Beķerei un Bērzkalnai medaļas, aizvadīts LČ vieglatlētikā U16 grupai

Aizvadītajā nedēļas nogalē vienā no Latvijas lielākajām rietumu pilsētām Ventspilī risinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupas sportistiem, kurā startēja arī seši sportisti no Kokneses.

Pie medaļām šoreiz tika divas sportistes. 3000 metru soļošanā pie sudrabas medaļas tika arī ziemas čempionāta laureāte Gundega Beķere, kura distanci veica 20:01.20 minūtēs. Bronza šoreiz Elizabetei Bērzkalnai, kura distancē pavadīja 20:44.89 minūtes.

Pavisam nedaudz līdz medaļai pietrūka Evelīnai Vitenbergai, kura trīssoļlēkšanas sacensības uzstādīja jaunu personīgo rekordu 10.91 metrs un ieguva 4.vietu, tikai par 1 centimetru piekāpjoties trešās vietas ieguvējai. Tāllēkšanā Evelīnai arī jauns personīgais rekords – 4.86 metri, ar ko gan bija pietiekami vien 15.vietai. Tas parāda, ka konkurence sieviešu tāllēkšanā šobrīd ir ļoti liela – lai tiktu finālā, bija jālec vismaz 5.08 metri, bet uzvarētāja Gerda Kerija Dreimane uzrādīja 5.82 metrus. Trīssoļlēkšanas sacensībās zēniem startēja Toms Kroičs, kurš labākajā mēģinājumā aizleca 10.34 metrus un Latvijas čempionātu debijā ieguva godpilno 8.vietu.

Vēl divi sportisti devās uz starta 100 metru skrējienā. Raitis Trūba, kam šīs bija pirmās šāda līmeņa sacensības, 100 metru sprintu veica 12.92 sekundēs, ar ko bija pietiekami, lai tiktu B finālskrējienā. Tajā Raitis finišēja 5.vietā pēc 12.86 sekundēm un sacensības noslēdza 13.vietā. Otrajā sacensību dienā Raitim bija starts 300 metru barjerotajā distancē, kur debija reizē ar 48.51 sekundi iegūta 14.vieta. Meitenēm 100 metru sprintā startēja Annija Dumpe, kura distancē pavadīja 14.37 sekundes un izcīnīja 30.vietu.

Lai ikdienas lasītājam sportistu uzrādītās vietas neliktos pārāk zemu, vēlamies piebilst, ka pie starta Latvijas čempionātā sportisti tiek pielaisti tikai ar tādiem rezultātiem, kas atbilst Latvijas vieglatlētikas savienības izstrādātajiem normatīviem. Tas nozīmē, ka čemponātā piedalās visas valsts paši labākie atlēti katrā disciplīnā attiecīgajā vecuma grupā. Atsevišķās disciplīnās talanta līmenis ir ļoti augsts un tajās par godalgotajām vietām cīnās īpaši spēcīgi sportisti, uzrādot fantastiski augstus rezultātus, kas ir konkurētspējīgi arī Pasaules mērogā.

REZULTĀTI

Sportistus sacensībām gatavoja vieglatlētika treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš.

KSC

Leave a Reply