Daudzcīņniece Užule izcīna 2.vietu Baltijas čempionātā, Birkānei debijā 7.vieta

20. un 21.maijā Valmierā norisinājās Baltijas komandu čempionāts daudzcīņā U16, U18 un U20 vecuma grupām, Šajās sacensībās valsts U16 izlases sastāvā piedalījās arī divas koknesietes, Aizkraukles novada sporta skolas audzēknes Marta Užule un Kadrija Amanda Birkāne.

Sacensību formāts paredz, ka katrā vecuma grupā valsti pārstāv 4 dalībnieki, tātad vienā grupā sacenšas pa 4 Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sportistiem vai sportistēm. Balstoties uz ziemā sasniegtajiem rezultātiem, divas no četrām U16 izlases meitenēm bija no Aizkraukles novada sporta skolas Kokneses filiāles – Latvijas čempione pieccīņā telpās Marta Užule un trešās vietas ieguvēja Kadrija Amanda Birkāne.

Marta savu debiju Baltijas čempionātā piedzīvoja pērn, kad izdevās izcīnīt 6.vietu. Šogad no Martas tika gaidīts sniegums, kas ļautu cīnīties par vietu trijniekā, kas jaunajai sportistei uzlika papildu spriedzi. Pēc samērā apņēmīga un kvalitatīva treniņu darba sportiste bija gatava startam. Pirmajā disciplīnā – 100m barjerskrējienā tika sasniegts apmierinošs rezultāts 15.67s, kas pēc pirmās disciplīnas Martu ierindoja 4.vietā. Nākamā bija Martas spēcīgākā disciplīna augstlēkšana. Lai gan disciplīna tika iesākta pārliecinoši, tomēr 1.65 metru augstums šoreiz nepakļāvās pārlekšanai (lai gan sekmīgs mēģinājums bija ļoti tuvu) un par pārlekto 1.62m augstumu tika iegūti 759 punkti. Sekoja lodes grūšana, kur Marta no personīgā rekorda atpalika par aptuveni pus metru un uzrādītais rezultāts 10.88m bija otrais labākais starp visām dalībniecēm. Visbeidzot pirmā diena tika noslēgta ar 200 metru skrējienu, kurā ar rezultātu 28.05s tika izcīnīta 8.vieta starp visām dalībniecēm. Pēc pirmās dienas Marta bija trešā labākā.

Otrā diena tika iesākta ar tāllēkšanu. Šoreiz gan ne visai izdevās noķert lekšanas sajūtu un labākajā lēcienā sasniegtie 5.01m galīgi nebija tas rezultāts ko Marta vēlējās un ko varēja uztaisīt. Tā kā galvenās konkurentes leca nedaudz tālāk, tad pirms šķēpmešanas nācās atkāpties uz 4.vietu. Par laimi šķēpa mešana padevās augstā līmenī un ar 38.94 m tālu metienu Marta bija pārliecinoši labākā starp visām U16 meitenēm, otro vietu pārspējot par gandrīz 5 metriem. Lieliskais šķēpmešanas starts ļāva sagaidīt pēdējo disciplīnu vicelīderes statusā un atlika “vien” labi noskriet 800m, lai izcīnītu medaļu. 800 metru skrējiens šoreiz bija ļoti ātrs, skrējiena tempu nosakot trīs igauņu skrējējām. Skrējiena pirmais aplis tika veikts pa 64 sekundēm, kas ir ļoti ātri. Tas liecināja, ka varētu būt labs rezultāts finišā, ja vien izdosies “izdzīvot” līdz galam. Uzvarētāja no Igaunijas finišēja pēc 2:22 minūtēm, bet Marta līniju šķērsoja pēc 2:36 minūtēm. Ar to šoreiz bija pietiekami, lai saglabātu otro vietu. Summā Martai Užulei jauns personīgais rekords 4556 punkti un 2.vieta Baltijā! Uzvarēja igauniete Ellena Ingrida Adamso ar 4806 punktiem, bet trešā ar 4520 punktiem bija cita igauniete Alika Inkeri Mozere.

Kadrijai Birkānei šī bija debija šāda mēroga sacensībās. Kadrijai startu mazliet patraucēja dažādas veselības problēmas, kas varbūt neļāva līdz galam realizēties un sasniegt tos rezultātus, uz ko viņa ir spējīga. Bet neskatoties uz to, tika izcīnīta 7.vieta divpadsmit sportistu konkurencē. Atsevišķās disciplīnās Kadrija bija trešā labākā šķēpa mešanā (29.98m), ceturtā augstlēkšanā (1.53m), piektā lodes grūšanā (9.98m). Uztraukuma dēļ šoreiz samērā “pieticīgs” tālums ar 5.10 metriem, kas ir Kadrijas spēcīgākā disciplīna, bet septiņcīņas finišs tika sasniegts un sacensības noslēgtas godam. Kadrijas rezultāti pa disciplīnām – 16.26 barjerās, 1.53 augstumā, 9.98 lodē, 28.88 200m, 5.10m tālumā, 29.98m šķēpmešanā, 3:04 800m.

Paldies Aizkraukles novada sporta skolai un Kokneses sporta centram par treniņu apstākļiem gatavošanās procesā. Bet vislielākais paldies pašām meitenēm par pašatdevi un cīņassparu un meiteņu vecākiem par sistemātisku bērnu atbalstīšanu vairāku gadu garumā, lai bērni turpinātu progresēt un attīstīties. Martas sasniegtā 2.vieta Baltijā ir ļoti, ļoti augstvērtīgs rezultāts, ar kuru var lepoties ne vien pati sportiste un ģimene, bet arī sporta skola, I.Gaiša Kokneses vidusskola, Kokneses sporta centrs un novads. Abas jaunās sportistes vieglatlētiku apgūst pie trenera Dāvja Kalniņa.

LVS | Sacensības (athletics.lv)

Marta apbalvošanā
Marta ar treneri Dāvi
Uz pjedestāla
Kadrija tāllēkšanā
Kadrija augstlēkšanā
Marta šķēpmešanā
Marta barjerās
800 m skrējiens
Kadrija izvēlas šķēpu
Abas Kokneses meitenes pēc barjersprinta
Marta un Kadrija pēc mačiem, piekusušas bet priecīgas 🙂

Foto: Guntis Bērziņš, athletics.lv

KSC

Leave a Reply