Rudens vieglatlētikas sezona atklāta Koknesē

Šī gada 6.septembrī Kokneses stadionā ceturto gadu pēc kārtas norisinājās Kokneses sporta centra atklātās sacensības vieglatlētikā, kas šoreiz pulcēja dalībnieku rekordskaitu – 177. Ja 2016. gada maijā, kad sacensības tika rīkotas pirmo reizi, startēja ap 50 dalībniekiem, pārsvarā tikai no Kokneses, tad ar katru gadu dalībnieku skaits ir audzis un ir arī paplašinājusies dalībnieku “ģeogrāfija”. Šajā gadā papildus ierastajiem ciemiņiem no Aizkraukles sporta skolas, pievienojās ar viesi no Jēkabpils, Ogres, Madonas, Salaspils, Jelgavas, Rīgas, Ulbrokas, Viļāniem, Ilūkstes un Daugavpils.

Sacensību programmā šoreiz tika sadalīti 36 medaļu komplekti pavisam 5 vecuma grupās. Mazie U10 grupas sportisti sacentās četrcīņas sacensībās, U12 grupas sportisti mēroja spēkus pieccīņā, U14 un U16 vecuma grupa sacentās 200m skrējienā, tāllēkšanā, augstlēkšanā, šķēpa mešanā un diska mešanā, bet OPEN grupā sportisti sacentās 200 metru skrējienā, vesera mešanā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā un 4×100 mteru stafetē.

U10 grupā pavisam kopā startēja 49 jaunie sportisti – 25 zēni un 24 meitenes. Četrās disciplīnās – 60 metros, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā un 400 metru skrējienā mazie sportisti samēroja spēkus, lai noskaidrotu dienas labākos. Zēnu konkurencē uzvarēja aizkrauklietis Aleksandrs Urtāns, kurš dalītā otrajā vietā atstāja savu grupas biedru Kristeru Darbiņu un jēkabpilieti Vestardu Kalvi. Tūlīt aiz pjedestāla palika koknesietis Darens Viljams Vanags, kuram pacīnīties par godalgu neļāva sniegums bumbiņas mešanā. Cits koknesietis Mārcis Bišuks ierindojās 10.vietā, bet Robertam Bērziņam, kurš bija jaunākais sacensību dalībnieks 20.vieta.  Savukārt meitenēm vislabāko sniegumu demonstrēja ogrēniete Sandija Reitmane, kas bija labākā trijās no četrām disciplīnām. Otrā vieta mājniecei Valērijai Kovaļevskai, kas uzrādīja ļoti augstvērtīgu rezultātu 60 metru sprintā priekš U10 sportistes – 9.3 s. Valērijai par punktu kopvērtējumā izdevās apsteigt Maritannu Jaskuļsku no Ogres, kura izcīnīja trešo vietu. Kokneses sportistēm arī 15. un 20.vieta, attiecīgi Luīzei Eglītei un Dženijai Krūmiņai.

U12 grupas sportisti, kur kopā startēja 27 dalībnieki, sacentās daudzcīņā, kas sastāvēja no 60 metru sprinta, tāllēkšanas, šķēpa mešanas, augstlēkšanas un 600 metru skrējiena. Zēnu konkurencē dubultuzvara Ogres sporta centra pārstāvjiem Markusam Mednim un Ņikitam Latiševam. Trešajā vietā ierindojās Alekss Litvinovičs no Ilūkstes, bet labākais no koknesiešiem bija Aleks Ščerbinskis, kurš ieguva 5.vietu. Alekam bija arī laba iespēja pacīnīties par medaļu, bet laika trūkuma dēļ Aleks nepaspēja iziet uz starta 600 metru skrējienā. Pārējo Kokneses sportistu rezultati – 7.vietā kopvērtējumā ierindojās Ričards Logins, 9.vieta Valteram Nikolajevam, bet 12.vieta Raineram Šmitam.

