Baltcers dominē un uzvar Kokneses zolmeistarā

18.martā norisinājās ikgadējās sacensības zolītē – Kokneses zolmeistars. Šajā gadā tika sasniegts arī jauns apmeklētības rekords – 25 dalībnieki, un Koknesē viesojās dalībnieki no Rīgas, Jelgavas un Aizkraukles, kā arī bija ieradušies vietējie zoles spēlētāji.

25 dalībnieki tika ielozētie pie septiņiem galdiem un kāršu spēle varēja sākties. Pirmajā kārtā tikai trijos no septiņiem galdiem uzvarētājs ieguva maksimālo punktu skaitu – sešus, bet pie pārējiem 4 galdiem uzvarētāji dalīja punktus uz pusēm. Līdz ar to otro kārtu pie pirmā galda sāka Ralfs Dūniņš, Intars Zauls un Dace Martinsone, kuri bija uzvarējuši attiecīgi otro, pirmo un septīto galdu, kā arī Gatis Grunšteins, kurš pirmajā kārtā pie trešā galda ieguva 5 punktus, tikpat cik otrs uzvarētājs Egons Circenis. Pie otrā galda tikmēr sēdās jau pieminētais Egons, kā arī Mārtiņš Felšus, Egīls Baltcers un Voldemārs Tropiks.

Otrajā kārtā piedalījās jau vairs tikai 24 dalībnieki, jo no turnīra izstājās Jānis Martinsons. Līdz ar to spēle turpinājās uz 6 galdiem. Otrajā kārtā 1.galdu uzvarēja Gatis Grunšteins, bet otro galdu uzvarēja Egīls Baltcers, kas abiem ļāva kļūt par tā brīža līderiem ar 11 punktiem. Viņiem sekoja Dace Martinsone un Zigmunds Rubīns ar 10 punktiem un visi četri iepriekš nosauktie arī veidoja 1.galda sastāvu 3.kārtai. Tikmēr sekotāju pulciņš arī bija visnotaļ liels, jo otrā galda sastāvā uz trešo kartu bija trīs dalībnieki ar 9 punktiem un viens ar 8.

Pēc trešās kārtas par vienīgo līderi kļuva ļoti pārliecinoši spēlējošais Egīls Baltcers, kuram +38 acis trešājā kārtā un 6 punkti (summā jau 17). Gatis palika otrais un saviem 11 pieplusoja vel 4, bet neveiksmīga kārta Dacei, kas 3.kārtā punktus neguva un atkrita līdz 4.galdam. Tikmēr pie otrā galda uzvarēja viens no pēdējo gadu stabilākajiem zolētājiem Pēteris Krauklis, kurš ir īpaši atpazīts zolētāju aprindās ar savu īpašo spēju atrast partijas, kurās zaudēt ir praktiski nepiespējami. Un arī šoreiz taktika bija pareiza un spēlētas tika tikai pilnīgi drošās partijas. Kā ceturtais 1.galdam pievienojās Oskars Ozols, kuram trešajā kārtā 2.vieta pie otrā galda un summā 13 punkti.

4.kārtā Egīls saglabāja savu pārsvaru pār Gati, jo abi uzvarēja pie pirmā galda un katrs papildināja savu punktu krājumu par pieciem. Oskars Ozols šajā kārtā pievienoja divus punktus, bet Pēterim neveiksmīga kārta – punkti iegūti netika un nācās atkāpties uz trešo galdu. Tikmēr pie pirmā galda uz piekto kārtu blakus līderu duetam (Egīlam 22p, Gatim 20p) sēdās Mikus Ulbins (18p), kurš pēc nullītes pirmajā kārtā bija izcīnījis trīs pirmās vietas pēc kārtas pie citiem galdiem, un Zigmunds Rubīns (16p), kas pie pirmā galda sēdās jau trešo reizi. Tikmēr sekotāju pulciņā pie otrā galda sēdās Dace Martinsone (16p), Alīna Gumeņņikova (16p), Oskars Ozols (15p) un Rihards Zbitkovskis (15p).

