KNČ basketbolā 2020 iesākas ar lieliskām cīņām

2020.gada Kokneses basketbola čempionāts ir atklāts. Vakar tika aizvadītas pirmās četras čempionāta spēles, kurās visiem – gan spēlētājiem, gan skatītājiem bija iespēja iepazīt šī gada sastāvus, izvērtēt komandu spēkus un saprast, pie kā jāpiestrādā, lai sniegums būtu vel labāks turnīra turpinājumā.

Vieglatlēti dabū pasvīst pret dāmām

Pirmajā spēlē sacentās divas jaunas komandas. Pirmo reizi čempionāta vēsturē turnīrā piedalās meiteņu komanda “Bumbu dāmām”, kas atklāšanas mačā sacentās ar turnīra jaunāko komandu “Vieglatlēti”. Pirmā spēle abām komandām bija nervoza un sākums bija kļūdām bagāts abu komandu izpildījumā. Vieglatlētu līderiem bija grūtības gūt punktus, bet dāmas nevarēja nolemt, kura uzņemsies iniciatīvu. Pamazām gan visi iespēlējās un vieglatlēti pakāpeniski palielināja savu pārsvaru līdz spēles beigās tablo vēstīja 88:27 vieglatlētu labā. Uzvarētāju sastāvā 20 punktiem izcēlās Raimonds Dzērve, bet Raimonda māsa Signe Dzērve savā pirmajā profesionālajā spēlē sasniedza 10 punktus, no spēles izmetot tikai 6 metienus. Oskars Saulītis izcēlās ar 14 punktiem, trāpot 4 tālmetienus, bet Edijs Gercāns diviem punktiem pievienoja 4 piespēles un 5 pārķertas bumbas. Komandas vecākais spēlētājs Dāvis Kalniņš sakrāja 18 punktus, 13 atlēkušās bumbas un deviņas piespēles. Dāmu sastāvā rezultatīvākā ar 10 punktiem bija Beāte Brauna, 6 punktus pievienoja Agra Bērziņa, bet Monta Peciņa guva 5 punktus, trāpot arī vienīgo tālmetienu savas komandas labā. Natālija Zeica izcēlās ar 10 atlēkušajām bumbām.

Beisis iesāk četratā, bet nokārto pārliecinošu uzvaru

Vieni no turnīra favorītiem, Beiša basketbolisti, piedzīvoja sastāva problēmas, bet tika tām pāri un izcīnīja uzvaru pār Los Angeles Koko ar 80:56. Dažādu apstākļu dēļ uz spēles sākumu bija ieradušies vien četri Beiša spēlētāji (Grustāns, Nungurs, Eihentāls, Lutinskis), kuriem otrajā ceturtdaļā pievienojās arī Vilde un visu spēli Beisis aizvadīja bez maiņām. Tikmēr Koko bija sapulcējušies astoņu vīru sastāvā un iesāka ar plašu rotāciju. Speli labāk iesāka Beisis, bet vidusdaļā Koko spēja turēt līdzi vidēji 7 punktu atstatumā un intriga par spēli bija dzīva līdz ceturtās ceturtdaļas pirmajai pusei. Tad pieredzējušākie spēlētāji no Beiša veica labas aizsardzības sadarbības, kā rezultātā tika pie labiem ātrajiem punktiem un pāris minūšu laikā jau sasniedza teju 20 punktu pārsvaru. Spēles beigās pie teikšanas tika arī Koko rezervisti un spēle beidzās ar pārliecinošu Beiša uzvaru. Uzvarētājiem sabalansēts sniegums – Grustāns bija rezultatīvākais ar 25 punktiem un 22 atlēkušajām bumbām, bet Reinis Nungurs pievienoja 18 punktus un 30 atlēkušās bumbas. Koko sastāvā 22 punkti Jānim Censonim Jr. Interesanti, ka Koko šajā spēlē izpilidīja 50 tālmetienus, kas ir pārliecinoši rekords KNČ vēsturē. Trāpīti vien 5 jeb 10% (Tomaševskis 0/12, Soldans 1/10, Censonis 3/17). Tajā pat laikā no 2p zonas uzbrukts mazāk – 41 metiens. Savukārt Beisim šoreiz neierasti daudz tehniskā brāķa – 28 kļūdas, kas bija tikai par 1 mazāk kā dāmu komandai.