Meitenēm šajā pašā vecuma grupā dominēja Ogres sporta centra meitenes – pirmās 4 vietas ieguva šīs organizācijas pārstāves. Uzvarēja Marta Dziļuma, otrajā vietā ierindojās Samanta Pētersone, bet trešā – Alise Žurēvica. No Kokneses sportistēm vislabākais sniegums Elizabetei Kalniņai, kura ieņēma 7.vietu, bet Kadrijai Amandai Birkānei 10.vieta.

U14 grupā sportisti sacentās individuāli pa disciplīnām. Meitenēm 200 metros uzvarēja viena no sava vecuma labākajām vieglatlētēm Latvijā Laura Lielā, kas distancē pavadīja tikai 28.3 sekundes, bet koknesietei Esterei Zavelei 5.vieta, Signei Dzērvei 9.vieta. Arī tāllēkšanā uzvarēja Laura Lielā ar rezultātu 4.84 metri, bet Estere Zavele pirmo reizi savā īsajā sportistes karjerā leca pāri 4 metriem un ieguva 5.vietu. Šķēpa mešanā uzvarēja koknesiete Elza Lazdiņa, kas aizmeta savu otro labāko rezultātu – 31.79 metri. 6.vietā ierindojās Aiga Kondrate. Augstlēkšanā uzvarēja ogrēniete Emīlija Dziļuma, kas pārvarēja 1.45 metru augstumu, bet Elzai Lazdiņai 4.vieta ar 1.35 metriem. Aigai Kondrātei šajā disciplīnā 8.vieta, bet Signei Dzērvei – 9.vieta. Visbeidzot par lieliskiem rezultātiem diska mešanā parūpējās koknesietes Patrīcija Bērzkalna un Aiga Kondrate, kuras par aptuveni 7m laboja savus personīgos rekordus un trešajā vietā atstāja šī gada Latvijas čempioni diska mešanā Nikolu Innus no Madonas. Patrīcijai 1.vieta ar 28.09 metriem, bet Aigai 2.vieta Ar 24.00 metriem. Citām koknesietēm šoreiz pieticīgaki rezultāti – Signei Dzērvei 6.vieta, bet Elzai Lazdiņai 7.vieta.

Zēniem šajā grupā šādi rezultāti – tāllēkšanā ar jauno perosnīgo rekordu – 4.93 metri uzvarēja Henrijs Kalniņš, bet 4,vieta, arī ar jaunu personīgo rekordu 3.85m, Oskaram Saulītim. Henrijs bija otrs labākais augstlēkšanā (1.50m) un 200 metros (28.5s), abās disciplīnās piekāpjoties savam šivajam sāncensim no Jēkabpils Ralfam Eglītim. Ralfs ar 1.55 metriem uzvarēja augstumā, bet 200 metros Henriju pārspēja par nieka 4 simtdaļām. Ralfs un Henrijs šajā gadā abi kāpa uz pjedestāla LČ U14 augstlēkšanā, izcīnot attiecīgi otro un trešo vietu. Diska mešanā startēja tikai Eduards Soroka no AIzkraukles, kurš sasniedza jaunu personīgo rekordu 32.54 metri, bet šķēpa mešanā uzvarēja Adrians Veļčinskis ar 32.85 metriem.

U16 vecuma grupā 200 metros uzvara Samanta Ščuckai no Madonas, bet labākā no Kokneses bija Annija Dumpe 8.vietā. Puišiem labākais šajā distancē Raitis Trūba no Kokneses, bet trešais bija Ritvars Dekteris. Tāllēkšanā uzvarēja Renāte Tropa no Madonas un Arvis Ozoliņš no Aizkraukles, augstlēkšanā uzvarēja jēkabpilieši Edvarts Eglītis un Dagmāra Midzene, diska mešanā pie uzvarām tika jau pieminētais Eglītis, p un aizkraukliete Amanda Malatkovska, bet Ričardam Rolfam Lācītim un Ģirtam Jansonam 3. un 4.vieta. Šķēpa mešanā pie trešās zelta medaļas tika Eglītis, pārspējot koknesiešus Alenu Paļski un Ričardu Rolfu Lācīti, bet dāmu zelta medaļa devās uz Rīgu pie Evelīnas Bērziņas.

