Henrijam Kalniņam 9.vieta LČ daudzcīņā telpās

13.martā Jēkabpilī norisinājās pirmais Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā telpās U14 vecuma grupai. Šajās pieccīņas sacensībās startēja Latvijas labākie 2006. un 2007. gadā dzimušie jaunie daudzcīņnieki, kuru vidū bija arī koknesietis Henrijs Kalniņš.

Henrijs februāra sākumā piedalījās Latvijas čempionātā telpās, kur divreiz ierindojās 6.vietā. Toreiz Henrijam 6.vieta 60 metru barjerotajā distancē (9,91 sekunde) un arī augstlēkšanā (1.45 metri). Vakar Henrijs aizvadīja savu pirmo pieccīņu LČ ieskaitē, sacenšoties piecās disciplīnās – 60 metru barjerskrējienā, tāllēkšanā, lodes grūšanā, augstlēkšanā un 600 metru skrējienā.

Sacensības iesākās ar vienu no Henrija pamatdisciplīnām – 60 metru barjeroto distanci. Tajā Henrijs uzrādījā rezultātu 10.06 sekundes, kas ļāva ieņemt 7.vietu. Nākamajā disciplīnā – tāllēkšanā neizdevās pietuvoties savam personīgajam rekordam (4.75 metri) un uzrādītie 4.24 metri deva 13.vietu un 10.vietu summā. Pēc trešās disciplīnas, lodes grūšanas, Henrijs pakāpās uz 8.vietu, jo izdevās uzrādīt jaunu personīgo rekordu – 8.03 metri. Augstlēkšanā tika uzrādīts sezonas otrs labākais rezultāts – 1.48 metri un summā sportists pacēlās jau uz 6.vietu. Diemžēl pēdējai disciplīnai spēka mazliet pietrūka un ne visai veiksmīgi veiktie 600 metri lika atkāpties uz 9.pozīciju Latvijas čempionāta noslēgumā. Sacensībās uzvarēja Talsu sportists Kārlis Lūkass Koloda, otrajā vietā ierindojās aizkrauklietis Gatis Karabanovs, bet trijnieku noslēdza Ralfs Eglītis no Jēkabpils.

Meiteņu konkurencē pie bronzas medaļas tika skrīveriete Laura Lielā.

Rezultāti

Sportistu sacensībām gatavoja treneris Dāvis Kalniņš.

KSC

Leave a Reply