Kokneses U14 vieglatlēti pirms LČ izcīna 7 godalgas Jēkabpilī

25.janvārī ar pirmajām atlases sacensībām iesākās kvalifikācijas process uz Latvijas čempionātu telpās U14 vecuma grupai. Jēkabpilī sacentās Latvijas austrumu zonas sporta skolas, kur piedalījās sportisti no Jēkabpils, Daugavpils, Krāslavas, Preiļiem, Balviem, Madonas, Aizkraukles, Viesītes un Dagdas. Bez austrumu zonas, atlases sacensības notiks vēl četrās zonās 26. un 27.janvārī.

Uz LČ doties var tie sportisti, kas savās disciplīnās iekļūst četru labāko skaitā, kā arī 10 nākošie labākie no visām zonām kopā pēc rezultāta. Pēc vakardienas startiem jau vismaz četri koknesieši nodrošināja dalību finālsacensībās Kuldīgā 8.februārī, bet viens sportists vēl gaida citu zonu iznākumus. Kopumā seši jaunie koknesieši, kuri ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolā pie trenera Dāvja Kalniņa, izgāja uz starta atlases sacensībās.

Kadrija Amanda Birkāne izcīnīja uzvaru tāllēkšanā ar 4.50 metriem un trešo vietu augstlēkšanā ar 1.35 metriem, nodrošinot dalību finālsacensībās abās disciplīnās. Divās disciplīnās LČ piedalīsies arī Ričards Logins, kurš pārliecinoši uzvarēja 300 metru skrējienā ar 47.37 sekundēm un bija otrais 60 metru sprintā ar 8.72 sekundēm.

Valērija Kovaļevska uzvarēja 60 metru sprintā ar personīgo rekordu 8.86 sekundes. Neveiksmīgs Valērijai izvērtās 300 metru skrējiens, kur pēc neveiksmīgas sadursmes ar citu skrējēju tika piedzīvots kritiens un cīņa par top 4 vairs nebija reāla. Ja būtu iztikts bez sadursmes un kritiena, visdrīzāk Valērija būtu kvalificējusies LČ finālsacensībām. Kuldīgā startēs arī Elizabete Kalniņa, kas bija otrā augstlēkšanā ar 1.35 metriem. Iespējams, Elizabete saņems arī iespēju startēt lodes grūšanā, kur līdz 4.vietai pietrūka vien četri centimetri, bet vispirms jāpagaida citu zonu rezultāti.

Līdzīgs process gaida Alfrēdu Lejiņu, kurš arī bija piektais lodes grūšanā (8.29m) un automātiski finālsacensībām nekvalificējās, bet iespēja tikt uz Kuldīgu ir diezgan reāla. Visdrīzāk finālsacensības Kuldīgā ies garām Reinim Cīrulim, kurš ieguva 10.vietu 60 metros (9.19 s) un 9.vietu tāllēkšanā – 3.59 metri. Ja spirntā daudz augstāk finišēt īsti nebija iespēju, tad tāllēkšanā automātiska kvalificēšanās uz finālu bija ļoti reāla, bet pietrūka nedaudz veiksmes un treniņu prakses. Reinis ir apņēmības pilns rezultātu uzlabot nākamgad.

Sacensību noslēgumā notika arī 4x150m stafešu skrējiens, kurā 2.vietu izcīnīja ANSS kvartets. Valērijai, Kadrijai un Elizabetei talkā nāca Sanita Skrimble no Aizkraukles un, lai gan stafetes gaitā tika pazaudēts arī stafetes kociņš, tika apsteigta Augšdaugavas NSS komanda, bet uzvarētājām – skrējējām no Jēkabpils, mūsējās piekāpās par aptuveni piecām sekundēm. VIsticamāk arī Kuldīgā ANSS stafetes kvartets izies skrejceļā.

LVS | Latvijas U14 čempionāta telpās atlase (Austrumu zona) (athletics.lv)

Kadrija Amanda BIrkāne, 1.vieta tāllēkšanā
Kadrija un Elizabete
Valērija Kovaļevska, 1.vieta 60m
Ričards Logins, 1.vieta 300m
Valērija, Sanita, Kadrija, Elizabete
Kadrija, Elizabete, Alfrēds, Ričards, Valērija @KSC

KSC

Leave a Reply