Riča kausā 2023 pavisam 15 komandas un 3 kausi

28.oktobrī Kokneses sporta hallē notika piemiņas kausa izcīņas sacensības telpu futbolā “Riča kauss”, kurās šogad piedalījās 15 komandas trīs vecuma grupās. Turnīrā piedalījās uzaicinātās komandas no Kokneses, Aizkraukles, Pļaviņām un Ķeguma.

“Riča kauss” ir piemiņas kausa sacensības par godu bijušajam Kokneses futbolistam Ritvaram Kalniņam, kurš līdz 2017.gadam bija Kokneses futbola komandas spēlētājs un vieglatlēts, bet pāragri aizgāja aizsaulē slimības dēļ. Pieminot Ritvaru un popularizējot sportu un futbolu Koknesē, kopš 2018.gada Kokneses sporta centrs organizē sacensības “Riča kauss”, kurā tiek izcīnīta sacensību galvenā trofeja.

Parasti turnīrā piedalījās pieaugušo komandas, kuras cīnījās par Riča kausu, bet šogad turnīrā tika iesaistīta arī jaunā paaudze. Diena iesākās ar turnīru 2015.gadā dzimušajiem un jaunākiem bērniem, kurā piedalījās sešas komandas – Koknese, Sēlija 2015, Veina 1, Veina 2, Ķegums 1 un Ķegums 2. Aizvadot viena apļa turnīru ar lieliskām emocijām un azartu, par kausa ieguvējiem kļuva “Ķegums 1” futbolisti, kuri guva 4 uzvaras un reizi spēlēja neizšķirti. 3 uzvaras un divi neizšķirti mājniekiem Koknesei, bet divas uzvaras, divi neizšķirti un zaudējums Aizkraukles komandai Veina 1. Kokneses komandas sastāvā spēlēja Elvis Laukazīle, Olivers Kalniņš, Ritvars Baltgalvis, Tonijs Rozenfelds, Rūdolfs Asarītis, Lote Kalniņa, Marks Volkmanis un Jēkabs Zauls. Daļa Kokneses komandas speļētāju savas futbola prasmes ikdienā apgūst Veinas komandas treniņos pie trenera Gata Ciematnieka, bet šoreiz spēlēja mājnieku komandā.

Ap pulksten 13:30 laukumā devās nākošā grupa – 2012.gadā dzimušie un jaunāki bērni, kur piedalījās 7 komandas – Koknese, Ķegums 1, Ķegums 2, Veina, Sēlija 2014, Sēlija 2013 un Sēlija 2012. Sēlijas komandas faktiski ir Pļaviņu komandas, bet tā kā Pļaviņu futbolisti ikdienā sporta veidu apgūst Sēlijas sporta skolā, tad turnīra tabulā komandas ir ar Sēlijas vārdu. Šajā grupā visnotaļ pārliecinoši uzvarēja Ķegums 1 futbolisti, kas cīnījās bez zaudējumiem. Finālspēlē viņi pārspēja treniņu biedrus “Ķegums 2”, bet trešo vietu izcīnīja “Sēlija 2012”, kas mazajā finālā pārspēja mājniekus Koknesi. Kokneses sastāvā spēlēja Roberts Kalnozols, Roberts Bērziņš, Gabriels Tirmizi, Rihards Kalnozols, Kristers Noreiks, Elvis Laukazīle un Olivers Kalniņš. Arī no šiem bērniem daļa savas futbola prasmes ir apguvusi FK Veina sastāvā Aizkrauklē.

Vakara noslēgumā laukumā devās arī pieaugušie. Šoreiz bija tikai viena, kurā sacentās Kokneses “vecā” komanda pret jauniešiem, un 50 minūšu ilgā spēlē pārāki bija vecie. Līdz ar to divi Riča kausi aizceļoja uz Ķegumu, bet viens palika Kokneses sporta centrā.

Paldies visiem skatītājiem, dalībniekiem un treneriem par atsaucību un lielisku futbola svētku radīšanu.

Foto: Davids Makarovs

KSC

Leave a Reply