Pieaugušo grupā dienas augstvērtīgākos rezultātus sasniedza Rihards Vaivads un Otto Bērziņš, kuri augstlēkšanā pārvarēja 1.95m augstumā novietoto latiņu. Otto arī uzvarēja 200 metru skrējienā, kur aiz sevis atstāja arī vairākus citus koknesiešus – 2.vieta Naurim Seļiverstovam, 3.vieta Danielam Voitkunskim, 4.vieta Gustavam Alfrēdam Ozoliņam, 9.vieta Didzim Bērziņam. Arī tāllēkšanā uzvarēja Otto Bērziņš ar 6.24 metriem, otrajā vietā ierindojās Dāvis Gaiziņš ar 5.61 metru, bet trešais Gustavs Alfrēds Ozoliņš. Ilmārs Kalniņš bija nolēmis pacīnīties par pirmo vietu, bet divreiz pārkāpa atspēriena dēli un guva papēža savainojumu, kā rezultātā palika bez rezultāta. Trīssoļlēkšanā uzvarēja Dāvis Kalniņš ar pieticīgu rezultātu – 13.82 metri, bet otrajā vietā ierindojās Otto Bērziņš ar 12.85 metriem. Visbeidzot vesera mešanā ļoti pieklājīgā konkurencē ar jaunu personīgo rekordu – 67.81 metrs, uzvarēja Makars Korotkovs (6kg veseris), aiz sevis atstājot Eļčinu Gasanovu, Robertu Bessarabu un Viktoru Žeikaru.

Dāmām 200 metros labākā madoniete Ērika Līna Rivseniece, kas otrajā vietā atstāja Līnu Gražuli no Kokneses, bet 4.vieta Paulai Sārtai. Arī tāllēkšanā pirmā vieta Ērikai, bet otrā un trešā vieta sportistēm no Neretas – Amandai Lūsei un Līvai Martai Klibiķei. Trīssoļlēkšanā pie trešā zelta tika Ērika, pārspējot koknesieti Unu Gadzāni un savu novadnieci Renāti Tropu. Augstlēkšanā ar 1.55 metriem uzvarēja Amanda Lūse no Neretas, bet otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Monta Apeināne un Marta Līva Klibiķe. Vesera mešanā uzvarēja divas sportistes, jo meta atšķirīga svara veserus – 3kg veseri vistālāk aizmeta Elva Vestarta – 49.90 metri, bet 4.kg veseri vistālāk svieda Latvijas čempione Kristiāna Poļakova – 44.75 metri. Koknesietei Patrīcijai Bērzkalnai debija reizē 2kg smagais rīks lidoja mazliet tālāk par 27 metriem.

Sacensībās notika arī 4×100 metru stafešu skrējieni, kuros uzvarēja Kokneses komandas. Dāmām labākā bija Kokneses 1 komanda, kas distanci veica 56.20 sekundēs. Otrajā vietā Daugavpils NSS komanda, bet trešajā vietā Kokneses U14 komanda. Vīriem labākie bija Kokneses pieaugušie ar 47,00s, otrie Kokneses U18 puiši ar 47.8s, bet tresie Kokneses U16 puiši. Kā ceturtie finišēja Ilūkstes jaunie skrējēji.

Šoreiz notika arī komandu cīņa, kur tika vērtētas organizācijas 15 labākās vietas. Šajā kopvērtējumā uzvarēja Kokneses sportisti, aiz sevis atstājot Aizkraukles NSS, Ogres SC un Madonas BJSS. Pēdējās trīs organizācijas saņēma pārsteiguma balvu no KSC – apmaksātu atpūtu Kokneses peldbaseinā un SPA zonā.

