Vieglatlētikas vasaras sezona atklāta arī Koknesē

Ja citus gadus jūnija vidū jau tiek sadalīti pirmie medaļu komplekti Latvijas čempionātos vieglatlētikā, tad šajā gadā jūnijā vidū varēja notikt tikai pirmās sacensības. 19.jūnijā Koknesē notika Aizkraukles novada sporta skolas slēgtās sacensības vieglatlētikā, kurā piedalījās sportisti no Kokneses, Aizkraukles, Jaunjelgavas un Neretas.

Sacensībās tika pārstāvētas vecuma grupas no U12 līdz U20 un sacensību mērķis šoreiz bija pārbaudīt šī brīža sportisko formu un uzrādīt rezultātus, ar kuriem būtu iespējams kvalificēties Latvijas jaunatnes čempionātiem, kuri notiks jūlijā. Tika sasniegti vairāki jauni personīgie rekordi un uzrādīti sezonas labākie rezultāti, kā arī vairāki sportisti ieguva tiesības startēt Latvijas čempionātā, izpildot kvalifikācijas normas.

U12 vecuma grupas sportisti šoreiz sacentās pieccīņā (60m, tāllēkšana, šķēpa mešana, augstlēkšana, 600m). Zēnu konkurencē startēja deviņi sportisti, bet meitenēm uz starta izgāja sešas sportistes. Dalībnieku vidū pārsvarā bija mūsējie vieglatlēti – 12 no 15 jaunajiem daudzcīņniekiem bija koknesieši. Zēniem labākais bija Dominiks Rudmiezis, kurš nākošajās vietās atstāja attiecīgi Darenu Viljamu Vanagu un Ričardu Loginu, bet meitenēm labākā bija Kadrija Amanda Birkāne, kas apsteidza Valēriju Kovaļevsku un Elizabeti Kalniņu.

U14 vecumā grupā startēja divas koknesietes. Pie diviem jauniem personīgajiem rekordiem tika Marta Užule, kas augstlēkšanā pārlēca 1.40 metrus un šķēpu aizmeta 26.03 metrus tālu. Kristija Rotkāja startēja 1km soļošanā un uzrādīja rezultātu 6:10.

Plašāks Kokneses sportistu loks piedalījās U16 vecuma grupā, kur arī sasniegti vairaki labi rezultāti. Gundega Beķere startēja 1km soļošanā un finišēja ar jaunu personīgo rekordu 4:56.26. Elza Lazdiņa šķēpa mešanā sasniedza 35.35 metrus, bet zēniem pie personīgajiem rekordiem tika Alens Paļskis (38.60) un Ričards Lācītis (37.35). Ričardam arī jauns personīgais rekords diska mešanā – 32.14 metri. Diska mešanā meitenēm 26.81 metrs Patrīcijai Bērzkalnai, bet Signei Dzērvei 20.20 metri. Patrīcija startēja arī vesera mešanā, sasniedzot 30.23m atzīmi, bet augstlēkšanā 1.40 metrus pārlēca Elza, bet Signei šoreiz pakļāvās 1.35 metru augstumā novietotā latiņa.

U18 vecuma grupā 100 metru sprintā uzvarēja Una Gadzāne ar rezultatu 13.84 s. 200 metros Una bija ātrākā ar 29.09 s, bet otrā bija Paula Sārta ar 29.90 sekundēm. Jauniešiem 100 metros otro vietu ieguva Raimonds Dzērve, bet 200 metros viņš bija ātrākais ar 25.50 sekundēm. Diska mešanā jaunietēm Estere Vingre ierindojās 4.vietā ar 14.30 metrus tālu metienu.

Visbeidzot vecākajā U20 vecuma grupā startēja trīs Kokneses sportisti. Natālija Zeica uzvarēja vesera mešanā ar 38.96 metriem, Megija Čakste uzvarēja 1km soļošanā ar rezultātu 4:55.0, bet Otto Gustavs Bērzkalns bija otrais vesera mešanā ar 35.58 metrus tālu metienu.

U12 vecuma grupas sportisti ir devušies nelielā atpūtā, bet visi pārejie gatavojas valsts čempionātiem, kuri norisināsies jūlijā un augustā. Sportistus sacensībās gatavoja vieglatlētikas nodaļas treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš.

GALERIJA

REZULTĀTI

KSC

Leave a Reply