LatvijaI un Gražulim +35 pret Lietuvu un 5.vieta pasaulē

10.septembrī Filipīnu salu galvaspilsētā Manilā noslēdzās pasaules kauss basketbolā, par kura ieguvējiem sīvā cīņā finālā kļuva Vācijas izlase, ar 83:77 pārspējot Serbiju. Savukārt fantastiskā Latvijas izlase spēlē par 5.vietu ar 98:63 pārspēja Lietuvu. Latvijai priekšā finišēja vien pieminētie vācieši un serbi, kā arī ar NBA zvaigznēm nokomplektētās Kanādas un ASV izlases.

Latvijas izlase, debitējot pasaules kausā, savā H apakšgrupā pārliecinoši pārspēja Libānu ar 109:70, bet nākamajā spēlē tika pārspēta viena no favorītēm Francija (88:86), kas jau tajā brīdī mums deva garantētu vietu top 16. Grupas noslēdzošajā spēlē gan tika visnotaļ pārliecinoši atzīts Kanādas pārākums ar 75:101.

Otrajā grupu turnīra fāzē tika pieveiktie esošie Pasaules čempioni spāņi ar 74:69 un izšķirošajā cīņā arī brazīli ar 104:84. Līdz ar to tika iegūta iespēja spēlēt 1/4 finālā, kur pretī stājās Vācija (kas vēlāk kļuva par čempioni). Pret Vāciju tika piedzīvots minimāls zaudējums ar 79:81 un tas nozīmēja, ka latviešiem bija jāturpina turnīrs par 5.-8.vietu. Mazajā pusfinālā Latvija pievarēja Itāliju ar 87:82, bet finālā par 5.vietu tika sagrauta Lietuva – turnīra noslēgumā Latvijai 5.vieta Pasaulē!

Kokneses kontekstā īpaši sekojām līdzi Andreja Gražuļa sniegumam, jo Andrejs savas sporta gaitas ir uzsācis tieši Koknesē. Andrejs nāk no ģimenes, kurā pavisam ir 12 bērni. Visi gājuši skolā Koknesē un izņēmums nav arī Andrejs. Jau 9.klasē Andrejs bija sasniedzis iespaidīgus auguma parametrus un ieguvis sportisko bāzi vieglatlētikā un pēc 9.klases pārcēlās uz Ventspils basketbola sistēmu, lai apgūtu basketbolu profesionāli. Savas karjeras laikā spēlējis Ventspilī, VEF Rīga, Permā un pēdējos 4 gadus viņš spēlē Itālijas basketbola čempionātā.

Andrejs šajā turnīrā bija viens no komandas līderiem un divas reizes tika atzīts arī par mača labāko spēlētāju – pret Brazīliju, kad tika gūti 24 punkti, un pret Itāliju, kad Andrejs guva 28 punktus, realizējot 12/13 metieniem no spēles. Visā turnīrā Andrejs laukumā vidēji pavadīja 27 minūtes, gūstot 14.4 punktus (labākais rādītājs izlasē), izcīnot 3.8 atlēkušās bumbas, izdalot 1.9 piespēles partneriem, pārtverot 1.4 piespēles un bloķējot 1.3 metienus. Andreja efektivitāte ik spēli bija 18.4, kas bija labākais rādītājs Latvijas izlasē šajā turnīrā.

Vislielākie sveicieni Latvijas izlasei, Andrejam un viņa ģimenei ar šo lielisko sasniegumu, cerams, ka basketbolisti turpinās mūs priecēt ar līdzīgiem sasniegumiem arī turpmāk!

Latvijas izlase pēc 5.vietas izcīnīšanas
Andrejs spēlē pret Lietuvu

Foto: fiba.com

KSC

Leave a Reply