Riekstiņš Pluņģē izcīna sudrabu, Mirošņiku no bronzas šķir tehniska neveiksme

26.maijā Lietuvā, Pluņģes autotrasē tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta un kausa 2.posms, kas kopā pulcēja 90 braucējus.
Šis ir otrais gads, kad Latvijas čempionāta posms tiek rīkots ārpus Latvijas, līdz ar to pat pieredzējušākiem braucējiem tas bija papildus pārbaudījums, jo nav zināmas katra trases līkuma nianses.

Dalībnieki Pluņģē ieradās jau sestdien, 25.maijā, lai reģistrētos sacensībām un veiktu spēkrata tehnisko pārbaudi. Šajā vakarā tika aizvadīti arī treniņbraucieni , kur katram dalībniekam bija iespēja iepazīt trasi veicot 3 apļus.
Svētdienas rītā plkst. 8:00 tika dots pirmais sacensību starts un visas dienas garumā deviņās klasēs tika noskaidroti labākie braucēji.

Pēc ne visai veiksmīgiem kvalifikācijas braucieniem B1600 klasē sešu dalībnieku konkurencē 2.vietu fināla braucienā izdevās izcīnīt Mārim Riekstiņam, kas kopvērtējumā nedaudz atspēkojis 1.posma tehniskās neveiksmes Brenguļu trasē.
Uzvaru šajā posmā izcīnīja lietuvietis Kestutis Karkis , bet finiša karogu 3.vietā sasniedza Rinalds Apiņš.

Mini bagijiem šosezon izveidotas divas klases.  
160ccm klasē 10 sportistu konkurencē 5.vieta Adrianam Ščerbinksim. (1.v. Ivo Ošs; 2.v. Kristers Eglītis; 3.v. Vincents Matuolis)
XTM Mini bagiju klasē (standartu motori) 12 sportistu konkurencē 5.vieta Markusam Žvaginam (1.v. Gustavas Kārlis Rudzājs; 2.v.  Marians Bērzkalns; 3.v. Haralds Jānis Rudzājs).

Junior Xtreme klasē 10 braucēju konkurencē pēc veiksmīga starta brauciena vadībā izvirzījās Emīls Mirošņiks, vēlāk mainoties pozīcijām ar Robertu Čākuru un Jāni Kozlovski. Pēc sešiem veiktiem apļiem Emīla bagijs noslāpa, neļaujot sacīksti noslēgt ar vietu uz pjedestāla.
Uzvara šajā posmā Robertam Čākuram, 2.vieta Jānim Kozlovskim, 3.vieta Marselam Romanovskim. Klāvs Žvagins finišu sasniedza 8.vietā.

Nākamais posms norisināsies 6.-7.jūlijā Pilskalnu autotrasē.

Izmantoti foto: AXLATVIA
Sacensību rezultāti pieejami www.axlatvia.lv

KSC

Leave a Reply