Strītbolā zelts aizkuģo uz Sicīliju, prasmju konkursā triumfē Matušonoks

Esiet sveicināti koknesessportacentrs.lv lasītāji! Pagājušajā piektdienā Kokneses stadionā norisinājās Kokneses novada Ielu sacensības strītbolā, kur vienlaicīgi uz trīs laukumiem cīņā par 1.vietu devās 10 komandas – visas veidotas no Kokneses pārstāvjiem. Esmu sagatavojis informāciju par komandu gaitām un veicis arī padziļinātu analīzi par parādīto sniegumu un pasākumu kā tādu.

Kā jau ierasts jebkurā sportiskajā pasākumā Koknesē, tad viss sākums ievilkās. Tas laikam tā ir lemts, jo īpaši Ielu sacensībās dalībnieki vienmēr ierodas pēdējā mirklī un tas nekādīgi neļauj sākt pasākumu laicīgi. Bet šoreiz kavēšanās bija minimāla un spēles varēja sākties gandrīz laicīgi. Pavisam bija ieradušās 10 komandas, kuras ar izlozes palīdzību tika sadalītas divās grupās. A grupā ielozējās komanda Haribo, kuras sastāvu veidoja piekto klašu bērni, Melnādainie ar attieksmi, kuru sastāvu veidoja 10.klases audzēkņi ar Otto Bērziņu priekšgalā, kam talkā nāca Matīss Petjukevičs un Nauris Seļiverstovs. Tāpat šajā grupā arī USA ar īsajiem spēlētājiem – Niklāvu Vingri un brāļiem Kalniņiem, viesi no Itālijas dienvidiem  – komanda Sicīlija ar izteikti itālisku sastāvu (komandā spēlēja komandas īstākais itālietis Martino Gražulino, Didzī Berzīnī un Andrea Pavločella) un pēdējā brīža jaunizveidotā komanda Ķieģelis, kurā spēlēja Ivars Gražulis, Kristiāns Butins un Tomijs “Hilfigers” Gercāns.

Tikmēr B grupā ielozējās turnīra favorīti “Beisis”, kuru sastāvu šoreiz veidoja Andrejs Grustāns, Armands Korekovs un Ralfs Eihentāls, kreatīvie “Biceps un Triceps” puiši (Reinis Nungurs un brāļi Kļaviņi), Beiša fārmklubs “3 šūteri un Rūnijs” (Gustavs Grīslis, Otto Asmuss un Patriks Priede), kā arī “Igors par prezidentu” ar tās kapteini Ivo Igauni sastāvā, piepalīdzot Edgaram Kalnozolam un Aldim Sproģim. Visbeidzot grupas piekto brīvo vietu aizpildīja komanda “Zem 2 metri”, kuras sastāvā spēlēja jaunie Jānis Matušonoks, Gustavs Ozoliņš un Francis Aišpurs.

Šoreiz apskatu sāksim no 10.vietas uz augšu. Un tā, ar 10.vietu sveicam komandu “Haribo”, kuri bija paši jaunākie sacensību dalībnieki – komandas kapteini Ričardu “Haribo” Lācīti, Henriju Kalniņu un Kristeru Biti. Puiši savā apakšgrupā bija spiesti atzīt pieredzējušāko un stipri garāko pretinieku pārākumu, bet titulcīņā par 9.vietu nācās piekāpties “Zem 2 metri”.

(no kreisās Kristers Bite, Ričards Lācītis, Henrijs Kalniņš)

9.vietā jau pieminētie “Zem 2 metri” spēlētāji, kas savā apakšgrupā atzina visu pretinieku pārākumu, bet spēlējot par 9.vietu tika galā ar “Haribo” puišiem. Iespējams puiši mazliet pietaupījās prasmju konkursiem, kur vienam no dalībniekiem padevās lielisks rezultāts, bet par to raksta beigās.

