Šķēpmetēja Lazdiņa uzvar Jāņa Lūša un Ineses Jaunzemes piemiņas sacensībās Jelgavā

Vieglatlētikas sezona pilnā sparā turpinās un uzvaru prestižajās olimpisko čempionu Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša piemiņas sacensībās šķēpmešanā U18 grupā uzvaru izcīnīja bijusī Kokneses pārstāve Elza Lazdiņa, kas sasniedza jaunu personīgo rekordu un sezonas labāko rezultātu Latvijā.

Elza pērn kļuva par valsts čempioni U16 vecumā un Latvijā izcīnīja uzvaras visās sacensībās, kurās piedalījās. Arī šogad, ieejot U18 grupā, Elza ir izcīnījusi divas uzvaras tikpat mēģinājumos. Aprīļa sākumā Koknesē notikušajā ziemas LČ Elza ar 44.10 metriem kļuva par divkārtēju valsts čempioni, bet vakar Jelgavā izdevās tikt pie sezonas otrās uzvaras ar personīgo rekordu 45.68 metri. Šis rezultāts Elzai padevās piektajā metienu sērijā. Otrajā vietā ierindojās lietuviete Auguste Virbalaite ar 43.72 metriem, bet trešo vietu ieņēma Dinija Līga Paegle ar 42.29 metriem.

Elza šo mācību gadu pavada Murjāņu sporta ģimnāzijā un šķēpmešanu apgūst pie trenera Andreja Vaivada. Jūlija sākumā Izraēlā notiks Eiropas U18 čempionāts vieglatlētikā un kvalificēšanās normatīvs šķēpmešanā jaunietēm ir 46.50 metri, kas ir tikai par 82 centimetriem vairāk nekā Elzas šī brīža rezultāts. Tā kā līdz jūlijam vēl ir laiks, tad Elzas plānā ir izpildīt normatīvu, lai iegūtu iespēju startēt Eiropas čempionātā. Nākamais starts paredzēts 28.maijā Talsos, kur pērn tika aizvadītas veiksmīgas sacensības un izcīnīta uzvara ar stabilu metienu sēriju. Vēlēsim Elzai sasniegt izvirzītos mērķus un rezultātus!

LVS | Sacensības (athletics.lv)

Dinija, Elza, Auguste
Elza Lazdiņa

KSC

Leave a Reply