Kokneses basketbolisti uzvar Aizkraukles novada čempionātā

27.janvārī Aizkraukles sporta centrā notika Aizkraukles novada čempionāta basketbolā finālspēles, kurās noskaidrojās, ka par šī gada čempioniem tika atzīti Kokneses basketbolisti, kuri finālā ar 89:60 pārspēja Lielvārdes komandu.

Regulārajā turnīrā piedalījās 7 komandas – Koknese, Jēkabpils, Lielvārde, Ikšķile, Mērce (Aizkraukle), Aptuveni 400 (Aizkraukle) un Koknese Juniors. Pēc viena apļa aizvadīšanas, tika noskaidrots, ka cīņu izslēgšanas spēlēs neturpina Koknese Juniors, kas piedzīvoja sešus zaudējumus tikpat spēlēs un ierindojās 7.vietā. Komandas sastāvā spēlēja pārsvarā vietējie vidusskolnieki un pamatskolnieki, kurus papildināja trīs pieredzējušāki spēlētāji. Lai gan rezultāti nebija iepriecinoši, tomēr tika gūta vērtīga pieredze un motivācija turpināt trenēties, lai nākamgad jau būtu labāk.

Tikmēr Kokneses lielā komanda pamatturnīru noslēdza 3.vietā ar bilanci 4-2. Ceturtdaļfinālā pārliecinoši tika apspēlēta Aptuveni 400 komanda ar 132:51, bet pusfinālā gaidīja jau nopietnāka cīņa ar Jēkabpils sporta centru. Abās komandās bija atrodami vairāki spēlētāji, kas ikdienā spēlē arī Latvijas basketbola līgas otrajā un trešajā divīzijā un spēles līmenis bija tik tiešām augsts. Aizvadot lielisku spēli un spēlējot kā īsta komanda, Koknese pārspēja pretiniekus visnotaļ pārliecinoši – spēles gala rezultāts 80:69.

Finālā pretī stājās Lielvārdes komanda, kas regulāro turnīru pabeidza 1.vietā. Šoreiz gan labāki bija koknesieši, kas pakāpeniski audzēja savu pārsvaru un spēles beigās sasniedza diezgan iespaidīgu rezultātu – 89:60. Šajā spēlē 37 punkti Otto Bērziņam, 25 punkti un 14 bumbas Andrejam Grustānam, bet Didzis Bērziņš atzīmējās ar 16 bumbām un 10 piespēlēm.

Sezonā kopumā Otto Bērziņš bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs ar 35 punktiem vidēji spēlē, Andrejs Grustāns bija labākais cīnītājs par bumbām ar 19 ik spēli, bet Didzis Bērziņš bija labākais piespēlētājs ar 8 rezultatīvām piespēlēm katru maču. Neatsverams balsts komandas panākums bija arī pārējo komandas spēlētāju pienesums rotācijā, kuri aizpildīja trūkstošos posmus komandas mehānismā – tie bija Ilmārs Kalniņš, Armands Korekovs, Niklāvs Vingris, Mikus Briežkalns, Andrejs Pavļenkovs, Matīss Petjukevičs un Ēriks Vilde.

Koknese Juniors komandā spēlēja Alens Paļskis, Oskars Saulītis, Dāvis Kalniņš, Valters Nikolajevs, Ričards Lācītis, Kristers Bite, Toms Andersiņš, Gustavs Ozoliņš, Alfrēds Lejiņš, Rainers Šmits, Alens Geida un Edgars Butāns.

Sveicam Kokneses lielo komandu ar uzvaru un novēlām veiksmīgas nākošās spēles citos turnīros! Paldies par Kokneses un Kokneses sporta centra popularizēšanu!

KSC

Leave a Reply