Kokneses jaunie vieglatlēti no Rīgas atved bronzas medaļu

15.februārī Rīgas sporta manēžā norisinājās sporta skolas “Arkādija” sacensības trīscīņā U-12 vecuma grupas zēniem un meitenēm. Kopā piedalījās gandrīz 200 dalībnieki no Rīgas, Bauskas, Jēkabpils, Siguldas, Gulbenes, Dobeles, Kandavas, Rojas, Madlienas un citām vietām, tai skaitā 6 dalībnieki no Kokneses.

Sacensību programmā bija trīs veidu vieglatlētikas trīscīņas – ātruma, spēka un izturības. Visās trīscīņās 2 disciplīnas bija vienādas – 60 metru sprints un tāllēkšana no vietas, bet trešā disciplīna bija trīscīņu raksturojošā. Līdz ar to ātruma trīscīņā šāda disciplīna bija 30m skrējiens gaitā, izturības trīscīņā 320 metru skrējiens, bet spēka trīscīņā – pildbumbas mešana uz priekšu.

Vislabākās sekmes ļoti spēcīgajā konkurencē šoreiz Henrijam Kalniņam, kurš ātruma trīscīņā 28 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 3.vietu un bronzas medaļu. 30 metros gaitā Henrijs bija pats ātrākais, uzrādot rezultātu 4.08 sekundes. 60 metru sprintā Henrijam 4.labākais laiks ar 9.2 sekundēm, bet tāllēkšanā no vietas 6.vieta ar 1.92 metriem. Tas summā Henrijam deva dalītu 3.vietu ,bet pateicoties augstākai vietai trīscīņas pamatdisciplīnā 30 metros gaitā, 3.vietu ieguva tieši Henrijs.

Bez Henrija sacensībās piedalījās arī citi Kokneses jaunie censoņi. Kristers Bite piedalījās spēka trīscīņā. Tāllēkšanā no vietas Kristeram 1.76 metri un 11.vieta, bet 60 metru sprintā tika piedzīvots kritiens un zaudētas vērtīgas desmitdaļas, kas deva rezultātu 10.4 un 14.vietu, lai gan varēja būt vismaz pussekundi ātrāk. Visbeidzot pildbumbas mešanā uzrādīts augstvērtīgs rezultāts 12.09 metri un 7.vietā, kas summā Kristeram ļāva pabeigt sacensības 11.vietā 25 dalībnieku konkurencē. Spēka trīscīņā piedalījās arī Elza Lazdiņā, kas iemanījās izcīnīt augsto 10.vietu no 30 dalībniecēm. Elzai vislabāk veicās tāllēkšanā no vietas, kur uzrādīts 1.88 metrus labs rezultāts, kas deva 5.vietu. Sprintā Elzai ar 10.4 sekundēm 16.vieta, bet pildbumbas mešanā 9.79 metri un 17.vieta, bet summā, kā jau minēts iepriekš – 10.vieta.

Visbeidzot, izturības trīscīņā piedalījās trīs jaunie sportisti, kas arī gadu ziņā bija jaunāki par pārējiem koknesiešiem. Zēnu konkurencē piedalījās Dāvis Freibergs un Oskars Saulītis, kuri attiecīgi izcīnīja 26. un 22.vietu 29 dalībnieku konkurencē. Dāvim un Oskaram vislabāk padevās 320 metru skrējiens, kur attiecīgi uzrādīts 24. un 17.labākais laiks, bet pārējos veidos šoreiz rezultāti pieticīgāki. Jāpiebilst, ka šiem jaunajiem sportistiem būs iespēja sevi apliecinat šajās sacensībās arī nākamgad.

Visbeidzot pati jaunākā komandas dalībniece Elizabete Kalniņa (kas dzimusi vien 2009.gadā, bet vecākie dalībnieki bija dzimuši 2006.gadā) piedalījās dalībniekiem bagātākajā trīscīņā. Izturības trīscīņā uz starta izgāja 37 dalībnieces, bet Elizabetei izdevās izcīnīt 34.vietu. 60 metrus Elizabete veica 10.9 sekundēs (31.vieta), tāllēkšanā no vietas mēģinājumi nepadevās tik veiksmīgi kā cerēts un rezultāts 1.39 metri (35.vieta), bet 320 metru skrējienā 34.vieta ar rezultātu 1:12 minūtes.

Sacensību noslēgumā Kokneses vieglatlēti kopā ar Aizkraukles sporta skolas audzēkni Lauru Lielo no Skrīveriem piedalījās arī stafetes skrējienā, kur 13.komandu konkurencē izdevās tikt pie 10.vietas.

REZULTĀTI

Vēlēsim jaunajiem sportistiem izturību un veiksmi treniņu procesā un nākamajās sacensībās.

Vieglatlētikas treneris Dāvis Kalniņš

Leave a Reply