Kalniņam divas bronzas, Lazdiņa ar personīgo rekordu 4.vietā LČ U14 vieglatlētikā Piltenē

3.jūlijā Latvijas rietumos Piltenē norisinājās šī gada pēdējais jaunatnes čempionāts vieglatlētikā, kurā sacentās U14 grupas sportisti, kurā startēja 2006. un 2007.gadā dzimuši zēni un meitenes. Starp dalībniekiem bija arī septiņi jaunie sportisti no Kokneses, kuri aizvadīja veiksmīgu čempionātu.

Vairāk nekā 300km garo ceļu uz Latvijas galējiem rietumiem jaunie sportisti iesāka jau plkst. 6:15, izbraucot no Kokneses sporta centra. Ap plkst. 11:30 sportisti jau bija jaunajā Piltenes stadionā, kas pirmo reizi uzņēma Latvijas čempionātu. Sacensību sākums bija plkst. 13:00. Trīs jaunie koknesieši Latvijas čempionāta mērogā startēja pirmo reizi, bet četri sportisti jau bija ar vismaz viena LČ pieredzi.

Šoreiz pa visiem izdevās tikt pie divām medaļām – abas bronzas krāsā un abas izcīnīja Henrijs Kalniņš. Talantīgais jaunietis, kurš ziemas sezonā atzīmējās ar divām 6. vietām augstlēkšanā un 60 metru barjerās, šoreiz startēja tāllēkšanā un augstlēkšanā. Vispirms tāllēkšanā starts netika aizvadīts pārāk veiksmīgs un ar 4.58 metriem, ko izdevās sasniegt labākajā lēcienā, pietika vien 15.vietai. Bet Henrijs spēja saņemties un aizvadīt fenomenālas augstlēkšanas sacensības. Henrijs sacensības iesāka piesardzīgi, pārāk nepiepūloties pirmajos augstumos līdz pat 1.51 metriem, kur nācās izmantot otro piegājienu, lai pārvarētu augstumu. Nākamais augstums, kas bija 1.54 metri, bija Henrija personīgā rekorda atkārtojums, ko viņš paveica ar pirmo piegājienu. Ar to viņš neapstājās un ar pirmo tika pievarēts arī 1.57 metru augstums, kas garantēja medaļu. 1.59 metri Henrijam gan vairs nepadevās un Henrijs ieguva bronzu, piekāpjoties vien ziemas čempionāta uzvarētājam Edgaram Prūsim no Ventspils, kurš izcīnīja zeltu Piltenē ar 1.63 metriem un Ralfam Eglītim no Jēkabpils, kurš šosezon lecis pat 1.64 metrus, bet šoreiz tika pāri 1.61 metriem. Pērn uzvarai LČ U14 grupā pietika ar 1.54 metriem. Vēlos vel atzīmēt, ka Henrija paša augums ir apmēram 1.58 metri, kas nozīmē, ka jaunais sportists spēja lekt, tā teikt, gandrīz virs savas galvas.

Pie otras bronzas medaļas Henrijs tika 4x100m stafetes skrējienā, kur kopā ar audzēkņiem no Aizkrukles novada sporta skolas, neskatoties uz ne visai perfektām stafetes maiņām, tika uzrādīts rezultāts 54.09 sekundes, kas bija pietiekami bronzas godalgām. Kopā ar Henriju startēja Latvijas čempions lodes grūšanā un Latvijas vicečempions daudzcīņā Gatis Karabanovs, Latvijas vicečempions tāllēkšanā Eduards Soroka un šķēpmetējs Adrians Veļčinskis.

Lielisku sezonu aizvadījusi arī Elza Lazdiņa, kas ne tikai ir ievērojami progresējusi savā pamatdisciplīnā šķēpa mešanā, bet arī pilnveidojusi savas augstlēkšanas prasmes, lai regulāri startētu arī augstlēkšanas sacensībās. Pērn Elza šķēpmešanā LČ ietvaros uzrādīja pieticīgu rezultātu, metot nedaudz tālāk par 22 metriem, bet šogad, cītīgi trenējoties, panākts ievērojams progress. Jau maijā Elza sasniedza jaunu personīgo rekordu 30.07 metri, kuru par metru laboja LČ pirmajā metienā – 31.07 metri. Šis rezultāts Elzai deva 4.vietu pirms finālmetieniem, kur 3.vietas īpašniece Estere Lamberte bija priekšā par gandrīz 3 metriem. Elzai bija saspringts fināls, jo sacensības pārklājās ar startu augstlēkšanā, bet meitene spēja ar to visu tikt galā un fināla pēdējā metienā uzlaboja savu personīgo rekordu uz 32.12m, kas vēl vairāk nostiprināja viņas 4.vietu.

