Kokneses futbolisti sudraba pozīcijās pirms noslēdzošā posma Aizkraukles novada čempionātā minifutbolā

30.jūnijā norisinājās Aizkraukles novada čempionāta minifutbolā (ANČMF) 2. posms, kuru Kokneses sporta centra futbolisti noslēdza stabilā otrajā pozīcijā – priekšā Skrīveru, bet aiz Poilas komandas. Tā kā medaļu pretendenti savstarpējās cīņas jau aizvadījuši, pirms pēdējā posma Poilas spēlētāji gandrīz nodrošinājuši kārtējo ANČMF titulu.

Koknesieši šī gada turnīra otro posmu iesāka ar perfektu 4-0 bilanci un līderu godā. Pirmajā spēlē KSC komanda tikās ar Sauleskalna vienību. Sastāva problēmu dēļ koknesieši 1. puslaika lielāko daļu aizvadīja mazākumā, tomēr, pievienojoties septītajam spēlētājam, bija minimālā vadībā ar 2:1. Atlikušajā laikā KSC pārsvaru palielināja un spēli noslēdza ar diezgan drošu uzvaru – 4:1. Vārtus koknesiešu sastāvā šajā spēlē guva: Otto Bērziņš, Didzis Bērziņš un Kārlis Beikerts (divreiz). Savā sabraukuma otrajā cīņā KSC tikās ar FK Apmaldījušies. Arī šajā spēlē koknesieši kopumā kontrolēja notikumus laukumā un svinēja drošu uzvaru ar 5:1. Kokneses komandā pa vieniem vārtiem guva Ilmārs Kalniņš, Otto Bērziņš, Didzis Bērziņš, bet tāpat kā pirmajā spēle divi vārtu guvumi Kārļa Beikerta kontā.

Trešajā spēlē koknesieši tikās ar vieniem no ierastajām pretendentēm uz ANČMF godalgām – Skrīveriem. Neraugoties uz karstumu, cīņa aizrītēja aktīvi un dinamiski, ar daudzām divcīņām un bīstamiem momentiem pie abu komandu vārtiem. Spēles 1. puslaikā vispirms koknesiešiem izdevās realizēt pretuzbrukumu trīs pret viens, kad pēc pretinieku kļūdas laukuma vidusdaļā Otto Bērziņa piespēli vārtu guvumā realizēja Didzis Bērziņš. Savukārt Skrīveri atbildēja ar vārtu guvumu ar galvu pēc stūra sitiena, KSC soda laukumā veiksmīgi saspēlējoties pa gaisu. Otrajā puslaikā ritēja aizraujoša cīņa līdz pēdējam minūtēm. Abas komandas centās izraut uzvaru, bet no vārtu zaudējuma vairākkārt komandas glāba vārtsargi, aizsargi un vārtu konstrukcijas, un spēle noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Otrā sabraukuma noslēdzošajā un nozīmīgākajā spēlē Kokneses komanda tikās ar aktuālajiem čempioniem – Poilu. Šajā spēlē principā tika noskaidrots turnīra uzvarētājs. Pateicoties uzvarai pirmajā posmā, koknesiešiem turnīra kopvērtējumā bija neliels pārsvars un līderpozīciju saglabāšani pietika ar neizšķirtu. Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, kas pārsvarā noritēja laukuma vidusdaļā, un noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Otrā puslaika sākumā Poila pārņēma iniciatīvu un dominēja laukumā. Divus vārtus guva sāncenšu uzbrukuma līderis Mārcis Rūtiņš. Vispirms sitiens vārtu tālajā stūrī pēc strauja pretuzbrukuma, bet pēc tam realizēta paša nopelnīta pendele par pārkāpumu soda laukumā. Koknesiešu spēle bija pajukusi, un Poilas futbolistiem bija vairākas iespējas, lai gūtu vēl kādus vārtus. Tomēr, vairākkārt trāpot pa vārtu konstrukciju, tas neizdevās, bet laukuma pretējā pusē vienu no retajām iespējām realizēja KSC – Kārlis Beikerts pacīnījās par neitrālo bumbu, tā atleca pie Andreja Pavļenkova, kurš savu iespēju izmantoja. Tas koknesiešiem deva cerību uz izglābšanos, tomēr atlikušājā laikā Poila bija tuvāk trešo nekā KSC otro vārtu guvumam un spēle noslēdzās ar sāncenšu uzvaru – 2:1.

Līdz ar to Poilas futbolisti ar koknesieti Aivi Ščerbinski sastāvā uz pēdējo posmu dosies ar divu punktu pārsvaru, un praktiski ir nodrošinājusi kārtējo čempiontitulu. Poila pēdējās divās spēlēs tiksies ar turnīra pastarīšiem, un turnīra līderu un favorītu punktu zaudējums šajās spēlēs būtu milzīgs pārsteigums. Tāpat jānotiek lieliem brīnumiem, lai Kokneses sporta centra futbolisti neiegūtu sudraba, bet Skrīveri – bronzas godalgas. Tas gan nenozīmē, ka pēdējā posmā nebūs intrigu – gaidāmas sīvas cīņas par pārējo vietu sadalījumu un spēkošanās par rezultatīvākā spēlētāja un citām individuālajām balvām.

Pēc izcīnītām četrām uzvarām turnīra pirmajā sabraukumā, otrajā KSC futbolisti izcīnīja divas uzvaras, spēlēja neizšķirti ar Skrīveru futbolistiem, bet piekāpās Poilas vienībai. Turnīra pēdējā posmā KSC atlikušas divas spēles – pret Sauleskalna un FK Salasījušies futbolistiem. Turnīra 2.posmā Kokneses sporta centra sastāvā spēlēja Kārlis Beikerts, Didzis Bērziņš, Otto Bērziņš, Ilmārs Kalniņš, Andrejs Pavļenkovs, Niklāvs Vingris, Edgars Ancelāns un Mikus Gabranovs. Pateicamies turnīra veidotājiem par pasākuma organizēšanu un tiekamies 3. posmā 20. jūlijā.

 

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply