“Kokneses asfaltā 2019” uzvar mājinieki

Pagājušajā nedēļas nogalē Kokneses sporta centrā tika aizvadīts jau kārtējais basketbola turnīrs “Kokneses asfalts”. Šogad turnīrs pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 10 komandas, kuras spraigās cīņās visa vakara garumā noskaidroja uzvarētājus. Par tiem sīvā sāncensībā ar divām komandām no Jēkabpils šoreiz kļuva vietējā komanda “Roulpleijeri”.

Turnīrs iesākās ar organizatoriskām pārmaiņām, jo, lai arī daba pagājušonedēļ koknesiešus pažēloja vairāk nekā tukumniekus šonedēļ, laika apstākļu dēļ “Kokneses asfaltu 2019” pēdējā brīdi tik un tā nācās pārcelt no sagatavotajiem ārā laukumiem uz Kokneses sporta halles iekštelpām. Līdz ar to šā gada turnīram precīzāk atbilstu nosaukums “Kokneses gumija”, bet nelielās izmaiņas nekādi nemainīja sanākušo un sabraukušo basketbolistu sacensības garu, kas nodrošināja saspringtas cīņas no pirmajām līdz pēdējām spēlēm.

Šogad iepriekšējā reģistrācijā sacensībām pieteicās 10 konkurētspējīgas komandas (pa divām vieskomandām no Aizkraukles un Jēkabpils, bet pārējās blices pamatā bija saorganizētas no vietējiem špīlmāsteriem), kas tika sadalītas divās grupās un aizvadīja apļa turnīrus. A grupā, uzvarot visās spēlēs, pirmo vietu izcīnīja “Roulpleijeri” no Kokneses, savukārt B grupā, arī tikai uzvarot, pirmajā vietā ierindojās “AAA sods” no Jēkabpils. Atbilstoši sniegumam priekšsacīkstēs četras labākās komandas no katras grupas kvalificējās izslēgšanas spēļu turnīram, bet piekto vietu ieguvējiem turnīrs bija noslēdzies.

A grupā šoreiz bez uzvarām palika turnīra jaunākā komanda “Raptors” no Kokneses (Ričards Lācītis Otto Bērzkalns, Gustavs Ozoliņš, Gusts Doniks, Ēriks Vilde, Dāvis Kalniņš), viņu idejiskais līderis Ričards norādīja, ka turnīru uzskata par lielisku iespēju krāt pieredzi un viņu īstie turnīri vēl priekšā. Savukārt B grupā 5. vietā ierindojās “Sandiego Lakers” ar Jurģi Rēķi, Franci Aišpuru, Aldi Sproģi, Evaru Geršebeku un Raivi Viļumu sastāvā. Arī viņi šoreiz palika bez uzvarām, neraugoties uz to, ka divas spēles zaudēja pašā cīņas izskaņā, bet neveiksmes iemeslus solīja izanalizēt tuvākajās nedēļās.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pārsteigumi nenotika un visos pāros uzvaras izcīnīja augstāk izsētās komandas. “Roulpleijeri” ar +26 atvaļinājuma atpūtā aizsūtīja neapšaubāmos vietējo skatītāju favorītus “Coco Jambo”(Ivo Kokins, Raivo Grīslis, Edijs Lutinskis, Raivis Kurnigins, Jānis Beitiks), “AAA sods” ar astoņu punktu pārsvaru appludināja Beisi (Ralfs Eihentāls. Nauris Seļiverstovs, Armands Korekovs, Patriks Priede), “Aizkraukle” ar tādu pašu pārsvaru principiālā derbijā tomēr salauza “Lebrona pirkstiņus” (Kaspars Maslobojevs, Deins Ozoliņš, Gints Vaivods, Aleksandrs Zvidriņš, Andrejs Poļakovs), bet “Nameiz Broļ” uz kokteiļu ballīti nosūtīja vēl vienus vietējos favorītus “Picnic Team” (Andrejs Pavļenkovs, Mārtiņš Gražulis, Ivars Gražulis, Nauris Korklišs, Edgars Ancelāns).

Ceturtdaļfinālu izspēlēšana bez pārsteigumiem nozīmēja to, ka pusfinālā tikās nosacītie favorīti un abu grupu pirmo divu vietu ieguvēji. Vienā no tiem vēl viens principiāls derbijs, kurā B grupas uzvarētāji “AAA sods” ļoti līdzvērtīgā sāncensībā pēdējās minūtēs tomēr lika nobīties saviem novadniekiem “Nameiz Broļ” no Jēkabpils (Matīss Indriksons, Jēkabs Bērziņš, Kārlis Vanags, Ralfs Šķesters). Savukārt otrā pusfinālā A grupas uzvarētāji “Roulpleijeri” parāva vaļā slūžas un ar +17 no tālākas cīņas aizskaloja Aizkraukli (Mikus Ievāns, Krists Ievāns, Mareks Strautnieks, Māris Hauks, Sandis Teilāns, Sandis Bērziņš, Einārs Bāze u.c.).

Bronzas spēlē visu turnīru kvalitatīvu komandas basketbola demonstrējušie “Nameiz Broļ” pierādīja, ka Jēkabpils tomēr ir lielāka pilsēta par Aizkraukli – uzvara ar 17 punktu pārsvaru un godam nopelnīta vieta trijniekā. Savukārt finālā cīņa ritēja punkts punktā un mājinieki “Roulpleijeri” (Andrejs Grustāns, Ilmārs Kalniņš, Kristers Tumšs, Didzis Bērziņš, Beāte Barone) spēles galotnē tomēr izrādījās nedaudz pārāki par “AAA sods” no Jēkabpils (Oskars Ancītis, Adrians Čiekurs, Edijs Stiebriņš no Vācijas otrās bundeslīgas un Renārs Spūlis).

Uzvarētāju komandas nespēlējošais treneris Otto Bērziņš pēc turnīra sacīja: “Labi, ka tā. Mērķi sasniedzām, bet uzdevumus īsti neizpildījām. Komanda it kā bija nokomplektēta labi. Pēc trenera plāna visas spēles vajadzēja uzvarēt ar vismaz 10 punktu pārsvaru. Neizdevās. Andrejam dažreiz pietrūka pārliecinoša noslēguma. Didzis bija pārāk smags un mazkustīgs. Kristers brīžiem zaudēja divcīņas savam bruģēšanas kolēģim Sandim, bet Ilmārs meklēja īsto ritmu. Labi, ka Beāte nospēlēja stabili. Laikam pietrūka snaipera un īsta līdera [pauze]. Nekas, jātrenējas, uzvara tomēr paliek uzvara. Būs jums vismaz ko ierakstīt savā portālā.” Par turnīra vērtīgāko spēlētāju pārliecinoši tika atzīta uzvarētāju pārstāve Beāte Barone, bet godalgoto vietu ieguvēji kopā ar medaļām un kausiem saņēma arī tradicionālos “Kokneses asfalta” krekliņus.

Pateicamies visiem dalībniekiem par azartiskām cīņām un tiekamies nākamajos Kokneses sporta centra pasākumos, tai skaitā “Kokneses asfaltā 2020”!

Didzis Bērziņš, KSC

Leave a Reply