Koknesietis Jānis Mežiels piedalījies Eiropas čempionātā kalnu skriešanā

Pagājušajā svētdienā Šveicē notikušajā EAA Eiropas čempionātā kalnu skriešanā koknesietis, vieglatlētikas treneru Viktora Ņuhtiļina un Igora Lulles audzēknis, Jānis Mežiels spēcīgā 80 dalībnieku konkurencē ierindojās 75. vietā. 10,1 kilometru garo kalnā skriešanas trasi, kas ietvēra arī 1020 metru kāpumu, Jānis veica vienā stundā deviņās minūtēs un 44 sekundēs (1:09:44), uzvarētājam un Eiropas čempionam Džeikobam Edkinam (Jacob Adkin) no Lielbritānijas zaudējot nedaudz vairāk par piecpadsmit minūtēm. 65. vietā ierindojās vēl viens Latvijas pārstāvis Kristaps Bērziņš.

Latvijas pārstāvji Pasaules un Eiropas čempionātos kalnu skriešanas sacensībās nebija startējuši 23 gadus. Pirms tam, deviņdesmito gadu pirmajā pusē, neilgi pēc neatkarības atjaunošanas, Latvijas sportisti šajās sacensībās piedalījās visnotaļ aktīvi. Citu skrējēju vidū planētas meistarsacīkstēs tolaik piedalījies vairākkārtējs Rīgas maratona uzvarētājs Ziedonis Zaļkalns, joprojām aktīvais soļotājs Normunds Ivzāns, bet augstāko – 13. vietu, 1992. gadā jauniešu konkurencē izcīnījusi Jeļena Čelnova, kura jau vairākas desmitgades pazīstama kā  labākā un titiulētākā Latvijas vidējo un garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka.

Jānis Mežiels protālam “LSM” atzina, ka trase Ševicē bijusi skaista un smaga, bet vienlaikus devusi gandarījumu un interesi mēģināt atkal jau nākamgad Portugālē: “Jā, tas tik bija piedzīvojums – izgaršots, izsmaržots, sajusts, ieraudzīts visās četrās dimensijās, jo tāpat kā Stirnubukā, tāpat arī kalnu skrējienam, šķiet ir sava odziņa, kur, vienu noplūcot, gribas visu ķekaru”.

Sveicam Jāni Mežielu ar veiksmīgu startu Eiropas čempionātā!

Informācija: Latvijas sabiedrisko mediju portāls “LSM.lv”

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply