Eiduka finiša spurtā finišē ceturtā PČ 15km distancē

Vācijas un Čehijas robežpilsētā Obervīzentālē jau piekto dienu norisinās Pasaules čempionāts distanču slēpošanā junioriem un tajā piedalās arī Kokneses novada sportiste Patrīcija Eiduka. Šodien notika sacensības 15 km brīvā stila slēpojumā ar kopējo startu. Pēc 13.vietas sprintā un 27.vietas 5km klasiskā stila slēpojumā, šodien Patrīcijai augstā 4.vieta, kas ir visu laiku labākais Latvijas distanču slēpotāju sasniegums Pasaules čempionātos.

Uz starta līnijas stājās 80 slēpotājas. Jau no pirmajiem kilometriem iezīmējās izteikta līdere norvēģiete Helēna Marija Fosesholma, kas jau ātri izveidoja atrāvienu no lielās grupas un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru līdz pat finišam , kuru sasniedza pēc 35:55.6 minūtēm. Aiz viņas bija kupls sekotāju pulks gandrīz 20 slēpotāju skaitā, kas ļoti līdzīgā tempā turējās kopā. Šīs grupas galvgalī visu slēpojuma laiku bija arī latviete Patrīcija Eiduka, kura divus kilometrus pirms finiša kopā ar polieti un šveicieti bija izveidojušas nelielu  trīs slēpotāju grupiņu un atravušās dažu sekunžu attālumā no lielās grupas. Tas nozīmējā, ka Patrīcija ir gatava beidzot izcīnīt medaļu. Vēl 700 metrus pirms finiša Patrīcija bija trešajā vietā starp treniņu biedreni polieti Izabellu Marcišu un šveicieti Siri Vigeri, bet finiša spurtā šoreiz veiksme nebija Patrīcijas pusē un nācās piekāpties abām konkurentēm par nieka tiesu – Izabella finišēja 2.9 sekundes, bet Siri 1.6 sekundes pirms Patrīcijas.

Neskatoties uz to, ka medaļu izcīnīt neizdevās, šis ir vēsturisks panākums Latvijas distanču slēpošanā, jo nekad iepriekš tik tuvu pjedestālam jebkādā čempionātā mūsējie slēpotāji nav bijuši. No sirds sveicam Patrīciju ar izcīnīto panākumu! Apsveikumi arī Patrīcijas ģimenei, trenerim un tēvam Ingum Eidukam kā arī viņas atbalstītājiem. Veselību un veiksmi turpmākajā slēpotājas karjerā!

Rezultāti

KSC

Leave a Reply