LČ taku skrējienā Ingūna Gailīte 5.vietā

28.septembrī notika tradicionālais Siguldas kalnu maratons. Tieši Siguldas kalnu maratons ir Latvijā un Baltijā izaicinošākais kalnu maratonskrējiens, 70 km garā distancē iekļaujot iespaidīgu vertikālo metru kāpumu summu – vairāk kā 2500 metri. Papildus faktors, kas katru gadu apgrūtina distances pieveikšanu  ir rudenīgie laikapstākļi. 

Vienlaikus ar 70 km garo distanci paralēli notika arī divi skrējieni 35 km (ar vertikālo kāpumu 1600m) un 15 km distancēs (ar vertikālo kāpumu 600 m).

Pusmaratona distancē (35 km), kas reizē bija arī Latvijas čempionāts taku skrējienā, piedalījās arī koknesiete Ingūna Gailīte.

Lai pieveiktu šo distanci Ingūnai nācās “cīnīties” ne vien fiziski, bet arī psiholoģiski, par ko liecina viņas Facebook lapas publicētais ieraksts:

“Šodien bija ne tikai fizisks, bet arī psihologisks pārbaudījums man. Siguldas kalnu maratona ietvaros notika Latvijas čempionāts taku skrējienos. Protams, nevarēju palaist garām, sevi izaicinot uz 35 km. Patiesībā uz 35,88 km ar kāpumu 1622 m. Trase diezgan izaicinoša, stāvi kāpumi un tikpat stāvi kritumi + trepes augšā – lejā. Līdz šim nezināju, kas ir krampji augšstilbos, bet tagad zinu. Pēc 15-17 km kājās sāka vilkt krampjos visur, kur vien varēja, bet līdz finišam vēl tālu. Nācās “runāt” ar kājām, lai tās nepieviltu mani. Psihologiski grūti, kad domās iezogas – vai vispār ar tādām kājām finišēšu ? Pirmo reizi cīnijos psihologiski ar sevi, asaras pašas riesās no domām, ja nu kājas neiztur. Pēdējie 5-7 km bija izaicinājums visam. Katra piezemēšanās uz kājām radīja asas sāpes cełgalos, bet finišs nebija tālu. Parādījās sajūta, kad paliek vēl mazliet, bet Tu nezini būs vai nebūs. Ej vai skrien, bet sāpes nemazinās. Paldies kājām – izturēja un es finišēju! Šogad man bija smagi, arī psihologiski. Vai būs nākošais gads? Nezinu, diez vai. Ja nu vienīgi uz “īso” distanci. bet laiks rādīs. Katrā gadījumā, pārbaudījums sev- ?! Noņemu cepuri to priekšā, kuri skrien maratonus un ultramaratonus – tas it nemaz nav viegli.” – tā raksta Ingūna par piedzīvoto.

Ingūna attēlā pa kreisi.  Foto: Mareks Gaļinovskis

Ingūna Gailīte finišēja 5. vietā ar laiku 5:13:38.

Sveicam Ingūnu ar panākumiem un novēlam veiksmīgus arī nākošos startus!

 

Sanita Mirošņika, KSC 

Leave a Reply