Spraigākajā spēlē Zalāns pēdējā minūtē nokārto uzvaru

Vakara trešajā spēlē tikās apvienotā Kokneses/Jēkabpils komanda ar nosaukumu Dainis NBA, kas turnīram sagatavojuši visai nopietnu sastāvu. Gandrīz visi komandas spēlētāji ir skolojušies basketbola sekcijā un aizvadījuši arī spēles LBL 2 un LBL 3 līmenī, jeb kā šobrīd tiek sauktas līgas – Nacionālajā līgā un Reģionālajā līgā. Šie puiši ir arī regulāri Kokneses basketbola turnīru apmeklētāji, tāpēc uzskatāmi gandrīz vai par vietējiem. Viņiem pirmajā turnīra spēlē pretī stājās vietējie vidusskolnieki ar ne visai skanīgu nosaukumu “Uz pohām”. Kā mums pastāstīja komandas kapteinis Jurģis Rēķis, tad viņi esot griezuši ratu ar apmēram 30 iespējamiem komandas nosaukumiem un uzgriezies tieši šis, “tas ir liktenis”, teica Jurģis un nosaukums mainīts netika. Lai vai kā, bet Kokneses vidusskolniekiem palīgā pieteicās arī jēkabpilietis Edijs Stiebriņš, kurš komandai piešķir pavisam jaunu dimensiju. Spēle iesākās spraigi un tā arī turpinājās. Dainis NBA rotēja sastāvu ļoti sabalansēti un arī punktus dalīja visnotaļ līdzīgi, bet gandrīz 36 minūtes spēles laika atradās iedzinēju lomā. Tikmēr “Uz pohām” spēlēja ļoti ciešu aizsardzību un gandrīz katru Dainis NBA kļūdu izmantoja savā labā. Līdera lomu uzņēmās Edijs Stiebriņš, kurš atbildīgās situācijās guva svarīgus punktus un turēja savu komandu priekšā. Spēles beigu daļā laba ofensīva padevās Dainis NBA puišiem, kuri tika pie vairākām otrajām iespējām un prata panākt neizšķirtu. “Uz pohām” sekojošajā uzbrukumā punktus neguva, bet otrā galā aptuveni 30 sekundes pirms spēles beigām ar trejaci +3 panāca Ritvars “Pica” Zalāns. “Uz pohām” izmantoja minūtes pātraukumu, lai uzzīmētu kādu labu kombināciju, bet Geršebeks kļūdījās ar bumbas ievadīšanu, kuru pārtvēra Zalāns un guva vēl divus punktus. Atlikušajā laikā “Uz pohām” vairs neizdevās reāli apdraudēt Dainis NBA pārsvaru un spēle noslēdzās ar 94:88. Uzvarētāju labā 21 punkts Renāram Spūlim, bet Otto Bērziņš guva 18 punktus un bija labākais cīnītājs par bumbām – 14. Zaudētāju rindās 40 punkti, 19 bumbas un 7 piespēles Edijam Stiebriņam (EFF 46), bet vēl virs 10 punktiem guva Evars Geršebeks (13p, EFF -5) un Rojs Eglītis (14p, EFF 4).

Picnic Team atkal iesāk iespaidīgi

Vakara noslēdzošajā spēlē tikās pērnā gada čempioni PIcnic Team un turnīra jaunpienācēji Kokneses veterāni. Ja pagājušajā gadā Picnic iesāka ar 234 gūtiem punktiem, tad šogad sanāca “vien” 145, kamēr ielaisti tika 42. Veterāni īsti nespēja neko likt pretī pieredzējušajam, atlētiskajam un ar augstu basketbola IQ apveltītajam Picnic sastāvam un spēle salīdzinoši mierīgi tika novadīta līdz beigām. Kā jau ierasts, ar iespaidīgu triple double izcēlās Didzis Bērziņš, kurš guva 48 punktus, savāca 17 bumbas un atdeva 20 piespēles (EFF 83), 26 punkti Niklāvam Vingrim, 23 Naurim Korklišam, 21 Andrejam Pavļenkovam, 19 Ilmāram Kalniņam, bet komandas debitants Ilmārs Suveizda izcēlās ar 8 punktiem, trāpot visus četrus izpildītos metienus no spēles. Komanda izcēlās arī ar lieliskiem kopējiem rādītājiem – 42 rezultatīvas piespēles, tikai 7 kļūdas, 47% realizēti tālmetieni, kas varētu būt visu laiku labākais sasniegums KNČ vēsturē un 73% realizētu 2pt metienu. Tikmēr Veterānu sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Ģirts Šreibers, 14 pievienoja Jānis Censonis Sr.

KSC basketbola analītikas nodaļa ir arī izveidojusi KNČ pirmās kārtas simbolisko piecinieku. Šoreiz tajā iekļauts SF Didzis Bērziņš no Picnic Team (48 pts, 17 reb, 20 ast, 8 stl, EFF 83), PF Edijs Stiebriņš no Uz pohām (40pts, 19 reb, 7 ast, EFF 46), SG Ritvars Zalāns no Dainis NBA (14 pts, 6 reb, 5 stl, EFF 8), C Reinis Nungurs no Beisis (18pts, 30 reb, 3 blk, EFF 33) un PG Dāvis Kalniņš no Vieglatlētiem (18pts, 13 reb, 9 ast, 5 stl, EFF 38).

Nākamā spēļu kārta notiks 25.oktobrī, kad gaidāmi vairāki interesanti dueļi. 16:00 Veterāni mēģinās pabaidīt “Uz pohām” puišus, 17:10 džentlmeniskais Beisis spēkosies ar Bumbu dāmām, 18:20 Picnic Team eksaminēs 3pt automātu Los Angeles Koko, bet vakara noslēgumā tiksies Dainis NBA krāsainais sastāvs ar skriet gribošajiem vieglatlētiem.

Paldies dalībniekiem un skatītājiem par pirmās spēļu kārtas aizvadīšanu un veiksmīgu norisi. Organizatoru komanda jau strādā pie tā, lai uz nākāmām spēlēm būtu vēl foršāk un kvalitatīvāk. Gaidiet no mums jaunumus un drīzumā arī ieliksim spēlētāju statistikas apkopojumu.

Visu aktuālo informāciju meklējiet turnīra oficiālajā sadaļā šeit.

Otomārs Skaitlis, KSC basketbola analītiķis

Leave a Reply