Užulei, Kalniņai un Nunguram uzvaras un 2.vietas Baltijas čempionātā vieglatlētikā

11.jūlijā Ogrē norisinājās Baltijas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupā, kurā piedalījās labākie sportisti savās disciplīnās no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Komandas sastāvā bija arī trīs Kokneses pārstāvji – Marta Užule pārstāvēja Latviju augstlēkšanā un šķēpa mešanā, Elizabete Kalniņa šķēpmešanā, bet Haralds Nungurs vesera mešanā. Katru valsti katrā disciplīnā pārstāvēja 2 dalībnieki.

Marta Užule izcīnīja divas uzvaras – vispirms augstlēkšanā tika veikts 1.74 metru augsts lēciens, kas ir jauns Martas personīgais rekords, jauns skolas rekords, labākais rezultāts Latvijā šosezon starp U16 grupas sportistēm un sestais labākais starp pieaugušo grupas sportistēm. Tāpat 1.74m ir normatīvs uz Eiropas U18 čempionātu. Pēc veiksmīgās augstlēkšanas Marta izcīnīja uzvaru arī šķēpa mešanā ar rezultātu 43.28m, kas arī ir jauns personīgais rekords un trešais labākais šajā sezonā valstī. Neskatoties uz to, ka uztraukuma dēļ neizdevās atzīmēties ar tehniski stabiliem un labiem metieniem, tomēr PB tika sasniegts un uzvara izcīnīta.

Otro vietu šķēpmešanā izcīnīja Elizabete Kalniņa, kas jau pirmajā metienā sasniedza 40.49 metrus un ar to bija pietiekami 2.vietai. Elizabetei šī bija debija Baltijas čempionātā, bet sezonas rangā Elizabete ar 40.91 metru ieņem sesto vietu.

Sudraba medaļu izcīnīja arī Haralds Nungurs, kurš vesera mešanas sacensībās piekāpās vien igaunim Maksimam Boļšakovam. Haralds tālākajā metienā spēja mest 52.95 metrus tālu.

Jāpiemin fakts, ka Latvijas izlase uzvarēja arī kopvērtējumā, pārspējot Igauniju un Lietuvu, un uzvarā lieli nopelni arī Kokneses sportistiem, kas izcīnīja godalgotas vietas, komandai kopā atnesot 22 punktus. Sportistus startiem gatavoja treneri Viktors Ņuhtiļins un Dāvis Kalniņš, bet vieglatlētiku sportisti ikdienā apgūst Aizkraukles novada sporta skolā.

LVS | Baltijas U16 komandu čempionāts (athletics.lv)

Marta ar jaunu PB
Marta ar treneri
Augstlēkšanas apbalvošana
Elizabete un Marta šķēpmešanas apbalvošanā
Haralds vesera mešanas apbalvošanā

KSC

Leave a Reply