(no kreisās Francis Aišpurs, Jānis Matušonoks, Gustavs Ozoliņš)

Spēles par 5. – 8.vietu šoreiz netika aizvadītas, bet tās tika piešķirtas balstoties uz rezultātiem savās apakšgrupās. Tātad dalītā 7.-8.vietā šoreiz “Ķieģelis” un “Igors par prezidentu”. “Ķieģelis” savā apakšgrupā piekāpās “Sicīlijai”, “Melnādainajiem ar atieksmi” un “USA” (pret USA spēles sākumā Ķieģelis pat bija priekšā) un ar uzvaru pār “Haribo” bija pietiekami, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Tur gan tika atzīts iespaidīgā Beiša pārākums, lai gan izdevās samest 13 punktus un piedzīvot minimālu 13:15 zaudējumu. Īpaši karsts šajā spēlē bija Ivars Gražulis, bet ar Ivara karstuma uzplaiksnījumiem bija par maz. Savukārt “Igors par prezidentu” puiši savā apakšgrupā atzina “Beiša”, “Bicepsa un Tricepsa” un “3 šūteri un Rūnijs” pārākumu, bet izkļūšanu no grupas nodrošināja ar uzvaru pār “Zem 2 metri”. Ceturtdaļfinālā nācās uzskriet virsū nežēlīgajiem sicīliešu pirātiem, kuri sev ierastajā manierē iznīcināja prezidentu Igoru ar palīgiem. Sveicam abas komandas!

(no kreisās Aldis Sproģis, Ivo Igaunis, Edgars Kalnozols)

(no kreisās Kristiāns Butins, Ivars Gražulis, Tomass Gercāns)

5. un 6.vietu šoreiz neklātienes cīņā sadalīja “3 šūteri un Rūnijs” un “USA”. “šūteri” savā apakšgrupā apspēlēja “Zem 2 metri” un “Igoru par prezidentu”, bet piekāpās “Beisim” un “Bicepsam un Tricepsam”. Tas grupā deva trešo vietu un ceturtdaļfinālā pretī stājās “Melnādainie ar attieksmi”. Šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums un noslēgumā dalītā 5./6.vieta. Šāda pati dalītā vieta “USA”, kas principā izdzīvoja identisku scenāriju. “USA” apakšgrupā tika galā ar “Haribo” bērniem un ne bez grūtībām sašķēla cieto “Ķieģeli”, bet nespēja tikt galā ar attieksmes pilno “melnādaino” Otto Bērziņu, kas vienatnē realizēja 5 no 7 tālmetieniem un visnotaļ ātri nokārtoja 12:7 uzvaru. “USA” vel varēja izcīnīt goda uzvaru pret dienvidniekiem “Sicīliju”, atrodoties priekšā gandrīz visu spēli, bet katastrofālā metienu realizācija bija pārāka pār daudzajām otrajām iespējām un beigās piekāpšanās ar 11:13. Arī ceturtdaļfinālā turpinājās līdzīgs scenārijs – pret disciplinētajiem “Biceps un Triceps” tika mests garām pat no vistuvākajām vietām, bet aizsardzībā īsti netika atrasti pretargumenti topošā bobslejista Reiņa Nungura posta spēlei, kas viens pats guva ap 10 punktiem un galarezultātā zaudējums ar 13:15.

(no kreisās Patriks Priede, Otto Asmuss, klēpī abiem Gustavs Grīslis)

(no kreisās Ilmārs Kalniņš, Dāvis Kalniņš, Niklāvs Vingris)

4.vieta. Ši ir vieta, ko šoreiz ieguva “Biceps un triceps”. Apakšgrupā piekāpjoties vien tikai titulētajam “Beisim”, ambiciozie un disciplinētie augšdelma muskuļu komplekta vīri ceturtdaļfinālā uzņēma “USA” bizotājus. Bukmeikeri pirms spēles nevarētja izšķirties par labu kādai no komandām un deva līdzīgas izredzes – 1.91 pret 1.91. Un viņiem kārtējo reizi bija taisnība, jo spēle bija līdzīga un tikai pašās beigās ar minimālo +2 tika izcīnīta uzvara. Pusfinālā “Biceps un triceps” tikās ar sicīliešiem un piekāpās pamatīgi, bet spēlē par trešo vietu krietni pabojāja nervus “melnādainajiem”. Tomēr nespējot apturēt Otto Bērziņa caurgājienus, nācās samierināties ar 4.vietu.

