Kokneses basketbolistiem otrā vieta Aizkraukles čempionātā

Kokneses basketbola amatierkomanda noslēgusi startu Aizkraukles novada čempionātā basketbolā, finālā ar 77:84 piekājoties Jēkabpils sporta centra komandai. Šis bija vienīgais koknesiešu zaudējums turnīra astoņās spēlēs.

Turnīrā pavisam piedalījās septiņas komandas, kurs vispirms aizvadīja pamatturnīru, aizvadot katra pa sešām spēlēm. Kokneses sporta centra komanda pamatturnīra izcīnīja uzvaras visās sešās spēlēs, pie tam paveicot to diezgan pārliecinoši – vidēji komanda ik spēli guva 100 punktus, bet savā grozā ielaida 68. Pusfinālā ar 126:60 tika pārspēta Aizkraukles vienība “Varbūt 1”, bet finālā, visnotaļ spraigā cīņā, nācās atzīt Jēkabpils komandas pārākumu. Turnīrā piedalījās Kokneses SC, Jēkabpils SC, Lielvārde VVK, Mērce (Aizkraukle), Varbūt 1 (Aizkraukle), Štelmis, SK Pļaviņas.

Finālspēle iesākās ar nelielu jēkabpiliešu pārsvaru, kurš pamazām tika palielināts līdz aptuveni 10 punktiem. Aptuveni 10 punktu robežās jēkabpilieši atradās priekšā visu spēles laiku. Spēles pēdējā minūtē pēc Otto Bērziņa precīza metiena rezultāts uz tablo rādīja 77:82, jeb -5 koknesiešiem. Nākamajā uzbrukumā gan grozu guva JSC spēlētājs Gūtmanis, kurš uzstādīja spēles beigu rezultātu 84:77.

Kokneses komandas sastāvā 40 punktus guva Otto Bērziņš, kurš bija arī visa turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Didzis Bērziņš pievienoja 9 punktus, 11 atlēkušās bumbas un 6 piespēles, Niklāvam Vingrim 11 punkti un 5 bumbas, bet Andrejam Grustānam, kurš bija turnīra labākais cīnītājs par bumbām, šajā mačā 3 punkti un 19 atlēkušās bumbas.

Otto Bērziņš bija labākais punktu guvējs visā turnīrā ar 40 punktiem vidēji ik spēli, Andrejs Grustāns vidēji izcēlās ar 20 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām, bet Didzim Bērziņam vidējie rādītāji spēlē 12pts, 10reb un 10 ast. Bez pieminētajiem trim spēlētājiem komandas sastāvā spēlēja arī Ēriks Vilde, Niklāvs Vingris, Rojs Eglītis, Ilmārs Kalniņš, Alens Paļskis, Dāvis Kalniņš, Andrejs Pavļenkovs, Francis Aišpurs, Armands Korekovs, Emīls Višķers un Matīss Petjukevičs.

Sveicam komandu ar labo sniegumu un otro vietu un priecājamies, ka basketbola tradīcijas Koknesē tiek turpinātas un uzturētas. Tāpat paldies Aizkraukles sporta centram par jauko un kvalitatīvo turnīru un konkurentu komandām par labajām spēlēm!

Tabula – regionalie (basket.lv)

KSC

Leave a Reply