Pirmo “Riča kausu” izcīna Kokneses futbolisti

12.oktobrī Kokneses sporta centra hallē tika aizvadītas sacensības telpu futbolā “Riča kauss 2019″. Turnīrs pirmo reizi nosaukts par godu bijušajam Kokneses komandas spēlētājam Ritvaram Kalniņam, kurš šo spēli, Kokneses komandu un visus mūs pārāk ātri pameta uz visiem laikiem. Tieši tāpēc, lai godinātu Ritvara piemiņu un atcerētos šo aizrautīgo, jauno futbolistu un visu mūsu draugu, sadarbībā ar Ritvara tuviniekiem, turnīrs no 2019.gada saucas “Riča kauss” telpu futbolā.

Šajā reizē turnīrā kopā piedalījās 8 komandas, no kurām divas pārstāvēja Koknesi – “Koknese” un “Latvijas izlase”. Pierādīt savus spēkus un izveicību bija ieradušies arī spēlētāji no citām Latvijas pilsētām – Dobeles, Daugmales, Iecavas, Līvāniem un Olaines.

Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās un turnīra pirmā spēle aizritēja “Kokneses” komandai pret “Dobeles” komandu. Koknesieši uzvarēja ar rezultātu 3:0 , vārtus šajā spēlē guva Ilmārs Kalniņš, Didzis Bērziņš un Otto Bērziņš. Vēl vienu pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:0 Koknesei izdevās izcīnīt spēlē pret komandu “Lions”. Šajā spēlē pirmos divus vārtus guva Ilmārs Kalniņš, precīzus sitienus vārtos izpildīja arī Otto Bērziņš, Dāvis Kalniņš un Andrejs Pavļenkovs.

Sīva cīņa ar neizšķirtu rezultātu 1:1 koknesiešiem izvērtās spēlē pret FK “Nemo”. FK “Nemo” komanda sevi pierādīja kā spēcīgu konkurentu arī cīņā pret “Dobeles” komandu, kuru uzvarēja ar rezultātu 2:0 , bet pret “Lions” spēlēts neizšķirti.

Tikmēr B apakšgrupā vislabāk veicās regulārajiem turnīra viesiem “TFK LATS”, kuri otrajā vietā atstāja “Ivola Line”, trešo vietu ar fantastisku cīņu visas dienas garumā nodrošināja Kokneses komanda “Latvijas izlase”, bet kā ceturtie apakšgrupas spēles noslēdza “Daugmales Dadža” spēlētāji.

Grupa Komanda Rezult. Komanda
A Koknese 3:0 Dobele
B Latvijas Izlase 0:0 Daugmales Dadzis
A FK Nemo 0:0 Lions
B Ivola Line 1:0 Latvijas izlase
A Koknese 5:0 Lions
B Ivola Line 2:0 Daugmales Dadzis
A Dobele 0:2 FK Nemo
B TFK Lats 4:1 Daugmales Dadzis
A FK Nemo 1:1 Koknese
B TFK Lats 0:0 Latvijas izlase
A Lions 1:1 Dobele
B Ivola Line 1:3 TFK Lats

Ceturtdaļfināla pirmā spēle risinājās starp “Kokneses” un “Daugmales dadzis” komandu. Ar rezultātu 1:0 koknesiešiem izdevās uzvarēt šajā spēlē un nodrošināt sev vietu pusfinālā. Vietu pusfinālā izcīnīja arī “Lions”, “TFK Lats” un “FK Nemo” komanda, kura ar rezultātu 4:2 uzvarēja “Latvijas izlases” komandu. Šajā spēlē “Latvijas izlase”  ieguva ātru 2:0 vadību, kas skatītājiem lika pamatīgi uzgavilēt, bet turpinājumā tomēr pieredzējušākie pretinieki atguvās un, izmantojot koknesiešu atsevišķas kļūdas spēli uzvarēja.

  Komanda Rezult. Komanda
1/4 fināls Koknese 1:0 Daugmales dadzis
1/4 fināls FK Nemo 4:2 Latvijas izlase
1/4 fināls Lions 1:0 Ivola Line
1/4 fināls Dobele 1:2 TFK Lats

Sākoties pusfināliem arī atmosfēra sportistu vidū kļuva saspringtāka, jo no šīm cīņām bija atkarīgs, vai izdosies iekļūt finālā, lai cīnītos par pirmo vietu.

Pusfināls sākās ar “Kokneses” uzvaru pret komandu “Lions”, ar rezultātu 2:0.  1:0 spēles iesākumā jau panāca Andrejs Pavļenkovs ar spēcīgu sitienu zem pārliktņa, bet turpinājumā koknesieši droši novadīja spēli līdz beigām, pašās spēles beigās faktiski tukšos vārtos bumbu raidot Edgaram Glāzniekam.

“FK Nemo” pusfināla cīņā pret “TFK Lats” uzvarēja ar rezultātu 2:0, kas nozīmēja, ka “Kokneses” pretinieki finālā bija neviens cits kā “FK Nemo”, kas, līdzīgi kā koknesieši, visas dienas garumā bija pierādījuši sevi kā vienus no spēcīgākajiem spēlētājiem. Līdz ar to finālā notika atkārtota šo komandu tikšanās.

Pirmos vārtus šajā spēlē guva FK Nemo komanda, ko pēc filigrānas Daniila Skopenko piespēles 1:0 panāca Aleksandrs Golubevs. Spēles vidusdaļā Koknese rezultātu izlīdzināja, kad Ilmāra Kalniņa sistā bumba vārtu priekšā atrada ceļu starp vārtsarga kājām un šķērsoja vārtu līniju. Spēlei kļūstot saspringtākai pie sarkanās kartiņas tika koknesieši, kas nozīmēja divu minūšu vairākumu Nemo. Vairākuma vidusdaļā, aptuveni 3 minūtes pirms beigām, Skopenko panāca 2:1 vadību FK Nemo. Kokneses komanda gāja uz visu banku un rezultātu izlīdzināja, kad pēc strīdīgas soda nefiksēšanas tika izmantots FK Nemo apjukums un Ilmārs atkal izlīdzināja rezultātu.

Tā kā spēle beidzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2, komandām bija jāizpilda soda sitieni. Šajā sērijā koknesieši  bija precīzi un trāpīja visus trīs sitienus, bet FK Nemo spēlētāja Golubeva pirmais sitiens trāpīja pa vārtu konstrukciju un bumba vārtos netika. Līdz ar to pirmo “Riča kausu” izcīnīja Koknese, un iespējams arī pats Ritvars dažbrīd bija klāt spēlēs, lai palīdzētu puišiem parādīt labu spēli un pieņemt labus lēmumus spēles epizodēs.

Cīņā par 3.vietu uzvarēja “TFK Lats”, kas ar rezultātu 1:0 uzveica “Lions”.

     

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un uz tikšanos citās reizēs!

Sanita Mirošņika, Dāvis Kalniņš, KSC

Leave a Reply