5.kārtā pirmo reizi galdu neuzvarēja Egīls Baltcers, kurš ieguva 4 punktus pie pirmā galda, 6 punktus ļaujot paņēmt Mikum Ulbinam. Neveiksmīga kārta arī Gatim (0p). Tikmēr no tuvākajiem sekotājiem vislabāk veicās Dacei, kam uzvara pie otrā galda, Rihardam pie tā paša galda 2.vieta, bet pie trešā galda pirmā vieta Didzim Bērziņam un otrā Pēterim Krauklim. Līdz ar to pirms pēdējās kārtas situācija bija šāda:

  • 1.galds: Egīls 26p, Mikus 24p, Dace 22p, Gatis 20p
  • 2.galds: Didzis 19p, Rihards 19p, Pēteris 19p, Mārtiņš Felšus 18p
  • 3.galds: Zigmunds 18p, Oskars 17p, Alīna 16p, Dāvis Kalniņš 16p
  • 4.galds: Mārtiņš Upners 15p, Ralfs 14p, Jānis Bērziņš 14p, Vilnis Sīpols 14p
  • 5.galds: Raivis Čīma 14p, Edgars Doroško 13p, Egons Circenis 12p, Intars Zauls 12p
  • 6.galds: Uģis Benjavs 11p, Voldemārs Tropiks 9p, Jānis Saulītis 6p, Ingars Talle 4p

6.galdā pēdējo kārtu neaizvadīja Uģis Benjavs, līdz ar to par punktiem cīnījās tikai trīs dalībnieki. Uzvaru izcīnīja Jānis Saulītis, kurš beigās spēja pacelties līdz 20.vietai. 2.vieta pēdējā kārtā neglāba Ingaru Talli no palikšanas 24.vietā, bet Voldemārs ar 11 punktiem ierindojās 23.vietā. Uģis turnīra tabulā ierindojās 22.vietā.

Piektajā galdā uzvaru izcīnīja Edgars Doroško, kurš parādīa izcilus izturības rādītājus un, neskatoties uz smago dienu, spēja būt produktīvs arī turnīra noslēgumā – ar 19 punktiem iegūta 12.vieta. Dalot otrās un trešās vietas punktus uz pusēm Raivis un Egons katra ieguva pa trim punktiem un turnīru noslēdza attiecīgi 16. un 18.vietā, bet Intaram neveiksmīgs noslēgums un summā 21.vieta.

No ceturtā galda desmitniekā ielauzties spēja Vilnis Sīpols, kuram uzvara pēdējā kārtā un 20 punkti. Otrā vieta Ralfam, kas summā deva 15. vietu ar 18 punktiem. Jānis Bērziņš noslēdz turnīru 17.vietā, bet Mārtiņš Upners 19.vietā.

No trešā galda visaugstāk spēja pakāpties Alīna, kura uzvarēja un ar 22 punktiem bija pietiekami 7.vietai. Oskars saviem 17 punktiem pievienoja vel 3 un ierindojās devītajā vietā, Dāvis turnīru noslēdza kā 11.labākais, bet Zigmundam 13.vieta.

Saistošākās cīņas šoreiz bija pie 2.galda, kur savu pieredzi un unikālo spēles taktiku pilnībā realizēja Pēteris Krauklis, kurš uzvarēja pārliecinoši un ar 25 punktiem ierindojās augstajā trešajā vietā. Otrais palika Rihards, kas spēja ielauzties labāko pieciniekā ar 23 punktiem. Ar 21 punktu 8.vietā ierindojās Didzis Bērziņš, bet Mārtiņš Felšus nokrita līdz 14.vietai.

Līderu galdā treknu punktu turnīram pielika Egīls Baltcers, kurš uzvarējā un ieguva 32 punktus, otrajā vietā turnīru noslēdza Dace, kurai arī 2.vieta pēdējā kārtā. Neveiksme pēdējā kārtā (0 punkti) Mikum neļāva iekļūt top 3 un beigās 4.vieta, bet Gatis ar 22 punktiem noslēdza sešinieku.

Egīls kļuva jau par ceturto Kokneses zolmeistara ieguvēju, pie tam izdarot to vispārliecinošāk. 2014.gadā uzvarēja Gatis Grunšteins un toreiz vidēji kārtā Gatis ieguva 5 punktus. 2015.gadā, kad uzvarēja Didzis Bērziņš, vidēji kārtā uzvarētājs ieguva 4.17 punktus. Pērn čempions Ralfs Dūniņš izcēlās ar vidēji 4.33 punktiem, bet šogad Egīlam “Badijam” Baltceram vidēji 5.33 punkti.

Egīls arī ir izcēlies ar lielisku progresu – 2014.gadā Egīlam vien 8.vieta ar 7 kartās savāktiem 19 punktiem. Nākamajā gadā vieta saglabāta un 6 kārtās iegūti 17 punkti. Pērn jau pirmais pjedestāls un 3.vieta ar 24 punktiem, bet šogad beidzot ilgi kārotais tituls – Kokneses zolmeistars 2017.

Vēl viens interesants fakts ir tāds, ka līdz šim visi Kokneses zolmeistara uzvarētāji ir vietēji spēlētāji – koknesieši.

Teo Rakstītājs, KSC preses daļas pārstāvis

Leave a Reply