(no kreisās Ritvars Kļaviņš, Ingars Kļaviņš, Reinis Nungurs)

3.vietā šoreiz “Melnādainie ar attieksmi”. Attieksme bija ļoti laba, bet melnādaini puiši gan nebija, ja vien neskaita Naura tumšās drēbes un Otto sporta aksesuārus. Izkļuvuši no grupas kā otrie, melnādainie ceturtdaļfinālā spēkojās ar Rūniju un šuteriem. Pozitīvā rezultāta dēļ tika sasniegts pusfināls, kur visnotaļ līdzīgā spēlē nācās atzīt “Beiša” pārākumu, kam ierasti garš un labs bija Andrejs Grustāns. Spēlē par trešo vietu labu konkurenci sastādīja jau pieminēti muskuļkalni – “Biceps un Triceps” un noslēgumā godam izcīnīta 3.vieta – pelnīti!

(no kreisās Matīss Petjukevičs, Nauris Seļiverstovs, Otto Bērziņš)

Ja lasījāt manu iepriekšējo rakstu, kur notika okšķerēšana par komandu iespējamiem sastāviem, tad varbūt atcerēsieties to nelielo piebildi, ka “Beisim” par sliktu, pat neskatoties uz bukmeikeru prognozēm, darbojās fakts, ka Koknesē vel nekad līdz šim netika izcīnīta uzvara. Šoreiz komandu galīgie sastāvi nebija zināmi ilgāku laiku un varbūt sicīlieši saveidoja pārāk spēcīgu sastāvu, bet tā kā “USA” tikai trešdienā nolēma spēlēt ar mazo sastāvu, tad komandas bija tādas kā bija. Un šoreiz “Beisim” finālā atkal nācās atzīt pretinieku pārākumu. Līdz finālam nokļūstot ar perfektu bilanci, “Beisis” nespēja rast pretargumentus sicīliešu atlētiskajam un kombinacionālajam basketbolam. Varbūt, ja vairāk iniciatīvu būtu uzņēmies Grustāns un Eihentāls, Korekovam nebūtu bijusi iespēja uzmest apmēram 1/20 no trīnīša, bet tā kā Armands nespēja atrast savu metiena sajūtu šajā piektdienā, tad komandai tā bija katastrofa un rezultāts likumsakarīgs. “Beiša” lāsts Kokneses turnīros turpinās un jāgaida nākamais turnīrs, lai šo otro vietu sēriju iespējams izbeigtu.

(no kreisās Armands Korekovs, Ralfs Eihentāls, Andrejs Grustāns)

Un visbeidzot par zelta vīriem – 1.vieta komandai “Sicīlija”. Nokomplektējušies paši sev nezinot pēdējā mirklī, itāļu vīri jau no pirmajām spēlēm nolēma parādīt sev raksturīgo spēka un tehnikas, precizitātes un dribla veiklības strītbolu, ar plašām, garām piespēlēm zonā un atpakaļ, izmantojot savus trumpjus – vidējo svaru virs 110 kg, spēli postā un trāpīgumu no tālās distances. Grupā izcīnītas visas uzvaras, arī izslēgšanas spēlēs divi pārliecinoši panākumi un ilgi gaidītais fināls pret “Beisi” varēja sākties. Šoreiz tomēr intriga netika sagaidīta un sicīliešu kombinācijas saplosīja “Beiša” veidotos aizsardzības tīklus. Neveiksmīgo rotāciju dēļ bieži zem groza Andrea Pavločella “iepostoja” Eihentālu un Korekovu, Berzīnī regulāri izpildīja savus jaunības dienu labākos dribla elementus un caurgājienus, bet Gražulīno trāpīja savu brīvos metienus. Dienvidnieki dominēja un pārliecinoša uzvara ar apmēram 21:14, kas strītbolā līdzinās sagrāvei.

(no kreisās Martīno Gražulīno, Didzī Bērzīnī, Andrea Pavločella)

Pēc basketbola turnīra beigām organizatori piedāvāja tikt pie veicināšanas balvām visiem atnākušajiem – spēlētājiem, faniem, fanēm, vārdu sakot visiem, kas gribēja un vēl varēja saskatīt bumbu un grozu krēslojošajā piektdienas pievakarē. Vispirms tika izspēlēts komandu soda metienu mini konkurss, kur komandām vajadzēja pēc iespējas ātrāk iemest 10 metienus. Šajā konkursā visveiksmīgākie bija vīri no “Bicepsa un tricepsa”, kur sastāvā izrādījās vistrāpīgākie puiši – šovmens un labs cilvēks Ingars Kļaviņš, spēcīgais un klusais Ritvars Kļaviņš, kā arī ļoti spēcīgais un garais Reinis Nungurs. Par uzvaru puiši saņēma oficiālos Ielu sacensību 2017 T kreklus.

Nakamajā konkursā piedalījās 20 dalībnieki un tas bija prasmju konkurss. Bija jādemonstre dribls skrējienā, lay-up metiena tehnika un trīspunktu metiens pēc visa iepriekš nosauktā. Vispirms notika priekšsacīkstes, kurās noskaidrojās 10 labākie, kas iekļuva 1/4 fināla kārtā. Tālāk tika atlasīti 5, kas izveidoja divus sastāvus pa 2 un 3 dalībniekiem. Labākais no katra sastāva iekļuva finālā – tas izdevās Otto Bērziņam un Jānim Matušonokam. Ja pirmais Kokneses basketbola aprindās ir ļoti labi zināms un atpazīstams gan pēc savas spēlētprasmes, gan īpaši labā metiena dēļ, tad Jānis Matušonoks priekš visiem bija diezgan liels pārsteigums. Jānis ar gandrīz teicamu precizitāti pārvarēja izslēgšanas kārtas un finālā galīgi nebija favorīta statusā pret divus gadus vecāko pretinieku – vidēji bukmeikeri Otto izredzes vērtēja ar 1.09 pret 8.75. Pie tam finālā bija jāveic 2 precīzi 3pt metieni, lai iegūtu uzvaru. Jānis mazliet aizkavējās pie lay-up metieniem, kas Otto deva nelielu handikapu. Otto netrāpīja pirmos divus mēginājumus, bet Jānis jau ar otro bija precīzs. Otto steidza trešo mēģinājumu, bet bija ķieģels, un Jānis ar precīzu “bombu” trešajā mēģinājumā nokārtoja sev uzvaru šajā prestižajā konkursā. Fani bija maigi izsakoties “starā”, jo tas bija kaut kas galīgi negaidīts, lielisks piedzīvojums visiem. Arī pats Jānis ilgi nespēja tam noticēt, bet beigās platais smaids 191cm garā un 97 kg smagā topošā astotklasnieka sejā liecināja par to, ka ir izdevies.

Visbeidzot pašā vienkāršākajā konkursā tika izspēlēts viens suvenīrkrekls no KSC, kur jādara nebija gandrīz nekas. Uz izlozes principa balstītajā spēlē pakāpeniski tika atskaitīti dalībnieki līdz palika viens laimīgais – vislaimīgākais šoreiz bija Ingars Kļaviņš, kurš laikam visvairāk gribēja savā īpašumā iegūt suvenīrkreklu.

Paldies visiem par piedalīšanos pasākumā. Nākamie Ielu sacensību turnīri notiks 2.septembrī, kad no rīta spēlēsim futbolu, bet dienas vidū uzsāksim pludmales volejbola turnīru. Būs arī dažādi ekspresskonkursi, kur varēs iegūt dažādas balvas. Aicinām arī skatītājus ierasties un paskatīties uz sportotājiem, būs forši.

Foto autore: Krista Štrausa

Otomārs Skaitlis, KSC preses daļas analītiķis un sporta eksperts

 

Leave a Reply