Atis Āre Latvijas čempionātā peldēšanā piecās distancēs iekļūst fināla peldējumos

2019.gada 20.-22. jūnijā Valmierā norisinājās Latvijas čempionāts peldēšanā īsajā jeb 25 metru baseinā. Spēcīgajā konkurencē Jolantas Grugules audzēknis un Kokneses sporta centra pārstāvis Atis Āre piecās distancēs iekļuva A vai B finālos, bet divās no tām – 50 un 100 metru peldējumos uz muguras – ieguva vietu labāko astotniekā.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas šā gada absolvents Atis Āre Latvijas čempionātā  startēja piecās distancēs un visās spēja iekļūt A vai B finālos. Sacensību pirmajā dienā 50 metru brīvā stila distancē Atis iekļuva B finālā un ar rezultātu 24.27 sekundes kopvērtējumā ieguva 14. vietu. Arī dienas otrajā startā – 100 metru kompleksajā peldējumā – Atis iekļuva B finālā un izcīnīja 10. vietu (1:01.17).

Sacensību otrajā dienā Atis Āre startēja savā relatīvi spēcīgākajā disciplīnā – 100 metru peldējumā uz muguras, izcīnīja vietu A finālā un ar rezultātu 58.29 sekundes ieguva septīto vietu. Arī divreiz īsākajā (50 m) peldējumā uz muguras, kas norisinājās sacensību trešajā dienā, Atis iekļuva finālpeldējumā un izcīnīja septīto vietu (26,86 sekundes). Savukārt sacensību noslēdzošajā distancē – 100 metru brīvā stila peldējumā – 99 Latvijas labāko peldētāju konkurencē Atis divreiz laboja personīgo rekordu un iekļuva B finālā, kurā izcīnīja 12. vietu (53.44 sekundes).

Pēc sacensībām Atis Āre atzina, ka izdevies veiksmīgs sagatvošanās periods, ieskaitot nometni Lietuvā, tomēr sacensību pirmajās dienās ne viss izdevies, kā cerēts. Savukārt trešajā dienā, neraugoties uz nogurumu, prestižajā 100 metru distancē brīvajā stilā izdevies parādīt labu sniegumu un rezultātu. Atis arī uzsvēra, ka šāda līmeņa sacensības ir īpašs notikums: “Vienmēr ir vērtīgi un interesanti satikties un sacensties ar valsts labākajiem peldētājiem.”

Sveicam Ati Āri un treneri Jolantu Gruguli ar panākumiem!

Sacensību rezultāti

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply