes plāniem – nākošgad Emīlam būs pēdējais gads, kad drīkst startēt Mini bagiju klasē. Pēc tam jaunais sportists varēs pārsēsties jaudīgākā spēkratā un startēt Junior Xtreme klasē.

Emīls ar Jāni Baumani parādes braucienā devās kopā Xtreme bagijā.

Emīla un komandas vārdā MILZĪGS paldies atbalstītājiem, kuri ir iesaistījušies un palīdzējuši sasniegt šī gada mērķi, un devuši stimulu neapstāties. Paldies ROTOTEH, RRKP būve, EIDZ Transport, Pallogs, Briežkalni, KZ Rogas, ATTA print un Aizkraukles novada domei. Paldies ikvienam mazajam un lielajam fanam par līdzi jušanu un uzmundrinājumu visas sezonas garumā. Visiem kopā ir izdevies brīnišķīgs komandas darbs ar lielisku gala rezultātu!

Protams bez ievērības nedrīkst atstāt arī citus novadniekus. 4.oktobrī Brenguļos risinājās Folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms un Krosa Komisijas kausa sacīkste.  Amatieru krosā 2000 priekšpiedziņas klasē ar 30 numuru startēja Ingus Lazdāns, kuram šī nebija veiksmīgākā sacīkste, jo sacensību dienā nācās risināt vairākas tehniskās nepilnības. Šajā klasē sacensību dienā nolēma startēt arī folkreisa braucējs Dainis Žvagins no Iršu pagasta. Dainim šī diena izvērtās sirreālā piedzīvojumā, jo ar vienu spēkratu viņš startēja divās disciplīnās ar salīdzinoši īsām pauzēm starp iebraucieniem. Žvagins trasē piedzīvoja gana daudz – vairākas kontaktcīņas, sadursmes un kūleni pēc finiša karoga sasniegšanas. Dainis šajā sacīkstē sevi pierādīja kā sīvu konkurentu pārējiem braucējiem.

PRO klasē pie “lielajiem puikām” sevi pierādīja Māris Riekstiņš, kurš pagājušā gada sezonu noslēdza ar čempiona titulu reģionālajās sacīkstēs “Zemgale-Aukštaitija”. Šajā sacīkstē Māris demonstrēja teicamas braukšanas prasmes, mērojoties spēkiem ar pieredzējušākiem braucējiem kā, piemēram, Ediju Ošu, Ritvaru Kārkliņu un Jāni Kozlovski . Diemžēl fināla braucienā jau pašā startā sportista Murena palika bez ātrumiem, neļaujot pacīnīties par augstāku vietu.

Izmantots foto: autocross.lv; Klāvs Benefelds

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply