10. decembrī Koknesē norisināsies Latvijas čempionāts Mamanet

Šī gada 10. decembrī plkst. 11.00 Kokneses sporta centrā norisināsies Latvijas čempionāts Mamanet, kas pulcēs 18 komandas no visas Latvijas, informē turnīra organizatori Latvijas Tautas sporta asociācija.

Mamanet ir komandu sporta veids, kas balstīts uz volejbola noteikumiem, ar nelielām izmaiņām un modifikācijām – bumbu drīkst tikai ķert un mest. Noķerot bumbu savā laukumā, katrai komandai ir atļauti trīs pieskārieni bumbai (divas piespēles), un bumbu met pāri tīklam uz pretinieka zonu.

Viens no galvenajiem Mamanet mērķiem ir iesaistīt fiziskās aktivitātes sievietes, kuras reti sporto vai pārtrauca to darīt, jo, piemēram, trūkst laika. Spēles devīze ir “katra mamma var”, un tas patiešām tā ir! Galvenā spēles mērķauditorija ir jebkura vecuma mammas un sievietes vecumā no 30 gadiem. Komandā – vismaz sešas spēlētājas. Dzimumu līdztiesība sportā ir tēma, kura kļūst aizvien aktuālāka: norisinās diskusijas Eiropas Komisijā, tiek īstenoti projekti, lai veicinātu sieviešu aktīvāku iesaistīt fiziskās aktivitātēs.

Mamanet ir ne tikai spēle. Tā ir vesela sociālā kustība. Sievietes tiekas ne tikai, lai spēlētu, bet lai pārrunātu savas ikdienas problēmas. Spēles laikā kāda no komandas dalībniecēm var pieskatīt bērnus, kamēr viņu mammas spēlē. Sievietes, kas spēlē Mamanet, kļūst laimīgākas. Viņas veido komandas un satiek jaunus draugus, komunicē, aktīvi pavada laiku, izbauda azartu, taisnīgo spēli un sacensību garu. Šādi viņas kļūst par veselīga un aktīva dzīvesveida vēstnesēm saviem bērniem.

Mamanet sāka spēlēt Izraēlā, bet attīstība ir bijusi strauja, un pašlaik to spēlē arī daudzviet Eiropā: Latvijā, Somijā, Austrijā, Itālijā un citās valstīs. Latvijā Mamanet 2017. gadā sāka attīstīt Latvijas Tautas sporta asociācija: Pasaules Strādājošo un amatieru sporta spēļu ietvaros Rīgā 2017. gada jūnijā notika pirmais starptautiskais Mamanet čempionāts, kurā piedalījās 34 komandas, tostarp arī no Latvijas, bet Lucavsalā Mamanet vienlaicīgi spēlēja 50 laukumos.

Foto: LTSA
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Tautas sporta asociācija

Leave a Reply