Kopumā sacensības aizritēja sportiski draudzīgā atmosfērā un mūs ļoti iepriecināja lielais dalībnieku skaits, kas mums šoreiz arī radīja nelielas raizes, jo sākotnējā programma nespēja izlast cauri lielo dalībnieku skaitu. Līdz ar to mēs uzņemamies pilnīgu atbildību par to, ka sacensības iekavējās un sportistiem bija jāgaida atsevišķās disciplīnās. Mēs tiešām centāmies sacensības organizēt tā, lai viss būtu kvalitatīvi un laicīgi, bet šoreiz mazliet kļudījāmies un vēlamies kļūdas izanalizēt, lai nākotnē tās novērstu un sacensību kvalitāte uzlabotos. Līdz ar to, mēs labprāt uzklausīsim visu to, kas jums nepatika, lai nākamgad būtu labāk. Jau šobrīd varam pateikt, ka nākamgad sacensības būs sadalītas divās dienās, lai vienā dienā atsevišķi startētu U10 un U12 grupas, bet otrā dienā varētu notikt komandu cīņa vecākiem sportistiem un sportistēm. Bet par šīm sacensībām sīkāka informācija būs pēc aptuveni 8 mēnešiem.

Un vēl mums ir speciāls jautājums viena dalībnieka tēvam vai vectēvam (šis cilvēks varēja būt radinieks kādam no Ogres U10 puišu komandas dalībniekiem), kurš bija ļoti neapmierināts ar mums – mēs tiešām gribētu precizāku informāciju, kas tiešām bija tik slikti. Šis cilvēks izrādīja ļoti nievājošu attieksmi par to, ka U10 grupas sportisti 400 metru skrējienā tiek laisti pa kopējo celiņu, nevis atsevišķi, un uz jautājumu vai viņš kādreiz ir redzejis, ka šāda vecuma sportisti ir laisti atsevišķi, atbilde nesekoja. Atbildes vietā tika saņemta nicinoša replika ar nepārprotamu zemtekstu.

Visai organizatoru komandai tas radīja bažas par to, ka šis cilvēks, aizbraucot uz savu dzīvesvietu, varētu visu pasniegt pārāk kritiski, tādā veidā noniecinot mūsu sacensības un mums nebūtu nekādu iespēju sevi aizstāvēt. Tāpēc no savas puses mēs atvainojamies par savām kļūdām:

  • par to, ka U10 grupas bērniem aizkavējās starts 400 metru skrējienā;
  • par to, ka tāllēkšanas sektors nespēja uzņemt tik lielu dalībnieku skaitu (slikta programmas plānošana);
  • par to, ka laicīgi nenotika stafešu skrējieni, īpaši atvainojamies Neretas komandai, piedod Zigi 🙂
  • par to, ka bija kļūdas sacensību programmas izveidē;

Tāpat, par ko mēs tomēr nejūtamies vainīgi:

  • par to, ka U10 un U12 grupās skrējieni notika pa kopīgo celiņu;
  • par to, ka atsevišķiem vecākiem nebija ieplānots kavēšanās laiks Koknesē, jo sacensības mēdz kavēties diezgan bieži, ne tikai Koknesē, un tā ir lieta, ar ko ir jārēķinās. Protams, jūs varat paust savu neapmierinātību sekretariāta un tiesnešu virzienā, ja jums tā paliek vieglāk, bet saprotiet, ka tie cilvēki tur dara visu cik vien ātri var un grib tikai kā labāk, nevis jūs speciāli aizkavēt. Starp citu, šogad kavējās arī LČ līmeņa sacensību programma Ventspilī, tā kā neesam vienīgie šādi grēkāži…

Liels paldies visiem dalībniekiem, īpaši treneriem, skatītājiem un tiesnešiem par to, ka sacensības notika un sportistiem bija iespēja izmēģināt savas spējas pēc vasaras beigām. Tiksimies nākamajos mačos Koknesē!

REZULTĀTI

Foto galerija staburags.lv, Ginta Grinceviča

Dāvis Kalniņš, KSC

 

 

Leave a Reply