LČ kopvērtējumā Emīls Mirošņiks 3.vietā

Aizvadītajā nedēļas nogalē, “Latvijas Nafta GRAND PRIX” ietvaros Bauskā, Mūsas autotrasē noslēdzās Latvijas autokrosa čempionāts, Latvijas rallijkrosa čempionāts un Foklreisa Vasaras kauss.

Aizraujošas cīņas risinājās divu dienu garumā. 190 autosportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kā arī vairāki tūkstoši skatītāju.  Sacensībās tika noskaidroti Latvijas rallijkrosa un autokrosa čempioni.

No Kokneses sacīkstēs piedalījās divi sportisti – Emīls Mirošņiks un Andis Ūtēns.

MINI bagiju klasē Emīlam 2.vieta.

Sacīkšu pirmajā dienā, laika kontroles braucienā, kurš nosaka braucēja pozīciju uz starta pirmajam kvalifikācijas braucienam, Emīls uzrādīja 7.labāko laiku no astoņiem braucējiem, kas nozīmēja, ka pirmo kvalifikācijas braucienu sportistam bija jāuzsāk no trešās rindas. 1.kvalifikācijā Emīls finišēja 5.vietā, tāpat arī 2.kvalifikācijas braucienā. Nākošajā sacensību dienā Emīls izcīnīja 4. vietu trešajā kvalifikācijas braucienā.

Fināla brauciena pirmā apļa dramatiskās cīņas kopvērtējuma vadošo braucēju starpā ļāva Emīlam ierindoties 3.vietā aiz lietuviešu braucējiem A.Dungvecka un L.Vareikaites. Pēc nepilniem trīs apļiem no cīņas izstājās L.Vareikaite, kas ļāva Emīlam pakāpties par pozīciju uz augšu un finišēt otrajā vietā!

Latvijas autokrosa čempionāta kopvērtējumā Emīls sīvā cīņā izcīnīja 3.vietu un bronzu! Zelts lietuvietim Daugridam Dungveckim, sudrabs – Renāram Rungēvicam.

Provizoriski: D.Dungveckis 72p, Rungēvics 56p, Mirošņiks 51p, A.Dungveckis 50p, Kozlovskis 50.

Andim Ūtēnam šīs sacīkstes bija pārpildītas spraigām cīņām Super 1600 klasē. Andis startēja Latvijas rallijkrosa čempionātā un nolēma pieteikt dalību arī Latvijas autokrosa čempionātā. Tas nozīmē, ka šajās sacīkstēs dubultā slodze bija gan pašam sportistam, gan spēkratam.

Rallijkrosa pirmajā sacensību dienā 1.kvalifikācijā Ūtēnam spraigs duelis par trešo vietu izvērtās ar Kasparu Silenieku, vairākkārt mainot pozīcijas, Andim izdevās izcīnīt trešo vietu. Tāpat 2.kvalifikācijas braucienā, teicama džokera apļa stratēģija nodrošināja Ūtēnam 3.vietu.

Nākošā sacensību diena Ūtēnam nebija tik veiksmīga. Trešajā kvalifikācijas braucienā Andim 5.vieta. Tāpat arī fināla braucienā iegūta piektā vieta.

Šī gada Latvijas Rallijkrosa čempions Super 1600 klasē – Roberts Vītols, sudrabs Edijam Ošam, bronza Jānim Spundiņam! Andis Ūtēns kopvērtējumā ceturtais.

Latvijas Autokrosa čempionātā šosezon šis bija pirmais un vienīgais posms, kurā Andis izmēģināja savus spēkus.

Pirmajā sacensību dienā, pēc pirmā kvalifikācijas brauciena Ūtēnam 5.vieta septiņu dalībnieku konkurencē. Otrais kvalifikācijas brauciens ar lielisku startu ļāva Andim izcīnīt 3.vietu, aiz sevis atstājot vienu no Super 1600 klases līderiem – Ediju Ošu.

Arī nākošajā dienā Ūtēns rādīja teicamu sniegumu 3. kvalifikācijā izcīnot trešo vietu.

Fināla braucienā, pēc veiksmīga starta, Andim izdevās ierindoties trijiekā, taču spraigās cīņas ar spēcīgiem konkurentiem neļāva noturēt pozīciju, kā rezultātā Andis ierindojās 4.vietā.

Šī gada Latvijas Autokrosa čempions Super 1600 klasē – Edijs Ošs , sudrabu izcīnija Kaspars Silenieks, bronzu – Jānis Nagla.

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply