Otomārs okšķerē: kas mūs sagaida piektdien strītbolā?

Nobeidzoties vasaras sezonai jeb tuvojoties vasarai uz beigu pusi, sporta sacensību kalendārā atgriežas Kokneses novada Ielu sacensības 2017. Vispirms šo piektdien tiks aizvadīti mači strītbolā, bet pašā septembra sākumā tiks turpināts ar futbolu un pludmales volejbolu. Šaja reizē pastāstīšu par to, ko esmu uzzinājis par iespējamiem komandu sastāviem strītbolā šajā piektdienā, jo pasākums solās būt grandiozs gan spēles kvalitātes gan kvantitātes ziņā un aizkulišu spēles šoreiz ir augstakajā limenī. Gaidāms arī ievērojams skatītāju pieplūdums, lai vērotu Kokneses labākos ielu basketbolistus darbībā.

Šobrīd Ielu sacensību kopvērtējumā līderos ir divas komandas – Bilstiņi un Huligan, kuri vienīgie ir piedalījušies abos iepriekšējos sacensību posmos un guvuši praktiski identiskus rezultātus. Skaidrs, ka pēc šī turnīra līderis būs tikai viens, bet kurš, to rādīs rezultāti. Strītbols ir tas sporta veids, kur Bilstiņiem un Huligan izredzes uz uzvaru netiek vērtētas pārāk augstu, jo pēdējā laikā strauji progresē jaunā viļņa spēlētāji, kuri pārsvarā pārstāv citas komandas – Beisi un Ivara audzēkņus. Abas pēdējās izlaida hokeja turnīru un ieguva lielāku deficītu kopvertējumā, bet strītbolā abas plāno atgūties un mērīšanās notiek jau šobrīd.

Divos iepriekšējos gados uzvarēja Bilstiņi, un neskatoties uz to, ka sastāvs uz šo reizi būs gandrīz iepriekšējais (Pavļenkovs, Kalniņš, Kalniņš un vēl kāds, tik vēl nezin kurš), bukmeikeri Bilstiņu izredzes uz uzvaru vērtē vien ar koeficentu 3.20, kas nozīmē prognozētu 3.vietu. Pirmās divas tiek atvēlētas Beisim ( koeficients 1.80) un Ivara audzekņiem (koeficients 2.60). Kāpēc tā? Tāpēc, ka abu sastāvos spēlē spēcīgi līderi ar lieliskām komandām un tas nozīmē, ka visdrīzāk šogad čempions būs cits. Beisis plāno turnīram pieteikt pavisam 3 komandas – pirmās komandas sastāvu veidos tradicionālais Beiša komplekts – Andrejs Nereālais, kurš visus plāno uzvarēt ar 12:0 un savu meistarību demonstrē arī Aizkraukles strītbola čempionātā, Otto Rūnijs Asmuss, kurš gan trenējas individuāli, Armands Korijs Korekovs, kurš vasaras sezonā ir kārtīgi piestrādājis pie pašmasas audzešanas un atlētiskais Ralfs Feidijs Eihentāls, kurš savu lietderīgumu ir pierādījis spēlējot kopā ar Andreju Aizkrauklē. Vienīgais, kas runā par sliktu Beisim ir fakts, ka viņi kopš 2014.gada nav uzvarējuši nevienā strītbola turnīrā Koknesē. Otrajā komandā tikšot virzīti tikai atlētiskākie vīri, tādi kā brāļi Kļaviņi, Reinis N un vietalvietis Kārlis, kuri šogad sporta svētkos tika pie 3.vietas. Trešajā komandā, savukārt, apvienoti snaiperi – Patriks P, Gustavs G un viens no trāpīgākajiem Kokneses šūteriem Tomijs Hilfigers G. Tādas ir skautu prognozes, bet vai tas realizēsies dzīvē, to mēs vēl redzēsim.

Tikmēr ar vismaz divām komandām plāno startēt arī Ivara audzekņi. Vispirms par pirmo komandu, kur komandas kapteinis, menedžeris, direktors un runasvīrs Otto Bērziņš savam sastāvam ir pievienojis atlētisko Matīsu P un ātro un veiklo Nauri S, kuri aizvadot šobrīd pat līdz 2 treniņiem dienā. Tiesa, Otto ir nedaudz bažīgs, jo sastāvā vēlējās arī papildspēkus, bet šoreiz korekcijas ieviesušas traumas un veselības problēmas. Līdz ar to arī otrajā komandā spēlēs citi, nevis sākumā plānotie un šobrīd otrās komandas sastāvs ir neskaidrs. Man gan no skautu aģentūras “Skeitparka lūriķi” izdevās uzzināt, ka visticamāk otrajā komandā spēlēšot Jurģis R, Matīss Š, Edgars K un Ivo I, bet iespējami arī citi papildinājumi. To cik ticami ir šīs aģentūras novērojumi jūs varat spriest pēc tās nosaukuma, bet vismaz kaut kāda informācija ir labāk nekā nekāda. Komentēt, vai tiks izveidota arī trešā komanda Ivara audzekņiem, šobrīd nav iespējams, jo resursi ar katru dienu kļūst arvien mazāki. Zem šāda nosaukuma komanda spēlēs pirmo reizi, bet no komandas dalībniekiem pirmajā trijniekā strībola turnīros Koknesē iekļuvis ir Otto Bērziņš, kurš šogad sporta svētkos kopā ar H vitamīnu ieguva zeltu.

Visticamāk Bilstiņi šogad startēs ar vienu komandu, jo dažādu iemeslu dēļ spēlētāju skaits kļuvis mazāks. Pirmajā komandā, pēc citas skautu aģentūras “Vērīgā kaimiņmājas acs” spēlēšot iepriekšējo gadu pamatkodols – akmenscietais Andrejs P un brāļi Kalniņi. Andrejs gan augusta mēnesī vēlējies pabūt mierā un klusumā un tāpēc stadiona apkaimē nav manīts, bet abi brāļi ar mainīgām sekmēm turnīram gatavojas Aizkraukles čempionātā. Iespējams komandai pievienosies arī centra spēlētājs Didzis B, kurš gan vēl nav devis galīgo atbildi par savu dalību turnīrā. Iespējami vēl kādi negaidīti pavērsieni sastāva komplektācijā, bet par konkrētāku informāciju “Vērīgā kaimiņmājas acs” prasīja pārāk lielu kompensāciju, tāpēc šobrīd tas arī viss.

Visticamāk, turnīrā piedalīsies arī Huligan vīri, bet viņu sastāvs ir miglā tīts. Zināms vien, ka Nikāvs V spēlēšot, bet ar ko kopā, skauti klusē, vien noteikti Egīls Badijs Baltcers nebūšot. Huligan iespējamo uzvaru bukmeikeri vērtē ar koeficientu 9.10.

Kas vēl gaidāms 5dienas turnīrā? Iespējams ar komandu ieradīsies Gražuļu brāļi, kas šobrīd vel klusē, viņi būtu nopietns spēks un radītu problēmas jebkurai komandai. Tāpat ar komandu turnīrā visticamāk iesaistīsies Edgars S, kurš bieži redzēts “piešaujot roku” strītbola laukumos. Iespējams vel kāds, kā arī jaunie un bagātie, topošie basketbolisti, kas krāj pieredzi un slīpē savu meistarību solīja ierasties ar vismaz divām komandām.

Provizoriski šobrīd tiek prognozēts, ka 5dien uz mačiem ieradīsies 10 komandas, bet skaits var arī mainīties, lai gan 10 ir diezgan vidēja prognoze. Turnīru vari apmeklēt arī Tu, zinātkārais lasītāj, Tev vien jāievēro turnīra nolikums un komandā jāpulcē Kokneses novada iedzīvotāji, bet vienu vari pieaicināt “no malas”, kādu savu draugu, paziņu. Katrā ziņā gatavošanos šim turnīram visas komandas šoreiz ņem ļoti nopietni un publiskajā telpā izteikumi kļūst arvien izaicinošāki. Kā būs beigās mēs uzzināsim tikai 5dien pēc sacensībām, bet noteikti iesaku apmeklēt turnīru gan kā dalībniekiem, gan skatītājiem un piedalīties šajā pasākumā. Būs arī mini konkursi visiem atnākušajiem un balvas labākajiem.

Paldies par uzmanību, Otomārs dodas okšķerēt tālāk un jaunumu gadījumā ziņošu Ielu sacensību aizkulisēm. Či!

Otomārs Skaitlis, KSC preses daļas vecākais strītbola un basketbola korespondents

Leave a Reply