Vieglatlēti gūst vērtīgu pieredzi U-16 čempionātā Liepājā

22. un 23.februārī Liepājas Olimpiskā centra manēžā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās U16 vecuma grupā, kurā startēja 2005. un 2006.gadā dzimušie sportisti no visas Latvijas. Arī no Kokneses novada seši audzēkņi devās uz starta savās disciplīnās.

Šoreiz gan vērā ņemami rezultāti netika sasniegti, bet šis sacensības kalpoja kā vērtīga pieredze turpmākā sportistu attīstībā. Latvijas čempionātā var startēt tikai tie sportisti, kas ir izpildījuši noteiktus normatīvus, tātad, tikai paši labākie no visas valsts. Uzvarētāju uzrādītie rezultāti ir ļoti augstvērtīgi un liekus komentārus neprasa. Ne visiem ir iespējams sasniegt tādu rezultātu līmeni, bet arī kvalificēšanās čempionātam ir uzskatāma par sava veida sasniegumu.

Trīssoļlēcējs Toms Kroičs bija vienīgais, kurš no koknesiešiem spēja sasniegt jaunu personīgo rekordu. Trīssoļlēkšanas sacensībās viņš sasniedza rezultātu 10.95 metri, kas deva septīto vietu. Uzvarētājs Rihards Pūķis leca 12.96m tālu un ar šo rezultātu būtu bijis 2.vietā ar nākamajā U18 vecuma grupā. Augstlēcēja Elza Lazdiņa pirms sacensību nedēļā mocījās ar dažādām veselības problēmām, kas neļāva atkārtot personīgo rekordu (1.45m), bet šoreiz tik pārlekts 1.40 metri, kas deva dalītu 16.vietu. Sacensību uvarētāja Adriana Krūzmane spēja pārvarēt 1.67m augstumā novietoto latiņu. Ne visai veiksmīgs sagatvošanās posms pirms sacensībām šoreiz sanāca Esterei Zavelei un Ritvram Dekterim, kas atspoguļojās arī uzrādītājos rezultātos. Estere skrēja 60m sprintu, bet Ritvars piedalījās 60m barjerotajā distancē un šoreiz atpalika no saviem perosnīgajiem rezultātiem, ierindojoties protokola beigu daļā. Sacensībās piedalījās arī Bebru pagasta sportiste Ramona Bičenko, kas startēja 300 metru un 1000 metru skrējienos. 300 metros Ramona tika diskvalificēta distances saīsināšanas dēļ bet 1000 metros tika izcīnīta 18.vieta.

Ramona un Estere startēja arī 4×200 metru stafetes skrējienā Aizkraukles NSS komandā, kur abām pievienojās arī koknesiete Aiga Kondrate un skrīveriete Laura Lielā. Skrējiens tika veikts atbilstoši iespējām un izcīnīta 9.vieta.

Šoreiz tiešām rezultāti vietu izteiksmē nav augsti, tie ir pieticīgi. Bet ir jāņem vērā vispārējais talanta un rezultāta līmenis valstī. Vieglatlētika ir visplašāk trenētais sporta veids Latvijā, ar to nodarbojas gandrīz visos Latvijas novados un konkurence, īpaši jaunākajās grupās, ir ļoti liela. Paskatot protkolus, redzam, ka sportisti pārstāv ļoti dažādus novadus un sporta skolas. Arī uzvarētaju rezultāti ir tādi, ka pat lielāko grupu sportistiem un pieaugušajiem būtu liels izaicinājums tādus sasniegt. Piemēram, tāllēkšanā zēniem uzvarētājs sasniedza 6,37 metrus, augstlēkšanā tika pārvarēti 1.85 metri, lodes grūšanā grūsts pār 15 metriem, 60 metri veikti pa 7.44 sekundēm. Meitenēm tāllēkšanā sasniegti 5.53 metri, 60 metros ātrākais rezultāts 7.94 sekundes, 300 metros sasniegts pat dienas augstvērtīgākais rezultāts 41.23 sek. Iespējams, ar vieglatlētiku nesaistītiem cilvēkiem šie rezultāti neko neizteiks, bet jebkura šī rezultāta sasniegšanai nepieciešams ieguldīt lielu darbu un pat ar visu to ne visiem savas dzīves laikā ir iespējams šos rezultātus sasniegt.

Šoreiz novēlēsim jaunajiem sportistiem un viņu trenerim Dāvim Kalniņam izmantot šīs sacensības kā vērtīgu pieredzi nākamajiem startiem un treniņiem šajā un turpmākajās sezonās.

REZULTĀTI

KSC

Leave a Reply