Koknesietis Jānis Višķers sasniedz Latvijas visu laiku otro labāko rezultātu.

Koknesietis Jānis Višķers Tallinas maratonā pusmaratona distancē sasniedza Latvijas visu laiku otro labāko rezultātu un laboja savu personīgo rekordu!

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 6. – 8. septembrim norisinājās tradicionālais Tallinas maratons. Šogad ir pagājuši 30 gadi kopš pirmā maratona skrējiena, kas startēja ar nosaukumu “Tallina Maraton”.

Svētdien, 8.septembrī 21 km garajā pusmaratona distancē,  3827 dalībnieku konkurencē, Jānis Višķers finišēja piektais ar rezultātu 1 stunda 4 minūtes un 56 sekundes. Šis ir visu laiku otrs ātrākais pusmaratona skrējiens Latvijas skrējēju vidū, par Jāni ātrāk skrējis tikai Latvijas rekordists šajā distancē Valērijs Žolnerovičs, kurš 2011.gadā Lisabonā distanci veica 1 stundā 4 minūtēs un 43 sekundēs.

Jānim līdz rekordam pietrūka tikai 13 sekundes jeb aptuveni, kā teic pats sportists, nieka puse sekundes uz kilometru, bet sportists ir apņēmības pilns šo rezultātu uzlabot nākamajās sacensībās.

                                                                                                                                  Foto: SK”Tērauds”

1219.gadā, tieši pirms 800 gadiem, Tallina pirmo reizi rakstiski tika pieminēta Indriķa Livonijas hronikā, tādēļ šogad īpaši tika atzīmēti šie apaļie gadskaitļi ar tradicionāliem simboliem. Šī gada medaļas greznoja ozollapu motīvi. <Tie kas savā izvēlētajā trasē spēja sasniegt finišu, ir stipri kā ozoli.> Medaļa ir apliecinājums tam, ka cenšoties sasniegt savu mērķi, ikviens kļūst spēcīgāks gan fiziski, gan garīgi.

Zīmīgi, ka pirms gada šajā maratonā Višķers arī finišēja kā piektais. Tolaik Jāņa rezultāts bija 1 stunda un sešas minūtes.

Sveicam Jāni ar panākumiem un vēlam veiksmīgus arī turpmākos startus!

Sanita Mirošņika, KSC

Leave a Reply