Aizvadīts “Kokneses zolmeistars 2019”

Aizvadītajā sestdienā Kokneses sporta centrā norisinājās tradicionālās sacensības “Kokneses zolmeistars 2019”. Pasākums notika jau sesto gadu un, kā ierasts, arī šoreiz piedalījās vairāk dalībnieku nekā iepriekšējās reizēs – Koknesē sapulcējās 40 zolītes entuziasti. Viņu vidū pārstāvji no Rīgas, Bauskas, Madonas, Ķekavas, Jēkabpils, Cesvaines, Viesītes, Birzgales, Jaunkalsnavas, Biržiem, Vietalvas, Līvāniem, AIzkraukles un, protams, Kokneses.

40 sanākušie un sabraukušie “Kokneses zolmeistara” dalībnieki izveidoja 10 spēles galdus un izspēlēja septiņas kārtas. Tāpat kā pagājušogad arī šā gada sacensības atbilda Latvijas Zoles federācijas pusreitinga turnīra nosacījumiem, līdz ar to arī atbilstošs spēlētāju līmenis, ieskaitot vairākus Latvijas Zoles reitinga pirmā simtnieka spēlētājus. Starp viņiem arī divi pirmā desmitnieka zolmaņi – Ivars Prēdājs un Ilgvars Gritāns.

Pēc apmēram astoņu stundu ilgām un saspringtām cīņām par “Kokneses zolmeistaru 2019” tika kronēts Mairis Bravackis (35 punkti un 147 acis) no Viesītes, kurš aizvadīja ļoti veiksmīgu un stabilu turnīru, uzvarot savu galdu četrās no septiņām kārtām un ne reizi nenokrītot zemāk par dalītu 2. vietu pie galda. Kopvērtējuma 2. vietā šogad Gvido Sirsniņš (32 punkti un 61 acs), bet 3. vietā Valērijs Eglītis no Madonas (30 punkti un 30 acis). Vietas labāko sešiniekā ieguva arī Ilgonis Sniķers no Līvāniem (29 punkti un 45 acis), Atis Verebs no Cesvaines (27 punkti un 45 acis) un Andris Upenieks no Jēkabpils (27 punkti un 40 acis). No koknesiešiem labāko sniegumu nodemonstrēja Egīls Baltcers, ierindojoties uzreiz aiz labāko sešinieka (27 punkti un 21 acs).

Tādējādi, turpinot vēl vienu tradīciju, arī šogad tika kronēts jauns “Kokneses Zolemistars” un  Mairis Bravackis pievienojās iepriekšējo gadu uzvarētājiem – Gatim Grunšteinam (2014), Didzim Bērziņam (2015), Ralfam Dūniņam (2016), Egīlam Baltceram (2017) un Egīlam Kļaviņam (2018). Kopš turnīra aizsākumiem tiek apkopoti kopvērtējuma rezultāti un šā gada sacensības bija pirmais atskaites punkts otrajai piecgadei. Savukārt pirms šāgada turnīra sākuma balvu kā pirmās piecagdes “Kokneses Zolmeistars” saņēma Pēteris Krauklis, aiz kura piecu gadu kopvērtējumā ierindojās Gatis Grunšteins un Egīls Baltcers.

REZULTĀTI

Nākamās zoles sacensības Koknesē notiks oktobrī, bet nākamais “Kokneses zolmeistars” – pēc gada ap šo pašu laiku.

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply