Kokneses novads VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē izcīna 4 medaļas

No 4. – 7.jūlijam Jelgavā norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā kā ierasts piedalījās arī Kokneses novada sportisti. Šajā sporta pasākumā, kurš notiek katru otro gadu, Kokneses novadu pārstāveja klasiskā volejbola komanda un astoņi vieglatlēti kopā izcīnot 4 medaļas – 3 sudraba un 1 bronzas.

Pirmo reizi novada vēsturē uz kādu no Latvijas olimpiādēm ( katru otro gadu notiek Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, bet olimpiskajos gados (2012, 2016, 2020 utt.) notiek arī Latvijas Olimpiāde pieaugušajiem) devās sporta spēļu komanda. Klasiskā volejbola komanda aizvadīja veiksmīgu kvalifikācijas posmu, lai nokļūtu finālsacensībās Jelgavā un pacīnītos par medaļām. Olimpiādes finālsacensībās grupu turnīrā mūsējie vispirms pārspēja Talsu novada komandu ar 3:0, bet grupas otrajā spēļē piekāpās Rīgas pilsētai ar 1:3. Otrajā sacensību dienā mūsējiem bija pusfināla cīņa ar spēcīgo Daugavpils pilsētas komandu, kur ļoti spraigā cīņā tika gūta uzvara ar 3:2. Tas bija ļoti liels panākums, jo par mača favorītiem “uz papīra” noteikti tika uzskatīti daugavpilieši. Finālā mūsējie vēlreiz tikās ar Rīgas komandu, kam šoreiz nācās atkal piekāpties ar rezultātu 0:3. Noslēgumā mūsu puišiem 2.vieta un sudraba godalgas. Komandas sastāvā finālsacensībās startēja – Matīss Šumskis, Aldis Sproģis, Kristers Dardzāns, Edgars Kalnozols, Atis Blaus, Matīss Zaļais, Raivis Pālēns, Kristers Leķis. Komandu sagatavošanās posmā un fināturnīrā trenēja un gatavoja treneris Ivars Māliņš.

Ierasti komandas sastāva Olimpiādē bija vieglatlēti, kas līdz šim allaž piedalījušies Latvijas Olimpiādes sacensībās. Šoreiz pavisam bija pieteikti 8 sportisti, no kuriem uz starta izgāja septiņi. 5000 metru soļošanā pie sudraba godalgas tika Megija Čakste. Megija ļoti stabili veica visu distanci un tas ļāva distances pēdejos apļos apiet Ludzas novada pārstāvi Viktoriju Krišāni, lai iegūtu otro vietu. Finišs gan izvērtās ļoti spraigs, jo sāncense veica “lidojošu” beigu spurtu, bet fotofinišā par 2 desmitdaļām Megija bija labāka. Šajā pašā distancē startēja Megija Tramdaka, kura tikai šosezon uzsāka aktīvās soļošanas gaitas. Pirms dažām nedēļām Latvijas čempionātā Megija bija sestā, bet šoreiz savu sniegumu uzlaboja un finišu sasniedza piektajā vietā.

Otru sudraba medaļu izcīnīja Natālija Zeica, kura šogad ir pārkvalificējusies no soļošanas un sprinta uz vesera mešanu un dara to ļoti veiksmīgi. Natālija uzstādīja jaunu personīgo rekordu, trīs kilogramus smago veseri metot 34.76 metru tālumā. Šajā pat disciplīnā startēja arī Ginta Pētersone, kura ierindojās trešajā vietā ar rezultātu 25.50 metri.

Trīssoļlēkšana sacensībās startēja trīs mūsējie, un divi no tiem iekļuva arī sešu labāko sportistu pulkā. Evars Geršebeks labākajā mēģinājumā aizlēca 12.33 metrus tālu un palika 4.vietā, Otto Gustavs Bērzkalns par sešiem centimetriem laboja savu personīgo rekordu un ar rezultātu 12.13 metri ierindojās 6.vietā, bet Gustavs Alfrēds Ozoliņš šoreiz nespēja atrast savu lekšana ritmu un sacensības noslēdza ar rezultātu 11.27 metri. Pirmais lēciens Gustavam padevās jauna personīgā rekorda tālumā, bet tiesneši fiksēja acīmredzamu pārkāpumu. Satraucies neiskaitītā mēģinājuma dēļ jaunais sportists nespēja atkārtot pirmā lēciena kvalitāti un labākajā mēģinājumā sasniedza 11.27 metru, kas bija par 40 cm mazāk nekā viņa personīgais rekords. Gustavs daudz labāk nostartēja tāllēkšanas sacensībās, kur veica trīs stabilus lēcienus un tālākajā sasniedza 5.51 metru, kas deva 14.pozīciju sacensību kopvērtējumā.

Natāliju, abas Megijas, Otto, Evaru un Gintu sacensībām gatavoja treneris Viktors Ņuhtiļins, bet Gustavs sacensībām gatavojās pie trenera Dāvja Kalniņa.

Paldies Kokneses novada pašvaldībai un Kokneses sporta centram par iespēju startēt Latvijas Jaunatnes Olimpiādē.

KSC

Leave a Reply