Kokneses novada olimpieši – Laura Igaune

Pēc aptuveni mēneša bija jānotiek gada centrālajam notikumam Pasaulē – Tokijas Olimpiskajām spēlēm, bet globālo procesu dēļ spēles ir pārceltas par gadu uz priekšu. Šajā sakarā cietēji ir daudzie sportisti, kuriem nācās mainīt savus treniņu plānus. Tai skaitā ir arī bijusī koknesiete, Latvijas rekordiste vesera mešanā Laura Igaune. Laura pērn izpildīja Olimpisko spēļu normatīvu un šogad bija jābūt debijai Olimpiādē, bet diemžēl līdz debijai vēl jāpagaida. Bet neskatoties uz to, mēs Lauru uzskatam par Kokneses novada olimpieti. Laura ir īstena koknesiete, šeit mācoties 12 skolas gadus un trenējoties no aptuveni 14 gadu vecuma pie trenera Igora Lulles. Cerēsim, ka nākamgad olimpiāde notiks un Laura debitēs.

LAURA IGAUNE

(Tokija)

Dzimusi 1988. gada 10. februārī, Aizkrauklē

Vesermetēja Laura Igaune ar vieglatlētiku sāka nodarboties 14 gadu vecumā, uzsākot treniņus Koknesē pie trenera Igora Lulles. Viss sākās ar diska mešanu, taču uzsākot mācības 11.klasē, trenera mudināta, Laura izmēģināja savas spējas vesera mešanā, kur tehnikas pilnveidošanā palīdzēja arī tā brīža prakses treneris Ēriks Cīrulis. Treniņu biedri Lauru atcerās kā jaunieti ar ārkārtīgi nopietnu attieksmi pret treniņiem, milzīgu uzcītību, neatlaidību un mērķtiecīgu darbošanos katrā treniņā.

Absolvējusi I. Gaiša Kokneses vidusskolu, Laura uzsāka fizioterapijas un veselības mācības studijas Rīgas Stradiņa universitātē, turpinot trenēties vesera mešanā. Pēc studijām devās uz Amerikas savienotajām valstīm, kur ieguva maģistra grādu studijās fizioloģijā Rietumkentakī universitātē, paralēli strādājot arī par trenera asistenti.

Laura ir Latvijas rekordiste vesera mešanā kopš 2009.gada jūnija, kad sacensībās Banska Bistricā veseri raidīja 59,60 m attālumā. Sportiste rekordu ir labojusi 17 reizes. Šobrīd tas ir 73,56 m, ko izdevās sasniegt sacensībās Mauntolivā 2019.gada 10.maijā. Šis rezultāts ne tikai nodrošināja Laurai dalību 2019.gada Pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā, kur sportiste izcīnīja 22.vietu, bet arī garantēja vietu 2020.gada Olimpiskajās spēlēs Tokijā, kuras gan pandēmijas dēļ tika pārceltas uz 2021.gadu. Šobrīd Laura dzīvo, strādā un trenējas ASV, kur ikdienā savu pamatdarbu apvieno ar ļoti nopietniem treniņiem vesera mešanā, lai turpinātu sevi pilnveidot kā Pasaules klases vesermetēju. Kā saka pati sportiste:  Mērķis ir sasniegt vesera mešanā tādu līmeni, lai regulāri spētu veseri mest vismaz 72-73 metru tālumā, kas ļautu nostiprināties Pasaules vadošo metēju augšgalā.

Visi rezultāti uzrādīti vesera mešanā

*Izmantots Gunta Bērziņa foto no Lauras personīgā arhīva 

Sanita Mirošņika, Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply