Jaunumi Kokneses volejbolistu saimē

31.janvārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas volejbolisti un līdzjutēji devās uz Lietuvas pilsētu Rokiškiem, lai piedalītos draudzības spēļu volejbola turnīrā. Uz sacensībām devās Kokneses vidusskolas 7.-9.klašu zēnu un meiteņu komandas un 10.-12.klašu jauniešu komandas. Visi spēlētāji volejbolu apgūst interešu izglītības programmu ietvaros.
Draudzīgā gaisotnē Rokišķu Vecpilsētas pamatskolas sporta zālē tika nospēlētas deviņas spēles ar mūsu spēlētāju līdzdalību. Mums bija uzvaras… bija arī zaudējumi, bet tas tikai uzlaboja spēlētāju vēlmi spēlēt volejbolu šādos turnīros un uzturēt kontaktus ar Lietuvas volejbola spēlētājiem. Nākošā tikšanās ar lietuviešu volejbolistiem notiks pavasarī Kokneses SC.

3.februārī šī raksta autors devās uz Polijas pilsētu Šuwalki, lai piedalītos LVF rīkotajā volejbola treneru seminārā. Semināru vadīja Polijas Plus līgā strādājošie Latvijas treneri – Uģis Krastiņš un Artūrs Tinte. Treneriem, kas ieradās uz semināru bija iespēja uzzināt daudz jauna par augsta līmeņa spēlētāju sagatavošanu, treniņu metodiku, Plus līgas spēļu vadīšanu un daudz ko citu. Jautājumu un atbilžu gūzmā nemanot aizritēja vairākas stundas.

Dienas noslēgumā semināra dalībniekiem bija iespēja klātienē noskatīties Polijas čempionāta Plus līgas spēli starp komandām Barkom Kažany Lwov : Šlepsk Malov Suwalki. Šeit jāpiebilst, ka ukraiņu komandā šo sezonu aizvada bijušais Aizkraukles novada sporta skolas un Kokneses vidusskolas audzēknis Kristers Dardzāns. Šuwalku sporta centrā, atbalstīt savu komandu bija ieradušies apmēram 1500 vietējo fanu (tribīņu ietilpība 2500 sēdvietas). Savukārt otru komandu atbalstīja apmēram 60 Latvijas fanu (treneri un citi līdzjutēji no Latvijas). Barkom Kažany Lwov komanda spēli uzvarēja ar rezultātu 3:0! Kā pēc spēles teica treneris Uģis Krastiņš – viens no iemesliem šodienas uzvarā  “nostrādāja septītais spēlētājs”, tas ir atbalsts no tribīnēm! Pēc spēles visi spēlētāji un treneri devās pie mums lai pateiktos par ierašanos un komandas atbalstīšanu! Mums bija iespēja nofotografēties ar jebkuru Barkom Kažany Lwov komandas spēlētāju. Latvijas fani to arī izmantoja.

4.februārī Aizkraukles novada sporta skolas U12 zēnu divas komandas devā uz Daugavpili, lai piedalītos kārtējā Latvijas jaunatnes volejbola čempionāta posmā. Visi spēlētāji mācās un trenējās Kokneses vidusskolā. Abas  komandas nospēlēja trīs spēles. Komandai Aizkraukle 1 – trīs uzvaras (2 :0, 2:0, 2:0). Komandai Aizkraukle 2 – divas uzvaras (2:0, 2:0) un viens neizšķirts rezultāts (1:1). Šai vecumā grupā Latvijas čempionātā atlicis startēt vēl divos posmos.  

Informāciju sagatavoja volejbola treneris Ivars Māliņš

Leave a Reply