I.Gaiša Kokneses vidusskolas meitenes uzvar valsts skolu komandu četrcīņā vieglatlētikā

13.maijā Kokneses stadionā notika Latvijas skolu sporta federācijas (LSSF) rīkotās sacensības vieglatlētikas četrcīņā, kur startēja Latvijas skolu komandas ar 2008. – 2010.gadā dzimušiem audzēkņiem. Četrcīņas ietvaros skolēni sacentās 60 metru skrējienā, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā, 500 metru skrējienā meitenēm un 800 metru skrējienā zēniem. Pavisam piedalījās 6 komandas gan zēnu, gan meiteņu konkurencē no Kokneses, SIguldas, Jelgavas, Vecumniekiem, Madlienas un Lielvārdes.

Meiteņu konkurencē uzvaru izcīnīja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas komanda, kuras sastāvā startēja 7.klases skolnieces Marta Užule, Katrīna Dadzīte un Diāna Hohlačova, 6.klases skolnieces Kadrija Birkāne un Elizabete Kalniņa, bet komandas jaunākā dalībniece bija 5.klases audzēkne Valērija Kovaļevska. Meitenes sacensībās sasniedza vairākus jaunus personīgos rekordus un dienas noslēgumā ieguva 1331 punktu. Otro vietu ar 1180 punktiem izcīnīja Vecumnieku vidusskola, bet trešajā vietā ierindojās Jelgavas 4.vidusskolas komanda ar 1094 punktiem.

Individuālā vērtējumā labākā bija vairākkārtējā Latvijas čempione Marta Užule, kura savāca 350 punktus. Marta tāllēkšanas sektorā sasniedza 5.07 metrus, kas bija dienas tālākais lēciens ne tikai starp meitenēm, bet arī zēniem. Tāpat Marta bija arī ātrākā 60 metros un labākā bumbiņas metēja ar 54.57 metriem, bet 500 metros viņai dienas otrais laiks. Valērija Kovaļevska veica fantastisku 500 metru skrējienu, finišējot pēc 1:32.85 un izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā ar 280 punktiem, Kadrija Amanda Birkāne ieguva tikai par 2 punktiem mazāk un bija 4. labāka dienas daudzcīņniece, Elizabete Kalniņa, kas arī spēja mest bumbiņu pāri 50 metriem (52.87 m) ierindojās 9.vietā ar 241 punktu, Katrīna Dadzīte bija 24.vietā ar 182 punktiem, bet Diānai Hohlačovai 34.vieta. Individuāli sacensībās piedalījās arī Patrīcija Popova un Daniela Grotus.

Zēnu komanda šoreiz ierindojās 4.vietā ar 774 punktiem. Uzvarēja Vecumnieku vsk. ar 1123 punktiem, otrie Jelgavas 4.vsk zēni ar 952 punktiem, trešie Lielvārdes vsk. zēni ar 869 punktiem, bet aiz koknesiešiem šoreiz Siguldas vsk. zēni ar 676 punktiem un Madlienas zēnu komanda ar 566 punktiem.

No Kokneses komandas dalībniekiem šoreiz labākā punktu summa Ričardam Loginam, kurš savāca 193 punktus, kas bija dienas astotais labākais sniegums. Aleks Ščerbinskis bija 13.vietā (170pts), Artūrs Aizporietis 22.vietā (149 pts), Reinis Cīrulis un Darens Vanags 25.vietā (131pts), bet Kristers Darbiņš 30.vietā ar 123 punktiem. Individuāli sacensībās piedalījās arī Edmunds Beķers.

No Kokneses sporta centra puses sveicam visus audzēkņus ar sasniegtajiem rezultātiem, īpaši meiteņu komandu ar pārliecinošo uzvaru un arī ar sasniegtajiem rekordiem atsevišķās disciplīnās, kuri ir tiešām ļoti augstvērtīgi un respektējami. Ar šādu rezultātu līmeni meitenes ir arī starp labākajām ne tikai reģionālā vai skolas līmenī, bet arī visas valsts līmenī, ko jau ir pierādījušas ne vienu reizi vien. Un arī šovasar priekšā gara sacensību sezona ar valsts meistarsacīkstēm tās noslēgumā.

Savukārt zēnu komandai ir viens gads laika pilnveidot savas prasmes vieglatlētikā un parādīt savu varējumu nākamgad, jo visi, izņemot Artūru, varēs startēt vēl vismaz vienu gadu.

Audzēkņus sacensībām gatavoja sporta skolotāji Viktors Ņuhtiļins, Dace Skopāne un Ivars Māliņš, kā arī vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš.

Kokneses komandas meitenes ar treneriem
Meiteņu apbalvošana, top 6
Meiteņu komandu top3

KSC

Leave a Reply