30. un 31. maijā Bauskā, Mūsas trasē tika aizvadīts FIA Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms, kurā piedalījās arī koknesietis Markuss Ūtēns, demonstrējot pārliecinošu sniegumu CrossCar klasē, izcīnot augsto 5.vietu spēcīgā 27 braucēju konkurencē. Sacensībās startēja Eiropas ātrākie kroskartu piloti, un Ūtēns divu dienu garumā apliecināja savu konkurētspēju.
Īpaši veiksmīgi Markuss aizvadīja kvalifikācijas jeb “heat” braucienus, katrā no tiem izcīnot 3.vietu savā grupā, kas kvalifikāciju summā nodrošināja astoto pozīciju.
Dramatiski izvērtās šīs klases pusfināla braucieni. Cīņas trasē par iekļūšanu finālā bija tik saspringtas, ka katrs grupas pusfināls tika apturēts ar sarkanajiem karogiem pēc pamatīgas konkurentu kūleņošanas.
Arī pusfinālā Ūtēns finiša karogu sasniedza trešais, bet izšķirošajā fināla braucienā pēc septiņiem apļiem finiša karogs sasniegts augstajā 5.vietā, kas ir lielisks sasniegums Eiropas līmeņa sacensībās un apliecina sportista izaugsmi.
Pēc aizvadītiem diviem posmiem Markuss ir desmitais no kopumā 51 startējušiem dalībniekiem.

Izmantoti foto: FIA European AX Round in Musa
KSC
