Vieglatlētiem augstvērtīgi rezultāti, Lazdiņai PČ normatīvs

Plašiem soļiem tuvojas vieglatlētikas vasaras sezona un tai cītīgi gatavojas arī Kokneses sportisti. Maija pirmajā pusē koknesieši jau paspējuši piedalīties vairākās sacensībās, izcīnot gan uzvaras, gan sasniedzot jaunus personīgos rekordus.

3.maijs, Bauskas atklātās sacensības vieglatlētikā U14 un U16 vecuma grupām.

Šajās sacensībās piedalījās 4 koknesieši. Kadrija Birkāne izcīnīja uzvaru tāllēkšanā (5.06m) un 2.vietu augstlēkšanā (1.55m), Reinim Cīrulim 3.vieta tāllēkšanā (5.38m PB) un 5.vieta 100 metros 12.68s PB, Valērijai Kovaļevskai 3.vieta lodes grūšanā (9.87m) un 4.vieta šķēpa mešanā ar jaunu PB 32.88m. Sacensībās piedalījās arī U14 vecuma sportists Gustavs Geida, kurš ļoti labi iesāka barjersprintu, bet piedzīvoja kritienu un finišu nesasniedza.

10., 11.maijs, Jēkabpils čempionāts vieglatlētikā

Šajās sacensībās tika pieteikti 7 trīssoļlēcēji no Kokneses un tika izcīnīta dubultuzvara – briesmīgos laika apstākļos par Jēkabpils čempioniem kļuva Ilmārs Kalniņš (14.22m) un Kadrija Birkāne (11.02m). Trešajā vietā ierindojās Dāvis Kalniņš (13.34m), 5.vieta Alenam Geidam (12.75), 7.vieta Oskaram Saulītim (12.36m). Ričards Logins palika uzreiz ar fināla astotnieka, bet Reinim Cīrulim šoreiz nesanāca sadraudzēties ar atspēriena dēli. Augstlēkšanā pie 2.vietas tika Marta Užule ar 1.55 metriem, bet soļošanas sacensībās 3.vieta 3000 metru distancē Evitai Skruļai 16:21.24. Gundegai Beķerei 9.vieta, Danielai Grotus 11.vieta.

11.maijs, “Svētavots” kausa izcīņa Cēsīs

Šajās sacensībās 3.vietu ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja U16 vecuma diska metējs Alfrēds Lejiņš, kurš rīku raidīja 46.77 metru tālumā. Uz to brīdi tas bija 2.labākais rezultāts diska mešanā U16 zēniem Latvijā.

14.maijs, Maxima kauss četrcīņā atlases posms Jelgavā

Šosezon LVS ir izveidojusi jaunas sacensības, kur U14 un U16 vecuma grupu sportisti var sacensties vieglatlētikas četrcīņā. Pavisam ir 5 atlases posmi (zonas), caur kuriem var kvalificēties finālsacensībām, kas 6.jūlijā notiks Valmierā. Koknesieši tika nozīmēti uz atlases posmu Jelgavā. Finālsacensībām kvalificējās katra posma trīs labākie sportisti katrā grupā. No pieciem koknesiešiem četri spēja ieklūt trijniekā un tādejādi arī kvalificēties uz finālu. Zēnu konkurencē 1.vieta Ričardam Loginam, 2.vieta Reinim Cīrulim, 3.vieta Darenam Vanagam – tātad viss pjedestāls. Savukārt meitenēm 3.vietu izcīnīja Kadrija Birkāne. Sāpīgajā 4.vietā palika Valērija Kovaļevska. Kadrija arī ir iekļauta valsts izlases sastāvā startam Baltijas čempionāta daudzcīņās, kas notiks 1. un 2.jūnijā Kauņā, Lietuvā.

16.maijs, “Murjāņi”

16.maijā Kokneses vieglatlēti startēja divās vietās. Lielais vairums startēja Koknesē, Aizkraukles novada vieglatlētikas festivālā, par ko jau rakstījām, bet Alfrēds Lejiņš un Elza Lazdiņa sacentās Murjāņos. Alfrēds uzvarēja diska mešanas sacensībās uzlabojot savu personīgo rekordu un tagad tas ir 49.78 metri. Tas ir arī Latvijas sezonas labākais rezultāts U16 zēniem.

Vēl vienu lielisku rezultātu sasniedza šķēpmetēja Elza Lazdiņa. Pirmo reizi metot 600g smago šķēpu sacensībās, Elza pārsteidza pati sevi un uzrādīja rezultātu 49.93 metri. Tas ir šosezon labākais rezultāts starp U20 grupas juniorēm un otrais labākais starp pieaugušajiem. Tālāk par Elzu no Latvijas sportistēm šogad tālāk metusi vien Līna Mūze Sirmā. Tāpat šis rezultāts ir normatīvs uz Pasaules U20 čempionātu, kurš notiks augusta beigās Peru galvaspilsētā Limā.

Veiksmi vieglatlētiem arī sezonas turpinājumā!

KSC

Leave a Reply