Tā kā abas Elzas disciplīnas risinājās gandrīz vienlaicīgi, viņai bija jāskraida vairāk kā 100 metri no viena sektora uz otru, lai iesildītos un arī sāktu startēt augstlēkšanā. Elza ar pirmo piegājienu pārleca 1.25 metrus, bet pēc tam bija nesekmīgs lēciens 1.30 metru augstumā un vel viens “X” par neierašanos uz lēcienu. Līdz ar to, lai paspētu vel lekt, atlikušais mēģinājums tika pārcelts uz 1.35 metriem, uz kuru Elza paspēja ierasties “uz karstām pēdām” pa taisno no šķēpa mešanas. Elza demonstrēja augstākā līmeņa koncentrēšanos un ar savu vienīgo piegājienu tika pāri latiņai. Arī 1.38 metri padevās ar pirmo reizi, bet tas šoreiz arī bija viss. Spēka priekš 1.41 metriem, kas būtu Elzai jauns personīgais rekords, bija nedaudz par maz un sacensības tika noslēgtas godpilnajā 8.vietā spēcīgā 30 dalībnieču konkurencē.

Diska mešanā startēja Patrīcija Bērzkalna, kas šoreiz labākajā mēģinājumā rīku spēja raidīt 21.27 metru tālumā, kas bija 6.vietas rezultāts. Šoreiz bija iespēja tikt arī pie medaļas, kurai būtu pieticis ar 22.39 metriem, bet diemžēl disks nepakļāvās tālākiem lidojumiem. Lodes grūšanā Patrīcijai 21.vieta starp 34 startējušajām dalībniecēm.

Pie personīgā rekorda 80 metros tika Estere Zavele, kura 75 (!) dalībnieču konkurencē ierindojās 33.vietā ar rezultātu 11.79 sekundes. Pirms gada Esterei nedaudz pietrūka, lai kvalificētos Latvijas čempionātam, bet šogad normatīvs tika izpildīts jau ziemā, kad Estere diezgan pārsteidzoši pārvarēja kvalifikācijas sacensības un iekļuva ziemas čempionāta finālsacensībās. Iepriekšējā gada labāko sasniegumu Estere uzlaboja par vairāk kā pussekundi.

Ļoti cītīgi čempionātam gatavojās arī šķēpmetēja Aiga Kondrate, kura maijā uzstādīja jaunu personīgo rekordu, 24.83 metri, ar ko bija pietiekami, lai kvalificētos LČ. Diemžēl uztraukums darīja savu un Aiga nespēja pietuvoties vēlamajam rezultātam, lai pacīnītos par vietu finālā. Labākajā mēģinājumā Aigai 22.40 metri un 23.vieta no 29.dalībniecēm.

Aiga un Estere, kopā ar savām kolēģēm no ANSS Kristu Lapiņu un Lauru Lielo startēja arī 4×100 metru stafetē un ierindojās 19.vietā.

Sacensībās startēja arī divi 2007.gadā dzimušie sportisti. Kristija Rotkāja izgāja uz starta 1000 metru distancē un ar rezultātu 6:26.56 finišēja 10.vietā, bet Oskars Saulītis 1000 metru skrējienā finišēja 27.vietā ar rezultātu 3:53.22. Šiem sportistiem ir vesels gads priekšā, lai uzlabotu savus rezultātus uz šo pašu čempionātu.

Paldies sportistiem par pacietīgo gatavošanās darbu, vecākiem par atbalstu bērnu motivēšanā treniņiem, paldies treneriem Viktoram Ņuhtiļinam un Dāvim Kalniņam par visas sezonas darbu ar jaunajiem sportistiem! Tagad laiks nelielai pauzei un vasaras atpūtai, bet pēc dažām nedēļām jau atsāksies gatavošanās process 2019/2020 gada sezonai. Veselību un veiksmi turpmākajos startos!

REZULTĀTI

Pirms braukšana mājup, diezgan priecīgie bērni kopā ar treneri Dāvi Kalniņu.

ANSS audzēkņi, no koknesiešiem Henrijs Kalniņš un Oskars Saulītis.

Kokneses jaunās vieglatlētes visā krāšņumā.

Henrijs ar saviem apbalvojumiem augstlēkšanā.

No kreisās: Ralfs Eglītis, Edgars Prūsis, Henrijs Kalniņš.

Augstlēcēji uz pjedestāla.

Iespējams īsākā sprintere U14 grupas vēsturē – Estere Zavele.

Aiga Kondrate gatavojas šķēpa mešanai.

4×100 metru stafetes apbalvošana.

Vienmēr smaidīgā Elza Lazdiņa, tomēr nedaudz vīlusies par sāpīgo 4.vietu šķēpmešanā

KSC

 

Leave a Reply